Jak wybrać biurko komputerowe?

Biurko komputerowe to niezwykle bogata oferta wielu producentów, różne style i mnóstwo opcji funkcjonalnych do wyboru. Sprawdzimy co w trawie piszczy – jak wygląda porządne biurko do PC i jakich funkcjonalności szukać przy zróżnicowanych oczekiwaniach.

Jak wybrać biurko komputerowe - biurko gamingowe Dynamiq V8
Biurko gamingowe Dynamiq V8

Biurko komputerowe potrzebuje porządnego krzesła gamingowego! Dowiedz się, jak kupić kolorowe krzesła gamingowe, przy których twoje stanowisko pracy nabierze barw – zajrzyj do naszego poradnika.

Spróbujemy podzielić nasz przegląd pod kątem potrzeb funkcjonalnych i sprawdzimy te najbardziej powszechne – biurka na komputery stacjonarne, zgrabne biurka do pracy w domu oraz creme de la creme – biurka gamingowe dla graczy, którzy od mebla oczekują nietuzinkowej wygody!

Biurka na komputery stacjonarne – bo rozmiar ma znaczenie!

Jak wybrać biurko komputerowe - stolik pod laptopa Halmar B-19
Stolik pod laptopa Halmar B-19

Użytkownicy laptopów mają w zasadzie najmniejsze oczekiwania. Nie potrzeba bowiem szczególnie dużej przestrzeni, bardzo często biurko do pracy przy komputerze zastępują kolana w wygodnej pozycji na kanapie. Jeśli chodzi o użytkowników komputerów stacjonarnych, ergonomiczne biurko komputerowe musi już jednak spełniać szereg wymogów funkcjonalnych.

Jaka wysokość biurka?

Jak wybrać biurko komputerowe - biurko gamingowe Dynamiq V4
Biurko gamingowe Dynamiq V4

Ogólnie przyjętą normą jest wysokość blatu od 72 do 82 centymetrów. Taka wysokość biurka wpisze się w potrzeby osób od około 170 do 185 centymetrów wzrostu. Podane parametry pozwolą utrzymać zdrową postawę ciała podczas siedzenia. Jeśli chodzi o gabaryty blatu – te należy dostosować do indywidualnych preferencji. Znaczenie ma rodzaj i wielkość monitora, klawiatury oraz elementów dodatkowych, z których użytkownik korzysta i które pragnie mieć pod ręką. Bardzo często w kwestii rozmiaru szuka się kompromisu – tak, aby blat biurka pomieścił wszystko, co niezbędne, ale równocześnie aby biurko nie zajmowało zbyt wiele przestrzeni.

Jakie biurko komputerowe najlepiej wybrać do codziennej pracy?

Jak wybrać biurko komputerowe - biurko komputerowe Halmar B-6
Biurko komputerowe Halmar B-6

Proste biurko pod komputer to blat na nogach. Często wzbogacony szufladami lub podręczną szafką na dokumenty pod blatem. Producenci bardzo często oferują biurka modułowe, w których użytkownik sam dobiera potrzebne mu elementy dodatkowe. Nieskomplikowane biurko ma zaletę uniwersalizmu aranżacyjnego – wpisze się w każdą przestrzeń biurową i domową.

W dobie popularyzacji tak zwanego home office dla wielu użytkowników kluczowy jest delikatny styl, mały rozmiar i taki charakter biurka, aby nie rzucało się w oczy w biurze zorganizowanym na przykład w sypialni. I tu wkraczają stoliki pod komputer stacjonarny, które mają bez porównania mniejsze gabaryty i z powodzeniem można wkomponować je w urządzony już salon czy sypialnię bez najmniejszej straty dla ich stylu.

Jakie biurko dla gracza? Czyli coś na specjalne potrzeby!

Jak wybrać biurko komputerowe - biurko gamingowe Huzaro HERO 5.0 Black
Biurko gamingowe Huzaro HERO 5.0 Black

Biurka gamingowe to zupełnie odrębna kategoria mebli. Innowacyjne formy i bardzo wiele ciekawych rozwiązań funkcjonalnych, które projektowane są z myślą o komforcie gry i wielogodzinnym przebywaniu przy biurku.

Biurko gamingowe od biurka klasycznego różni przede wszystkim styl. Te pierwsze przyjmują bardzo nowoczesne, często wręcz futurystyczne formy. Cechuje je z całą pewnością prostota. Rzadko również (w przeciwieństwie do klasycznych, prostych biurek) posiadają szuflady czy szafki. Nie tego bowiem potrzebuje gracz! Co go zatem ucieszy?

Zastanawiasz się jaki fotel gamingowy wybrać? – specjaliści Ergoexpert pracują nad wyczerpującym poradnikiem, w którym znajdziesz mnóstwo praktycznych wskazówek – już niebawem u nas!

Biurko gamingowe dla gracza posiada oczywiście blat, a dla tych, którzy oczekują więcej, na blacie ulokowana jest dodatkowa nadstawka na monitor, która pozwala oszczędzić nieco miejsca. Wiele biurek posiada również wysuwaną podstawkę na klawiaturę. Co jeszcze? Obowiązkowo wloty na przewody, które pozwalają zapanować nad kablami i uniknąć ich irytującej plątaniny. Ponadto, tak zwane „ekstrasy” – dodatki, które sprawiają, że gra się jeszcze przyjemniej! Uchwyty na słuchawki, uchwyt na kubek (to genialna gwarancja, że kawa już nigdy nie wyląduje na klawiaturze!), uchwyty na pady, głośniki czy płyty CD – bo każdy gracz chce mieć swoją kolekcję pod ręką. Uchwyty zwykle posiadają opcję szybkiego demontażu. Można pójść jeszcze o krok dalej w kwestii designu, wybierając biurko gamingowe z diodami LED na pilota – choć nie poprawia to szczególnie wygody funkcjonalnej, to z całą pewnością dodaje „+100” do stylu.

Czy wszystkie te udogodnienia oznaczają pogodzenie się z koniecznością dużego wydatku? Absolutnie nie! Z powodzeniem można bowiem kupić porządne biurko gamingowe do 500 zł. Koszty są uzależnione od wybranego producenta i funkcjonalności, ale w podanej kwocie bez trudu znajdziesz renomowane marki pełne udogodnień!

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Tags:

Article by:ErgoExpert