Fotele rehabilitacyjne do długotrwałego przebywania

Praca biurowa wiąże się z reguły z kilkugodzinnym siedzeniem przed komputerem. Aby zapewnić sobie, czy też swoim pracownikom optymalne warunki do wykonywania obowiązków zawodowych, warto zadbać o stworzenie komfortowego miejsca pracy. Stanowisko powinno być rozpatrzone pod kątem ergonomii mebli. Biurko oraz fotel, krzesło czy taboret powinny umożliwić przyjęcie wygodnej pozycji. Dzięki obrotowej konstrukcji ułatwiają natomiast obsługę stanowiska.

Produkty 23

na stronę
  1. Fotel biurowy GALAXY Kulik System
    Cena promocyjna 1 890,00 zł 1 750,00 zł netto Regular Price 2 100,00 zł
  2. Fotel rehabilitacyjny biurowy ELEGANCE Kulik System
    Cena promocyjna 1 890,00 zł 1 750,00 zł netto Regular Price 2 100,00 zł
  3. Krzesło fitness Flexiwork Nowy Styl
    Cena promocyjna 499,00 zł 405,69 zł netto Regular Price 555,00 zł

Produkty 23

na stronę

Fotele i krzesła rehabilitacyjne – wygoda w pracy

Osoby, wykonujące siedzącą pracę przez prawie 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu narażone są na obciążenie kręgosłupa. Zły sprzęt stanowiskowy może przełożyć się na problemy zdrowotne w postaci np. bólu pleców. Wygodę może zapewnić specjalny biurowy fotel lub krzesło rehabilitacyjne. Ich konstrukcje powstały z myślą o utrzymaniu prawidłowej postawy i profilaktyce kręgosłupa. Na rynku można spotkać także specjalne taborety bez podłokietników, które wymuszają na użytkownikach przyjęcie podczas pracy odpowiedniej pozycji kręgosłupa oraz miednicy.

Na co zwrócić uwagę przy siedziskach do długotrwałego przebywania?

Kluczową rolę odgrywa tu profilowanie oparcia. Fotel rehabilitacyjny do długotrwałego przebywania charakteryzuje się z reguły wypukłościami, które mają za zadanie zapewniać podparcie w odpowiednich miejscach pleców. Z reguły zaopatrzone są w specjalny system, który podtrzymuje i koryguje pozycję kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, szyjnym oraz piersiowym. Biurowe krzesło czy fotel rehabilitacyjny zapewniają także wygodę dzięki zastosowanym rozwiązaniom do odciążenia kręgosłupa. Niektóre z modeli zaopatrzone są w praktyczne podłokietniki.

Więcej niż tylko wygoda!

Producenci tego rodzaju mebli zwracają przede wszystkim uwagę na zagwarantowanie odpowiedniej konstrukcji, jednak mają też na uwadze wygląd. Krzesło czy fotel biurowy rehabilitacyjny, zwłaszcza jeśli dedykowany jest do długotrwałego przebywania, powinien również dobrze się prezentować. W naszej ofercie znajdują się modele wykonane z dobrych gatunkowo materiałów i utrzymane w atrakcyjnych kolorach. Wyglądem nawiązują do najnowszych trendów.