Przedpokój

Pomysły na stylowy i użyteczny korytarz

Istnieje wiele porad wnętrzarskich odnoszących się do aranżacji sypialni, pokoi dziennych, łazienek czy kuchni. Sporo osób zastanawia się jednakże, jak zagospodarować domową przestrzeń, zwaną przedpokojem. Choć korytarz niekiedy traktowany jest mniej starannie niż pozostałe wnętrza, warto pamiętać, że tak naprawdę stanowi on wizytówkę mieszkania czy domu. To w nim wita się gości, również przychodzących z wizytą po raz pierwszy, którzy już od momentu przekroczenia progu wyrabiają sobie opinię w kwestii tego, jak mieszkają właściciele. Z tego względu stylowy, wygodny, a przede wszystkim funkcjonalny korytarz to coś, co dobrze byłoby stworzyć. Jak sprawić, by odpowiednio komponował się on z estetyką reszty mieszkania? Najlepiej, żeby wystrój przedpokoju utrzymany był w podobnym klimacie, co pozostałe pomieszczenia. To pozwoli uzyskać wrażenie spójności, które jest niezwykle istotne w aranżacji wnętrz i sprawia, że poszczególne elementy dekoracyjne wzajemnie do siebie pasują.

Niezwykły korytarz w domu – kolorystyka ścian

Wieszak Bejot TRES
Wieszak Bejot TRES

Klasyczna biel, odważniejsze barwy, a może wzorzysta tapeta? Pomysłów, jak stworzyć stylowy korytarz jest wiele i często trudno ocenić, która opcja będzie najlepsza. Bez wątpienia znaczenie mają wymiary tego pomieszczenia. W przypadku niewielkiego przedpokoju najlepiej postawić na kolory, które nadadzą mu efekt optycznego powiększenia. W tym celu zaleca się zastosować jaśniejsze barwy. Nie musi być to biel, która wielu osobom kojarzy się z mało przytulnymi szpitalnymi salami. Idealnie w korytarzu sprawdzą się odcienie szarości czy też beżu. Dzięki jasnym kolorom pomieszczenie sprawi też wrażenie lepiej rozświetlonego. A co, jeżeli przedpokój charakteryzuje się dużym metrażem ze sporą ilością docierającego do niego światła dziennego? Wtedy bez obaw postawić można na ciemniejsze kolory ścian, w tym modne granaty, wiśnie czy ciemne zielenie. Pomysł na korytarz może również zakładać wyklejenie ścian (wszystkich lub tylko jednej) tapetą. Oryginalny wzór niewątpliwie doda przestrzeni stylu lub w subtelny sposób nawiązywać będzie do wystroju pozostałych pomieszczeń.

Uniwersalne aranżacje korytarza – dobór odpowiednich mebli

 

Zestaw do przedpokoju P-001

Zanim wybierze się umeblowanie do przedpokoju, często pojawiają się pytania, co jest w nim niezbędne. Aby korytarz robił wrażenie i zachwycał swoim wystrojem już od progu, warto zadbać o to, by był schludny i uporządkowany. Zapewne pozostające na widoku przedmioty nie dodadzą mu elegancji. Z tego względu niezbędnym wyposażeniem przedpokoju jest szafka. Dużym zainteresowaniem cieszą się niewielkie szafki na buty, w których poukładać można obuwie, tak aby nie zajmowało przestrzeni podłogowej. Niektórzy lubią przechowywać w korytarzu również odzież, szczególnie okrycia wierzchnie, artykuły gospodarstwa domowego czy higieniczne. Jeżeli tylko wymiary pomieszczenia pozwolą, nie ma ku temu przeciwwskazań. Aby to wszystko pomieścić, warto zaopatrzyć się wówczas w dużą szafę, najlepiej rozsuwaną, która idealnie wkomponuje się w wystrój korytarza. W przypadku niewielkiej powierzchni lepiej natomiast nie ograniczać jej tego typu zabudową. Zbyt ciasny przedpokój straci swoją funkcjonalność.

Pomysłowe dekoracje korytarza – wygodne dodatki

Wieszak Signal GENT
Wieszak Signal GENT

Czym powinna wyróżniać się wygodna domowa przestrzeń? Między innymi tym, że już od progu można poczuć się w niej swobodnie i komfortowo. Z tego powodu w korytarzu bez wątpienia przyda się kilka dodatków, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Jednym z nich będzie podnóżek czy rodzaj niewielkiego stołka, na którym można usiąść czy oprzeć o niego nogę podczas zakładania butów. Ta czynność sprawia wrażenie prostej w przypadku posiadania obuwia, które wystarczy jedynie wsunąć na stopę, lecz modele zawiązywane lub zapinane mogą przysporzyć więcej problemów, z którymi lepiej poradzić sobie można w pozycji siedzącej. Co więcej, kluczowe w przedpokoju jest umieszczenie wieszaka na ubrania, szczególnie na okrycia wierzchnie, które zarówno domownicy, jak i zapraszani goście chętnie odwieszają po przekroczeniu progu. Postawić można zarówno na modele stojące, które bywają jednakże wywrotne, jak i wiszące, do zamontowania na ścianach. Starannie dopasowane do wystroju dodatki to również dekoracje korytarza.

Oryginalny wystrój przedpokoju – tani koszt

Z remontem czy urządzaniem mieszkania wiążą się mniejsze lub większe wydatki. Zakup wszystkich potrzebnych do przeprowadzenia prac artykułów, a w dalszym etapie elementów wyposażenia kosztuje, co sprawia, że wiele osób odkłada te czynności na później i rezygnuje z odświeżenia korytarza. Czy da się go odnowić, jednocześnie nie nadszarpując zbytnio domowego budżetu? Owszem, jest na to kilka sposobów. Przede wszystkim warto wiedzieć, że czasami im mniej, tym lepiej. Tę zasadę szczególnie mocno wyznają zwolennicy minimalizmu. Nie chodzi jednakże o to, żeby wnętrze porażało ascetyzmem, lecz żeby nie zagracić go zbyt dużą ilością mebli czy dodatków. Niepotrzebnie generują one koszty i często jedynie zajmują cenną przestrzeń. Najważniejsze, żeby korytarz w domu został urządzony w sposób funkcjonalny i komfortowy, a więc – żeby znalazło się tam tylko to, co rzeczywiście potrzebne. Z tego względu przed rozpoczęciem remontu warto sporządzić plan działania i przygotować projekt pomieszczenia. Rozwiązaniem pomocnym w unikaniu wysokich kosztów jest też „polowanie” na promocje.

Wysokiej jakości aranżacje korytarza – trwałość przez lata

Zestaw do przedpokoju P-002
Zestaw do przedpokoju P-002

Ten, kto ma w planach urządzanie lub remont mieszkania, w tym przedpokoju, zazwyczaj chce, żeby efekt wystarczył na bardzo długi czas. Jak to osiągnąć? Zdecydowanie warto stawiać na wysokojakościowe produkty – elementy wyposażenia i dodatki. Również artykuły, do produkcji których wykorzystano najlepsze materiały, nabyć można w korzystnej cenie, dzięki której domowy budżet zbytnio nie ucierpi. A poza tym, w niektórych przypadkach lepiej wydać więcej i cieszyć się efektem przez lata niż musieć po kilku miesiącach wymienić produkt na nowy z powodu nieestetycznych czy odbierających możliwość pełnego użytkowania uszkodzeń. Jakość wpływa również na estetykę, tak więc profesjonalne elementy umeblowania oraz akcesoria i dodatki nie tylko posłużą przez lata, lecz dodatkowo ozdobią przestrzeń, czyniąc ją luksusową i elegancką.
Ciekawy korytarz, a przy tym funkcjonalny i komfortowy? Wiele osób, które planują przeprowadzenie prac remontowych w swoim domu lub dopiero urządzają mieszkanie, zastanawia się, jak go stworzyć. Aby cieszyć się przez lata satysfakcjonującym efektem, niezbędne jest użycie wyobraźni oraz przejrzenie ofert sklepów meblowych. Wystrój przedpokoju najlepiej dostosować do stylu, w którym urządzono pozostałe pomieszczenia, żeby całość pozostawała spójna i estetyczna. Co więcej, przed przystąpieniem do działania warto przygotować plan, według którego będzie się pracować. W przedpokoju powinny znaleźć się elementy wyposażenia, które spełniają określone funkcje, a dodatkowo są dekoracją przestrzeni. To pozwoli cieszyć się funkcjonalnym, a przy tym stylowym wnętrzem.

Ocena post

Category: Wszystkie wpisy

Article by:ErgoExpert