Na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla?

Pyszne hamburgery, grillowane warzywa, szaszłyki i inne specjały – a wszystko to pod chmurką, we własnym, przytulnym ogrodzie… Brzmi jak plan? Słusznie! Opowiemy dziś wam wszystko o najpopularniejszych rodzajach grilli ogrodowych. Dowiesz się, jaki grill lepszy gazowy czy węglowy? Dowiesz się jakie są między nimi różnice. Dowiesz się również, na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla. Zapraszamy do lektury!

Urządzanie ogrodu – nie taka prosta sprawa

Aranżując przestrzeń w ogrodzie i na tarasie, stajesz przed wieloma dylematami.

Kompleksowe urządzanie ogrodu? Zajrzyj do naszej bazy wiedzy i dowiedz się, jak kupić meble ogrodowe – na co zwrócić uwagę.

Zanim wybierzesz meble, warto zaplanować nasadzenia – tak, aby wyposażenie ogrodu nie kolidowało z roślinami. Kiedy już wiesz wszystko o roślinach i wybrałeś meble, pora na wybór odpowiedniego grilla.

Dobre grille ogrodowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla - Grill węglowy Landmann Taurus
Grill węglowy Landmann Taurus

„Dobry” to oczywiście pojęcie względne – wszystkie wybory zdecydowanie powinny być dostosowane do indywidualnych preferencji. Niemniej, nie jest żadną tajemnicą, że odchodzi się od grilli na węgiel. Jedzenie z nich nie jest zbyt korzystne dla zdrowia. Stawia się więc zwykle na grille elektryczne lub gazowe.

Z nami zawsze wszystko ci się uda! Szukasz najlepszych mebli do swojego ogrodu? Tu znajdziesz wiele informacji, które ułatwią ci wybór. Z nami kupisz zestaw wypoczynkowy do ogrodu, w którym zakochasz się od pierwszego wejrzenia.

Przyjrzymy się więc obu rodzajom i sprawdzimy na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla, jak wybrać grill gazowy oraz jak wybrać grill elektryczny i znajdziemy różnice między nimi. Spróbujemy również odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania.

Jak wybrać grill elektryczny?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla - Grill elektryczny
Grill elektryczny

Jaki grill elektryczny wybrać? Grille elektryczne są przeważnie mniejsze, niż ich gazowe odpowiedniki. Są więc odpowiedzią na problem niewielkiego ogrodu czy tarasu.

Masz niewielki balkon lub taras, ale nie chcesz rezygnować z wygody? Leżaki na mały balkon i taras – z nami urządzanie wyjdzie ci na medal.

Z powodzeniem można je ustawić nawet na małym stole na tarasie (na grillu elektrycznym można również smażyć w zamkniętej kuchni). Taki grill nie zajmuje wiele miejsca, podczas przygotowywania posiłków nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji, a jedyny zapach, który czuć, to zapach smażonego jedzenia. Grille elektryczne są również zwykle tańsze, niż inne rodzaje. Wymagają tylko podłączenia do prądu. Ze względu na mniejsze gabaryty, nie są najlepszym rozwiązaniem tam, gdzie potrzebna jest opcja przygotowania posiłku dla wielu osób w tym samym czasie. Są dość przyjazne w czyszczeniu. Mogą również stanowić świetne zastępstwo dla grilla gazowego na zimę.

O co w przypadku grilli elektrycznych pytacie najczęściej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla - Grill elektryczny w ogrodzie
Grill elektryczny w ogrodzie
  • Czy grill elektryczny może stać pod gołym niebem? Oczywiście, może. Na źródło zasilania nie powinien jednak padać deszcz. Należy więc go odpowiednio zabezpieczyć podczas złej pogody.
  • Czy są na rynku dostępne bardzo duże grille elektryczne? Raczej nie. większość grilli elektrycznych projektowana jest z myślą o użytkowaniu w domowej kuchni lub na niewielkim balkonie czy tarasie.
  • Czy rozpalenie elektrycznego grilla na balkonie w bloku będzie uciążliwe dla sąsiadów? Grill – sam w sobie – nie wydziela zapachów, ani dymu (jak grille na węgiel). Niemniej, wokół grilla będzie się unosił zapach smażonego jedzenia. Może być dość mocno wyczuwalny i jeśli wokół balkonu znajdują się balkony sąsiadów, może być to dla nich uciążliwe.

Jak wybrać grill gazowy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla - Przenośny grill gazowy Landmann Cobb Premier
Przenośny grill gazowy Landmann Cobb Premier

Jaki grill gazowy wybrać? Grille gazowe gabarytowo zawsze są większe, niż elektryczne. Występują oczywiście w różnych rozmiarach. Duży grill ogrodowy na butlę gazową zaspokoi potrzeby nawet wieloosobowej rodziny lub imprezy z licznymi biesiadnikami. Jedzenie z takiego grilla jest zdrowe i bezpieczne. Sama obsługa takiego grilla nie wymaga natomiast szczególnych umiejętności. Choć bazowo kosztuje więcej, niż grill elektryczny, to ma nad nim przewagę w kosztach eksploatacji (gaz kontra prąd). Grill ogrodowy na gaz w dłuższej perspektywie czasowej wyjdzie więc bardziej oszczędnie. Ze względu na większe gabaryty, musi zajmować raczej stałe miejsce w ogrodzie. Nie powinno to jednak stanowić problemu. Grill ogrodowy nowoczesny przybiera bowiem zwykle bardzo eleganckie formy wizualne i stanowi gustowne uzupełnienie ogrodowej aranżacji. Grill gazowy jest w czyszczeniu odrobinę bardziej wymagający, niż elektryczny. Niemniej, stosunkowo łatwo można go utrzymywać w czystości. Daje również szereg opcji wyboru – rodzaj rusztu, palników, wielkość szafki, w którą jest wbudowany, pokrywa lub jej brak.

Grill gazowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla - Grill gazowy Landmann Triton 2.0
Grill gazowy Landmann Triton 2.0
  • Grill gazowy jaki polecacie? Przede wszystkim taki, który wpisze się w indywidualne potrzeby. Czyli gabarytowo dobrany do oczekiwań i przestrzeni, jaką dysponujesz. Liczba palników powinna być dostosowana do tego, jak wiele potraw będzie na nim równocześnie lądowało – im więcej, tym większe będziesz mieć pole manewru (optymalna ilość to minimum 3 palniki). Każdy z palników powinien posiadać osobną regulację – wówczas możesz w tym samym czasie grillować potrawy, które wymagają różnych temperatur. Funkcjonalnie taki, żeby pozwalał zrobić wszystko to, na czym ci zależy. Może na przykład być wbudowany w przestronną szafkę, w której oprócz butli pomieścisz wszystkie sprzęty i akcesoria do grillowania.
  • Czy możliwy jest zakup grilla dwupoziomowego? Jak najbardziej tak i jest to doskonały pomysł! Dwupoziomowy układ rusztów pozwala rozłożyć jedzenie dbając o to, aby potrawy, które potrzebują większej temperatury, znajdowały się niżej, a gotowe jedzenie w tym samym czasie może mieć podtrzymywaną temperaturę na górnym ruszcie. Zwróć uwagę również na to, aby ruszt był stosunkowo gęsty – wówczas nawet niewielkie kawałki jedzenia nie będą wpadać do środka.
  • Jaki grill lepszy z pokrywą czy bez? Pokrywa z całą pewnością ułatwia grillowanie. Dzięki niej można przyspieszyć proces smażenia – potrawy szybciej „dochodzą”, kiedy pokrywa jest zamknięta. Można również utrzymać temperaturę gotowych potraw już po wyłączeniu palników grilla.

 

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Tags:

Article by:ErgoExpert