Meble ogrodowe
– na co zwrócić uwagę?

Meble ogrodowe to niezwykle istotny element aranżacji przestrzeni. Pełnią dwie istotne role – po pierwsze ich zadaniem jest zagwarantować nam swobodny wypoczynek i wygodę, po wtóre stanowią uzupełnienie pięknego ogrodu i jego dekorację. Sprawdzamy dziś, co jest istotne i którym kryteriom podczas wyboru należy się szczególnie mocno przyjrzeć.

Jak wybrać meble ogrodowe?

Meble ogrodowe – na co zwrócić uwagę? - Zestaw mebli ogrodowych Halmar (stół Master i krzesła Midas)
Zestaw mebli ogrodowych Halmar
(stół Master i krzesła Midas)

W pierwszej kolejności zastanów się nad tym, jakie masz potrzeby. Chcesz ustawić meble ogrodowe nowoczesne na tarasie, czy może na trawie? Marzy ci się więcej, niż jedno miejsce wypoczynku i chcesz skomponować dwa różne zestawy, które zajmą dwie różne części ogrodu? Przemyśl również na ile osób planujesz kupić swój ogrodowy zestaw wypoczynkowy.

Chcesz kupić modny zestaw wypoczynkowy do ogrodu? Zajrzyj do naszych inspiracji i wybierz coś dla siebie.

Jeśli te kwestie są już przemyślane, pora przeanalizować oczekiwania względem materiału, z którego będą twoje nowe meble ogrodowe nowoczesne. Masz do dyspozycji kilka opcji. I zaraz im wszystkim przyjrzymy się bliżej.

Meble ogrodowe – z jakich materiałów powinny być wykonane?

Meble ogrodowe – na co zwrócić uwagę? - Kanapa 3-osobowa Miloo Cloud

W wypoczynkowym komplecie mebli brakuje wciąż wygodnego leżaka? Leżaki na mały balkon i taras – zajrzyj i zainspiruj się tym, co najlepsze.

Surowce, z których produkowane są meble ogrodowe powinny być odporne na deszcz i słońce. Nie powinny przemakać, ani zbyt łatwo ulegać odbarwieniom. Dobrze również, jeśli są przyjazne w czyszczeniu i nie wymagają szczególnie dużych nakładów pracy, aby na przykład po zimie doprowadzić je do porządku. Warto także mieć na uwadze sposób ich eksploatacji. Meble w ogrodzie dostają nieco mocniej w kość, niż kanapa w salonie. Zwłaszcza, jeśli ich użytkownikami są również dzieci. Warto więc postawić na porządne materiały, które pozwolą ci się cieszyć nimi przez wiele kolejnych sezonów bez konieczności inwestycji.

Meble ogrodowe drewniane – plusy i minusy

Meble ogrodowe – na co zwrócić uwagę? - Meble ogrodowe drewniane

Drewniane meble ogrodowe bez wątpienia wyglądają bardzo reprezentacyjnie. Są eleganckie i pozwalają tworzyć swobodne, klasyczne aranżacje. Dość łatwo można dobierać do siebie elementy z różnych zestawów, a każdy z nich z gracją skomponuje się z całością, którą zaplanowałeś.

Urządzając ogród, nie zapomnij o detalach! Masz już w ogrodzie niemal wszystko, ale brakuje porządnego grilla? Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla.

Meble ogrodowe drewniane mają jednak również wady. Drewno – nawet jeśli jest solidnie zabezpieczone – niezbyt dobrze radzi sobie z wodą, zmienia również z czasem odcień pod wpływem promieni słonecznych. Można oczywiście temu zaradzić, zakrywając meble podczas deszczu, chowając je na zimę lub odmalowując i impregnując je przed każdym kolejnym sezonem. Są to jednak zabiegi dość czasochłonne.

Oczywiście twoim drewnianym meblom nie zagrozi kilka nawet solidnych ulew, z upływem czasu zauważysz jednak, że ich ogólny stan stopniowo ulega pogorszeniu. Co więc można kupić zamiast mebli z klasycznego drewna?

Ekskluzywne meble ogrodowe technorattan – sposób na szałowy ogród

Meble ogrodowe – na co zwrócić uwagę? - Zestaw mebli ogrodowych Bello Giardino Capitale
Zestaw mebli ogrodowych Bello Giardino Capitale

Technorattan szturmem zdobył serca miłośników połączenia wygody i świetnego stylu. Imitują meble z naturalnego rattanu, odróżnia je od nich jednak niezrównana trwałość użytkowa. To zresztą – poza doskonałym lookiem – stanowi ich główny atut.

Wykonane z odpornego na wodę, słońce, a nawet mróz tworzywa, nie muszą być chowane nawet na zimę. Nie straszne im zmieniające się pory roku. A czyszczenie wymaga tylko odpowiedniego środka, wody i gąbki. Z powodzeniem możesz je opłukać ogrodowym wężem i absolutnie nie musisz ich impregnować.

Właściwie, meble ogrodowe technorattan musisz tylko ustawić tam, gdzie chcesz się nimi cieszyć i możesz zapomnieć o nich na resztę sezonu. Warto również dodać, że produkowane są w rozmaitych stylach, kolorach i kształtach – nowoczesnych, klasycznych – z całą pewnością bez trudu wybierzesz zestaw, który harmonijnie uzupełni twoją aranżację w ogrodzie. Naturalny rattan zdecydowanie przegrywa ze swoim „sztucznym bratem” trwałością i wygodą użytkową.

Meble ogrodowe – na co zwrócić uwagę? - Zestaw mebli ogrodowych Bello Giardino Amaro
Zestaw mebli ogrodowych Bello Giardino Amaro

Pora na łyżkę dziegciu w beczce miodu – bo meble z technorattanu również mają drobne wady. Za największą zdecydowanie można uznać cenę – nie są to bowiem meble najtańsze. Wynika to ze skomplikowanego procesu produkcji. Niemniej, cenę zdecydowanie rekompensuje czas, przez który można tych mebli używać. Ich użytkownicy korzystają ze swoich zestawów nawet po kilkanaście lat.

Drugim – choć niewielkim – mankamentem, na który można zwrócić uwagę jest fakt, że o ile drewniane meble ogrodowe możesz po wielokroć malować, odmieniając nieco ich styl, o tyle meble z technorattanu zawsze będą wyglądały tak, jak w chwili zakupu – nie zmienisz w nich nic. Choć możesz położyć na nich na przykład tapicerowane dodatki, którymi w każdym kolejnym sezonie sprawisz, że meble nabiorą zupełnie odmiennego stylu.

Ocena post

Category: OgródPoradyWszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert