Krzesło ortopedyczne Dragonfly - siedzisko o wielu możliwościach

DragonflyChair to siedzisko, które stanowi pewną nowość dla ludzi, a jednocześnie proponuje coś bardzo starego, coś co towarzyszyło nam od zarania dziejów - siedzenie w niskich pozycjach, jak na ziemi. To przypomnienie tego co służyło nam przez wieki, aczkolwiek bardziej dopasowane do rzeczywistości, gdzie zorganizowana przestrzeń do pracy typu biurko, jest niezbędna.
Na pewno jest to coś więcej niż krzesło ergonomiczne czy krzesło do jogi. Pomaga nie tylko przy bólach kręgosłupa, ale zapobiega również problemom z biodrami czy kolanami. To ręcznie robione w Polsce siedzisko wspiera miednicę, jak krzesło - piłka, pozostawia ją w ruchu, podczas gdy Twoje nogi odkrywają różne możliwości siedzenia, dzięki czemu nie puchną. To tak jakbyś siedział i jednocześnie ćwiczył przy biurku.
Krzesło oferowane jest w dwóch wersjach: Classic i Comfort. Podstawowa różnica pomiędzy modelami wynika ze sposobu regulacji mniejszego (górnego) siedziska.
  • model Classic - wysokość siedziska mniejszego regulowana jest ręcznie, z zabezpieczeniem przed opadnięciem poprzez zastosowanie blokad mechanicznych
  • model Comfort - siedzisko górne podnoszone jest za pomocą siłownika nie-obrotowego, co umożliwia stabilne siedzenie i regulację jego wysokości bez schodzenia z krzesła
Oba modele występują w rozmiarze standardowym (standard size) lub dużym (large size) oraz ze srebrną (silver base) lub czarną (black base) podstawą. W każdym z wariantów mamy do wyboru 19 wzorów tkanin obiciowych.

Produkty 8

na stronę
  1. Krzesło ortopedyczne Dragonfly COMFORT, LARGE size, BLACK base, 19 kolorów tkaniny
    • NEGOCJUJ CENĘ
  2. Krzesło ortopedyczne Dragonfly COMFORT, LARGE size, SILVER base, 19 kolorów tkaniny
    • NEGOCJUJ CENĘ

Produkty 8

na stronę

Jaki rozmiar krzesła wybrać ?

Krzesło ortopedyczne Dragonfly produkowane jest w dwóch rozmiarach: standardowym (standard size) i dużym (large size).
  • rozmiar standardowy - szerokość siedziska większego (gdzie kładziemy nogi) wynosi 60 cm
  • rozmiar duży - szerokość siedziska większego wynosi 77 cm
Oba rozmiary różnią się nieznacznie kształtem. Oba krzesła dają taką samą możliwość siedzenia we wszystkich niskich pozycjach. Rozmiar duży daje większą swobodę ruchu, natomiast rozmiar normalny jest bardziej poręczny dla biurek o szerokości mniejszej niż 90 cm. Dla większych osób polecamy rozmiar duży.

Powrót do siedzenia naturalnego dla ludzkiego ciała

Wiadomym jest, że długotrwałe siedzenie, stanie czy nawet leżenie nie jest zdrowe. Życie to kreacja przeplatana odpoczynkiem, toczy się w równowadze. Po odpoczynku nocnym powinniśmy być aktywni, aby wspomóc ciągły ruch i życie toczące się wewnątrz nas. Niestety bierne siedzenie na tradycyjnym krześle z oparciem rozleniwia nasze mięśnie, przez co kręgosłup traci swoje podparcie i zaczyna się wykrzywiać, narządy wewnętrzne są niedokrwione, a mięśnie miednicy przykurczone. Dlatego rozwiązania trzeba szukać w aktywnym siedzeniu w różnych swobodnych i rozciągających pozycjach, jak pierwotni ludzie siedzieli na ziemi, a my, jako dzieci na podłodze.

Żeby utrzymać pełną ruchomość naszego ciała, konieczne jest przyjmowanie przeróżnych pozycji tak, aby stawy miały możliwość ruchu w każdym kierunku. Jeśli nie korzystamy z pełnego zakresu ruchu poszczególnych stawów to w pewnym momencie ograniczamy ich ruchomość.

Dzieci siedząc na podłodze kręcą się na wszystkie sposoby, dzięki czemu stawy kolan, stóp i bioder mają pełen zakres ruchów, a ciało utrzymuje swoją elastyczność. Brak oparcia sprzyja wzmacnianiu mięśni trzymających kręgosłup. Sztywności i ograniczenia pojawiają się dopiero wtedy gdy pozostajemy w jednej pozycji przez cały dzień. Siedzisko powinno zatem zachęcać do częstej zmiany pozycji. Ponadto siedzenie w niskich pozycjach to najlepszy ze wszystkich możliwych sposobów siedzenia, ponieważ aż dwa filary stanowią podparcie: biodra i tułów, a nie tylko tylna część ud, jak to jest na tradycyjnym krześle.
Ustawienia dotyczące cookies Ustawienia dotyczące cookies