Nawilżacz – Aby powietrze nie było suche

Nastał czas chłodnych dni, jeszcze zimniejszych nocy. Za oknem kolory otoczenia przybrały szarawy odcień. W niejednym mieszkaniu kaloryfery grzeją z pełną mocą. Niestety im cieplej w mieszkaniu tym większa szansa, że powietrze, którym oddychamy ulega przesuszeniu.

Jakie skutki niesie ze sobą przesuszone powietrze?

Nawilżacz powietrza

Przede wszystkim wysychają nam błony śluzowe oraz skóra. Właśnie z nich wysuszony organizm pobiera wilgoć niezbędną do przetrwania. Długotrwałe przesuszenie sprzyja rozwojowi infekcji, grzybic, utrudnia zdrowienie przeziębionym, alergicy mogą zaobserwować u siebie zaostrzenie objawów.

Przesuszona, szybciej starzejąca się skóra, nocne napady suchego kaszlu – to najczęstsze i najbardziej widoczne objawy zbyt małej wilgotności otoczenia. Niestety skutki mogą być dużo poważniejsze dla zdrowia i warto im przeciwdziałać. Ze szczególną troską trzeba się pochylić nad dziećmi i osobami starszymi.

Nie tylko ludziom szkodzi zbyt suche powietrze. Kolekcjonerzy antyków czy muzycy wiedzą doskonale jak ważna jest odpowiednia wilgotność powietrza dla ich zbiorów czy instrumentów.

Co można zrobić gdy powietrze jest zbyt suche?

Można zgadywać, że częste wietrzenie pomieszczeń powinno wystarczyć. Okazuje się jednak, że powietrze na zewnątrz jest równie suche jak w środku, a dodatkowo w czasach wszędobylskiego smogu są dni, kiedy lepiej jest nie wietrzyć mieszkania. No chyba, że mamy oczyszczacz powietrza.Oczyszczacz powietrza Duux

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na nawilżenie powietrza jest użycie nawilżacza. Na rynku mamy do wyboru wiele modeli. Do dziecięcego pokoju możemy polecić stonowaną kulę pasującą do każdej stylizacji. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest oczyszczacz powietrza posiadający również funkcję lampki oraz nawilżacza.

Interesującą opcją jest dyfuzor zapachów, który nie tylko nawilża, ale także aromatyzuje powietrze. Zresztą do każdego nawilżacza można dodać specjalny, organiczny olejek na bazie wody.

Uzbrojeni w któreś z wymienionych urządzeń możemy być spokojniejsi o zdrowie swoje oraz najbliższych.

Ocena post

Category: PoradyWszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert