Warto znaleźć dobre oparcie

Z okazji Światowego Dnia Kręgosłupa, który obchodziliśmy 16 października, pisaliśmy o fotelach wyposażonych w system VMS Orthopedic. Tym razem chcemy wam podpowiedzieć w jaki sposób zadbać o kręgosłup w trakcie jazdy samochodem. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się też w sytuacji, w której za żadne skarby nie chcecie rozstać się ze swoim wysłużonym i średnio wygodnym, ale – mimo wszystko – ulubionym fotelem.

Mocne plecy

W pracy, w domu, za kierownicą samochodu – coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, która bardzo obciąża poszczególne partie kręgosłupa. Podobno do osiągnięcia sukcesu trzeba mieć… mocne plecy, ale lekarzom chodzą po nich ciarki na myśl o tym, ilu będą mieli w przyszłości pacjentów.

Nakładka na fotel samochodowy Kulik System

Dlatego w trosce o zdrowie – zarówno swoje, jak i przepracowanych medyków – warto pomyśleć o uldze dla kręgosłupa, który znajduje się w potrzebie (lub może się w niej znaleźć w najbliższym czasie). Potrzeba jest matką wynalazku, o czym doskonale wiedzą eksperci z firmy KULIK SYSTEM, którzy opracowali specjalistyczne nakładki na fotele samochodowe oraz nakładki na krzesła.

Komfort i zdrowie podczas jazdy

Nakładki na fotele samochodowe nie są, wbrew pozorom, propozycjami tylko dla zawodowych kierowców lub osób, których zajęcie związane jest z przemieszczaniem się autem (kurierzy, przedstawiciele handlowi itd.). Wystarczy, że każdy, kto dojeżdża do pracy samochodem, policzy ile czasu spędza codziennie za „kółkiem”. Odległość odległością, ale mieszkańcy większych miast muszą jeszcze odstać swoje w korkach. Złośliwy los sprawia, że godziny szczytu są oczywiście wtedy, kiedy jedzie się do pracy i z niej wraca. To ile godzin wychodzi miesięcznie? Ile dni w roku? Właśnie tyle, że – w połączeniu z pozostałym czasem, który spędzamy w ciągu dnia na siedząco – kręgosłup zaczyna się buntować. Nakładki na fotele samochodowe zapewniają m.in.:

  • utrzymanie właściwej pozycji w trakcie prowadzenia pojazdu
  • elastyczną pracę kręgosłupa na odcinku lędźwiowym
  • stymulację mięśni przykręgosłupowych
  • amortyzację wstrząsów, które mogą powodować mikrourazy
  • zmniejszenie ucisku okolic krocza i cewki moczowej

Ich zaletą, oprócz prozdrowotnych właściwości, jest łatwy montaż. Zestaw złożony jest z dwóch elementów – góra mocowana jest pasami do zagłówka i dolnej części fotela, natomiast siedzisko umieszcza się jak najbliżej oparcia.

Nakładka na krzesło lub fotel

Bez zbędnego wstępu – macie swój ulubiony fotel, który kochacie miłością dziką i szaloną, mimo że on nie żywi podobnych uczuć do waszego kręgosłupa? A może są po prostu pilniejsze wydatki, niż zakup nowego krzesła? Istnieje spora szansa, że nakładka KULIK SYSTEM rozwiąże te problemy. Specjalne profilowanie pozwala utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji i zapewnia mu odpowiednie punkty podparcia. Wystarczy tylko w odpowiedni sposób umieścić elementy na fotelu i… gotowe!

Na koniec dobra rada – zwracajcie uwagę na to, co macie za plecami. I uważajcie, żeby żaden podstępny fotel nie wbił wam… noża w plecy 😉

Ocena post

Category: PoradyWszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert