Wymarzony pokój młodzieżowy na poddaszu – jak go urządzić?

Poddasze to miejsce, które wymaga od dekoratora sporej wyobraźni. Mimo, że jest dość wymagające w urządzaniu, nie sposób odmówić mu niekwestionowanego uroku. Dobrze urządzony pokój młodzieżowy na poddaszu wywoła niejeden zachwyt, a sprawne zaaranżowanie skosów pozwoli z łatwością wykorzystać każdy centymetr przestrzeni.

Pokój młodzieżowy na poddaszu aranżacje i pomysły

Wymarzony pokój młodzieżowy na poddaszu - łóżko młodzieżowe Halmar Maxima 2
Łóżko młodzieżowe Halmar Maxima 2

Żeby pokoje na poddaszu młodzieżowe były funkcjonalne, to najistotniejszym i bazowym kryterium jest rozmieszczenie podstawowych elementów wyposażenia w odpowiednich miejscach.


W pierwszej kolejności warto przemyśleć rozłożenie mebli, uwzględniając wysokość pomieszczenia w jego poszczególnych miejscach. Przestrzeń wolna – do zabawy – powinna umożliwić swobodne stanie w pozycji wyprostowanej (tam, gdzie sufit nie jest obniżony). Łóżko, biurko młodzieżowe czy kącik do siedzenia, z powodzeniem mogą być ulokowane pod skosem. Skosy to także doskonałe miejsce dla szaf czy półek na książki wszak meble na poddasze młodzieżowe muszą uwzględniać także schowki i przestrzeń na ubrania.

Pokój młodzieżowy na poddaszu dla dziewczyny

Wymarzony pokój młodzieżowy na poddaszu - zestaw mebli Kocot-Meble dla dziewczyny
Zestaw mebli firmy Kocot-Meble

Nastolatki mają wiele potrzeb, co więcej, potrzeby mogą się często zmieniać. Całkiem niezłym pomysłem jest więc kompozycja mebli modułowych, których poszczególne elementy można bez problemu wymienić na inne.

W żadnym pokoju młodzieżowym nie może zabraknąć porządnego biurka i wygodnego krzesła. Jak wybrać krzesło dla dziecka? Jakimi kryteriami się kierować? Dowiesz się tego wszystkiego z naszego praktycznego poradnika, przygotowanego przez specjalistów. Zapraszamy do lektury!

Jeśli metraż pokoju na poddaszu nie jest duży, warto postawić na zgrabne, kompaktowe meble, które pozwalają spełnić wszystkie potrzeby funkcjonalne, ale równocześnie nie zajmują wiele miejsca. Mniejsze biurko lub biurko dziecięce z możliwością regulacji – jak na przykład biurka FunDesk, producenta znanego z ciekawych rozwiązań i świetnej jakości – na pewno trafią w wymagające, młodzieżowe oczekiwania.

Pokoje młodzieżowe dla chłopców

Wymarzony pokój młodzieżowy na poddaszu - biurko młodzieżowe Halmar Grosso
Biurko młodzieżowe Halmar Grosso

W ograniczonej skosami przestrzeni istotne jest rozsądne ułożenie mebli, ale również – tak samo, jak w przypadku pokojów dla dziewczynek – wybór mebli, które zajmują mniej miejsca, zachowując równocześnie wszystkie walory funkcjonalne.

Wykorzystaj skosy na zabudowę – szafy, szafki, półki i schowki. Pod skosem ustaw również młodzieżowe biurko z krzesłem – na przykład jeden z modeli świetnych biurek dla dzieci Halmar.

Dobre, sprawdzone krzesło jest wyposażone zwykle w podłokietniki. Nie wiesz, jak je wybierać i na co zwracać uwagę? Przybywamy z pomocą! Zapoznaj się z poradnikiem Podłokietniki do fotela – dlaczego są tak ważne? i zostań ekspertem w swoim domu. Miłej lektury!

Pozwól dziecku również poszaleć z dekoracjami. W przeciwieństwie do pokojów z wysokim sufitem, obniżony sufit pod skosami umożliwia dekorowanie go oświetleniem, plakatami ulubionych sportowców lub innymi motywami, które nadają pomieszczeniu duszy i personalizują je pod użytkownika.

Zabaw się oświetleniem

Wymarzony pokój młodzieżowy na poddaszu - kinkiet dziecięcy Hellux Samolocik
Kinkiet dziecięcy HELLUX Samolocik

Pokój dla nastolatków na poddaszu w niektórych zakamarkach może wydawać się dość ciemny. Wykorzystaj tę cechę pomieszczenia jako jego atut. Kup oświetlenie, które podoba się młodemu właścicielowi i rozmieść je tak, aby każda część pokoju na poddaszu była doświetlona. Do wyboru masz nie tylko lampy sufitowe, ale również girlandy świetlne, kinkiety, taśmy ledowe czy stojące lampy i lampki, które stworzą w pomieszczeniu ciepłą atmosferę.
 
 

Nie walcz z naturą wnętrza – praktyczne tipy

Nie postrzegaj obniżonego sufitu jako przeszkody, spróbuj zobaczyć w nim drzemiący potencjał. Pokój dla nastolatka na poddaszu to naprawdę plan doskonały. Dorastające dziecko zyskuje poczucie swobody i ma poczucie oddzielenia od reszty domowników, a interesujące oblicze pokoju ze skosami pozwala uruchomić nieograniczone pokłady wyobraźni.

  • Jeśli z sufitu wystają drewniane elementy konstrukcyjne, wykorzystaj je do montażu świątecznych dekoracji – krokwie ozdobione drobnymi lampkami ledowymi prezentują się wyśmienicie.
  • Tam, gdzie skos zostawia najmniej miejsca, możesz ustawić sprzęt grający, który i tak jest obsługiwany zdalnie i nie ma zwykle potrzeby do niego podchodzić lub zamontować półki na książki, po które nie sięga się zbyt często.
  • Nie zapomnij również o porządnych roletach na okna. Nie tylko dodadzą przytulnego charakteru, ale pozwolą również lepiej się wyspać – bez budzenia porannymi promieniami słońca i zadbać o to, aby pokój nie był przegrzany latem.

 

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Tags:

Article by:ErgoExpert