Podłokietniki do fotela biurowego – dlaczego są tak ważne?

Podłokietniki do fotela biurowego są niezwykle istotnym elementem. Ich znaczenie dla ergonomii i wygody jest nieocenione.

Jak wiecie, staramy się podrzucać nie tylko inspiracje, ale również ciekawe pomysły i praktyczne rozwiązania, również kwestie podłokietników rozbierzemy na części pierwsze i opiszemy wam je w taki sposób, aby wybory stały się łatwiejsze.

Jak urządzić wygodny pokój młodzieżowy na poddaszu? – to wbrew pozorom wcale nie jest prosta sprawa. Z naszym poradnikiem poradzisz sobie z tym zadaniem bez trudu. Zapraszamy do lektury.

Sprawdźmy co o podłokietnikach wspomina praktyka, jaka powinna być funkcjonalność oraz co mówią na ten temat przepisy BHP.

Podłokietniki do fotela biurowego – o co wielkie halo?

Podłokietniki do fotela biurowego – dlaczego są tak ważne?

Jak wskazuje nazwa, celem montowania przy krzesłach biurowych podłokietników, jest zapewnienie podparcia dla łokci. Właściwie nawet nie samych łokci, ale rąk na całej długości – od łokcia aż do dłoni. Takie podparcie podczas wielogodzinnej pracy w pozycji siedzącej pozwala utrzymać prawidłową postawę, uniknąć garbienia się, no i daje wytchnienie zmęczonym pisaniem na klawiaturze dłoniom.

Teoretycznie podobne podparcie mógłby zapewnić blat biurka. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Gabaryty zatłoczonej przestrzeni biurowej wymuszają często wybór mniejszych mebli, aby wszystko się zmieściło. Co więcej, w dobie pandemicznych zmian w stylu pracy i coraz częstszej pracy w trybie home office, bywamy zmuszeni do „wciśnięcia” biurka gdzieś w salonie, sypialni czy innym zakątku mieszkania, które pierwotnie wcale nie było przeznaczone na domowe biuro. W takich sytuacjach podłokietniki do krzeseł są już absolutnie niezbędne.

Co więcej, potrzeba korzystania z krzeseł z podłokietnikami nie dotyczy tylko dorosłych, ale w równym stopniu dotyczy dzieci i młodzieży. Mając na uwadze kształtowanie się sylwetki i krzewienie prawidłowych nawyków, być może są jeszcze bardziej istotne, niż w przypadku dorosłych.

Jeśli wybierasz więc biurko i krzesło biurowe dla dziecka, wybieraj je z podłokietnikami. Nie wiesz jak wybrać krzesło dla dziecka, żeby mieć pewność ergonomii, funkcjonalności i wygody? Zajrzyj do poradnika Ergoexpert i dowiedz się wszystkiego co trzeba, żeby podjąć świadomą decyzję zakupową. Zapraszamy!

Podłokietnik fotela biurowego – płaszczyzny regulacji

Podłokietniki do fotela biurowego – dlaczego są tak ważne?

Podłokietniki są produkowane od wielu lat. Projektanci więc świetnie znają nie tylko potrzeby użytkowników, ale również możliwości funkcjonalne i technologie, które sprawnie wykorzystują, przekuwając je na nasz komfort.

Ruchomość podłokietników dawniej zakładała tylko regulację góra–dół. Dziś zakres możliwości jest nieporównywalnie większy. Podłokietnik do fotela możemy regulować w wielu płaszczyznach 2D czy 3D, ustawić można sam podłokietnik lub podłokietnik wraz z jego nakładką:

  • Regulacja podłokietnika góra-dół.
  • Regulacja odległości podłokietnika od siedziska.
  • Regulacja nakładki podłokietnika w przód i tył.
  • Regulacja nakładki podłokietnika w lewo i prawo.
  • Regulacja nakładki podłokietnika wokół własnej osi z zakresem obrotowym do ok. 30 stopni.

Podłokietnik fotel biurowy – jaka jest właściwa pozycja?

Podłokietniki do fotela biurowego – dlaczego są tak ważne?

Teoria zakłada, że prawidłowa i zdrowa pozycja podłokietników powinna umożliwiać ułożenie rąk podczas pracy w taki sposób, aby były zgięte w łokciu pod kątem 90 stopni, a przedramiona wraz z dłońmi spoczywały w jednej linii. Sam podłokietnik powinien być ustawiony na takiej wysokości, aby ręce leżały na nim mniej więcej na wysokości blatu roboczego.

Jeśli chodzi o przepisy Prawa Pracy, również one narzucają konieczność wyboru odpowiedniego typu krzesła dla pracownika. Zgodnie z literą prawa, krzesło biurowe musi być wyposażone w podłokietniki. I choć Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej nie wymusza wyboru podłokietników z opcją regulacji, to pracodawcy coraz częściej dokonują świadomych wyborów. Zdając sobie sprawę z tego, że komfort pracy oznacza zwiększenie jej wydajności wybierają między innymi ruchome i regulowane podłokietniki do krzeseł biurowych.

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Tags:

Article by:ErgoExpert