Jak wybrać dobry fotel relaksacyjny?

Jak wybrać fotel relaksacyjny?

fotel relaksacyjny Niezależnie od tego, czy spędzamy go aktywnie czy za biurkiem, po całym dniu pracy naszym mięśniom należy się chwila odpoczynku. Każdy ma na to swój własny sposób – dla jednych będzie to wieczór spędzony z ciekawą książką i kubkiem ciepłej herbaty, inni będą woleli obejrzeć w telewizji ulubiony serial. Co jeszcze przyda się w trakcie popołudniowego relaksu? Oczywiście wygodny fotel wypoczynkowy, który zapewni kręgosłupowi właściwe podparcie i pozwoli odprężyć się po stresującym dniu. Dostępne na rynku modele różnią się nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalnością. Warto przed zakupem zastanowić się, który z nich będzie spełniać wszystkie nasze potrzeby i okaże się najtrafniejszym zakupem.

Fotele relaksacyjne do salonu – postaw na elegancję i wygodę

Podczas doboru wyposażenia wnętrz pierwszym kryterium bardzo często jest atrakcyjność wizualna. Nie inaczej jest w przypadku mebli wypoczynkowych. Stanowią one wizytówkę pomieszczenia, dlatego muszą pasować do całości aranżacji pod względem estetyki i kolorystyki. Ze względu na swój uniwersalny charakter, dużym zainteresowaniem cieszą się fotele relaksacyjne w stylu skandynawskim. Doskonale pasują one zarówno do nowoczesnego, minimalistycznego wystroju, jak i do salonu urządzonego tradycyjnie. Bardzo popularne są również eleganckie meble wypoczynkowe o obiciach ze skóry. Prezentują się one bardzo szlachetnie i wnoszą do pomieszczeń element szykowności i luksusu.

Wybierając fotele do relaksu, warto zwrócić uwagę również na ich kształt. Na rynku dominują modele o klasycznej formie, z wysokim oparciem i wygodnymi podłokietnikami. Jeśli jednak chcemy dodać naszemu wnętrzu odrobinę charakteru, możemy sięgnąć po bardziej wyraziste formy, na przykład nowoczesny mebel w kształcie jajka.

Szukasz fotela specjalistycznego dostosowanego do indywidualnych potrzeb? Sprawdź nasze porady dotyczące cech dobrego fotela do większych obciążeń

Chcesz przyjąć komfortową pozycję? Postaw na wygodny fotel z podnóżkiem

Po całym dniu pracy odpoczynek należy się nie tylko naszemu kręgosłupowi, ale również i nogom. Siedząc przy biurku, nie zawsze mamy czas i możliwość odpowiednio je rozprostować, co może skutkować uczuciem zesztywnienia i bólem. Rozwiązaniem tego problemu będzie wygodny fotel relaksacyjny z podnóżkiem. Dodatkowy element pozwoli nie tylko oprzeć stopy, ale też odciążyć kolana i w pełni się odprężyć. W większości dostępnych na rynku modeli foteli z wysuwanym podnóżkiem korzystanie z podnóżka jest opcjonalne – kiedy nie jest potrzebny, można go złożyć i zaoszczędzić w ten sposób nieco miejsca w salonie. Praktycznym rozwiązaniem może być również fotel relaksacyjny z podnóżkiem dostawianym, który w razie potrzeby posłuży jako dodatkowe miejsce do siedzenia.

Wygodne fotele relaksacyjne z masażem – recepta na bolące plecy

Jednym ze sprawdzonych i skutecznych sposobów na rozluźnienie zesztywniałych mięśni jest masaż. Aby się mu oddać, nie trzeba wcale odwiedzać gabinetów odnowy biologicznej lub spa – wystarczy do tego nowoczesny mebel wypoczynkowy. Takie sprzęty do salonu w swojej konstrukcji posiadają panele z obracającymi się rolkami, które delikatnie stymulują między innymi kark, lędźwie, odcinek krzyżowy oraz pośladki, czyli wszystkie miejsca, w których najczęściej odczuwany jest dyskomfort wywołany długotrwałym przebywaniem w pozycji siedzącej. Fotele relaksacyjne z masażem bardzo często są częścią wyposażenia pokojów socjalnych w siedzibach firm. Dzięki nim pracownicy mogą pozwolić sobie na chwilę odprężenia podczas przerwy. Powszechnie spotkać można je również w centrach handlowych.

fotel z masażemWartą podkreślenia zaletą mebli wypoczynkowych z funkcją masażu jest możliwość dopasowania programu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Pozwalają one nie tylko regulować intensywność, ale też skupić się na konkretnych partiach mięśni. W trosce o komfort i wygodę siedzącego elektryczne fotele relaksacyjne umożliwiają także pełne odchylenie oparcia i przejście do pozycji leżącej. Sterowanie ich pracą, w zależności od modelu, może odbywać się za pomocą pilota lub panelu podręcznego.

Jak upewnić się, że meble do relaksu będą wygodne? – właściwie dobrane wymiary

Mebel wypoczynkowy do salonu, który nie umożliwi nam przyjęcia komfortowej pozycji, trudno będzie nazwać funkcjonalnym. Częstym problemem jest zbyt wąskie lub zbyt płytkie siedzisko. Sprawia ono, że zamiast odpoczywać, zaczynamy się wiercić i wykręcać, przez co nasz kręgosłup nie ma szans na zregenerowanie się. Za optymalną głębokość siedziska przyjmuje się 40 cm, zaś jego szerokość powinna wynosić przynajmniej 50 cm – takie wymiary nie tylko zapewniają bezproblemowe siadanie i wstawanie, ale również zapewniają naszemu ciału optymalnie podparcie. Wygodne fotele do salonu powinny również mieć odpowiednio wysokie oparcie. Jeżeli będzie ono miało przynajmniej 70 cm, pomoże w ustabilizowaniu zmęczonej i obolałej szyi. Dla przyjęcia odpowiedniej pozycji ma również znaczenie szerokość podłokietników – kiedy są one na tyle duże, by swobodnie położyć na nich przedramiona, przejmują na siebie część spoczywającego na kręgosłupie ciężaru.

Funkcjonalne fotele do relaksu – wytrzymała konstrukcja to podstawa

Kupując meble wypoczynkowe, oczekujemy, że będą one nam służyć przez wiele lat. Aby tak się stało, warto przy zakupie zwrócić uwagę na ich solidność, zwłaszcza na materiały, z których sprzęty zostały wykonane. Wygodny fotel z podnóżkiem powinien posiadać wzmocnioną konstrukcję, która utrzyma siedzącego niezależnie od jego ciężaru. Uwagę warto zwrócić również na obicia – jeśli będą one uszyte z tkanin o niskiej jakości, szybko zaczną wycierać się i nasze wypoczynkowe meble do salonu stracą elegancki wygląd. Polecanym rozwiązaniem będzie również wybór materiałów plamoodpornych – ustrzeże to nas przed częstym praniem tapicerki.

Ocena post

Category: PoradyWszystkie wpisy

Article by:ErgoExpert