Spinelly – nowy sposób na zdrowy kręgosłup

Kręgosłup.

O jego istnieniu zwykle zdajemy sobie sprawę gdy zaczyna boleć. Służy nam nie tylko do utrzymywania ciała w ryzach. Chroni także, tak bardzo dla nas cenny, rdzeń kręgowy wraz z nerwami kręgowymi. Składa się z 33-34 kręgów różnej maści.

Czy wiesz, że leniwiec posiada aż 9 kręgów szyjnych, dzięki czemu może obracać głowę aż o 270°?

Same kręgi oddzielone są między sobą krążkami zwanymi dyskami. Niestety część z nas wie o tym aż zbyt dobrze, gdyż problemy z przesuwającym się/wypadającym dyskiem często są przyczyną dolegliwości bólowych niejednego z nas.

Aż 80% Polaków cierpi na bóle kręgosłupa.

Najczęściej zaczynamy przyglądać się naszemu „stelażowi” dopiero gdy coś zacznie nam w nim chrupać i łupać. Co zrobić, aby przeciwdziałać tego typu przykrościom? Zbilansowana dieta oraz odpowiednio duża dawka ruchu to podstawa – każdy lekarz nam to powie. Łatwo mówić – trudniej wprowadzić w życie, szczególnie jeśli nasza praca to 8 lub więcej godzin siedzenia w biurze przy komputerze. Poza tym dość często się zdarza, że po powrocie do domu również wracamy przed monitor w poszukiwaniu rozrywki.

Co robić gdy tryb życia wymusza niezdrowe, zbyt długie siedzenie przed komputerem?

Prowadzenie zdrowszego trybu życia to jedno; odpowiednio wyprofilowane biurko oraz fotel, który odciąży najbardziej narażone na przeciążenia fragmenty kręgosłupa – to drugie.

Nowoczesność w służbie naszym kręgosłupom! Jeszcze parę lat temu obiektem westchnień długosiedzących były fotele z możliwością regulacji wysokości siedziska. Teraz w fotelach można regulować dosłownie wszystko, a dodatkowo pojawiają się w nich mechanizmy, o których pisaliśmy już na naszym blogu tutaj.

Pisaliśmy też w tym miejscu o tym jak prawidłowo powinno się przy fotelu siedzieć.
Nadszedł więc czas na opisanie niezwykle nowoczesnego fotela, którego premiera miała miejsce na początku bieżącego roku.

Mowa oczywiście o fotelu marki Unique – Spinelly.

Co ma Spinelly, czego nie mają inne fotele? Najbardziej widoczna jest jego niesamowita konstrukcja, a szczególnie oparcie składające się z elastycznych kręgów i żeber, które nie tylko intrygująco wyglądają, ale także pozwalają na aktywne korzystanie z fotela, poprawiając komfort jego użytkowania. Specjalny mechanizm samoważący automatycznie dostosowuje opór oparcia w zależności od wagi użytkownika.

Chcesz sprawdzić jak się siedzi na takim fotelu? Przyjedź do naszego biura (ul. A. Szomańskiego 11, Warszawa) – usiądź sobie na nim, popracuj z nami chwilę i sprawdź różnicę. Fotele mamy dostępne od ręki, więc jeśli się w nim zakochasz od pierwszego wejrzenia – od razu będziesz mógł go zabrać ze sobą do biura/domu, a dodatkowo z przyjemnością damy Ci na niego satysfakcjonujący rabat!

Cały fotel można bardzo dokładnie dopasować do potrzeb siedzącego dzięki wielu opcjom regulacji. Jakby tego było mało, można także wybrać kolor stelaża oraz tapicerki (wybór jest naprawdę imponujący), co sprawia, że Twój fotel będzie jedynym w swoim rodzaju, choć i tak jego największą zaletą pozostaje… dbanie o Twój największy skarb! Zdrowie. Zdrowie kręgosłupa!

 

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Tags:

Article by:ErgoExpert