Profesjonalne fotele gamingowe podczas zawodów

Jakie są najczęstsze błędy podczas wyboru fotela gamingowego?

Fotele gamingowe stały się w ostatnich latach niezwykle popularne. Kupowane przez graczy i dla graczy, ale nie tylko. Wśród które spędzają długie godziny przy komputerze, krzesło gamingowe wydaje się najbardziej naturalnym wyborem. Fotel gamingowy z powodzeniem może bowiem służyć również do pracy czy nauki, a także relaksu (np. oglądania filmów). Sprawdzamy jak wybrać je mądrze i jak się upewnić, że wyborem nie padnie niewygodny fotel do komputera, który przyprawi użytkownika o ból pleców.

Choć fotele gamingowe są stosunkowo młodym trendem i pojawiły się znacznie później od tradycyjnych foteli biurowych, to są bardzo staranie przemyślanym asortymentem z ogromną ilością opcji wyboru. Dobrej jakości krzesło gamingowe powinno zapewniać maksymalny komfort, stabilną pozycję oraz dbać o ergonomikę. Czy istnieje najlepszy fotel gamingowy, a jeśli tak to, jak go wybrać? Pomożemy wam ustrzec się przed błędami i wyborem kiepskiego fotela gamingowego.

Co może spowodować niewygodny fotel komputerowy?

Nie ma znaczenia, czy szukasz fotela do grania, czy do pracy, zasady pozostają te same. Zły fotel dla gracza będzie również złym fotelem dla pracownika biurowego. Krzesło biurowe, w którym komfort użytkownika nie jest stawiany na pierwszym miejscu, nigdy nie będzie dobrym wyborem dla gracza. Jakie cechy zatem powodują, że fotel nie jest wart uwagi?

  • Brak regulacji, który nie daje możliwości zastosowania indywidualnie dopasowanych ustawień dość szybko spowoduje ból pleców, irytację z powodu stałego dyskomfortu, a długofalowo urazy w obrębie mięśni i stawów czy choroby kręgosłupa (szczególnie w dolnej części pleców – ból w odcinku lędźwiowym).
  • Brak komfortu zaowocuje brakiem skupienia podczas pracy biurowej i chęcią jak najszybszej zmiany pozycji.
  • Niskiej jakości materiały, z których jest wykonany fotel, nie tylko nie sprawdzą się użytkowo w perspektywie czasu, ale również nie będą zapewniały wygody, wywołując uczucie gorąca i zwiększając potliwość. Komfort użytkowania w przypadku najgorzej wykonanych egzemplarzy niemal nie istnieje. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkownika.

Fotel gamingowy XILIUM G RED

Jakie cechy zatem powinien posiadać dobry fotel gamingowy?

Analogicznie, brak regulacji zastąpić powinny liczne opcje dostosowywania ustawień do własnych potrzeb: regulacja wysokości siedziska, poziom odchylenia oparcia (kąt nachylenia), regulowane podłokietniki, regulowana pozycja zagłówka. Wiele modeli oferuje również regulowanie głębokości siedziska, funkcję bujania czy posiada dodatkowe poduszki, które mają wpłynąć na uprzyjemnienie długich godzin przed komputerem. Te parametry sprawią, że niewygodny fotel do komputera zamieni się w ergonomiczny fotel gamingowy, w którym spędzisz cały dzień bez obawy o kręgosłup, czy dyskomfort pozostałych części ciała.

Pożądane cechy foteli biurowych zostały już dostrzeżone na całym świecie. Pracodawcy mają świadomość konsekwencji, które powoduje niewygodny fotel do komputera i dbają o to, aby pracownicy siedzieli zgodnie z potrzebami swojego ciała. Fotel biurowy to często ergonomiczne krzesło gamingowe zwiększające komfort pracy. Odporny na uszkodzenia materiał, który pozwoli oddychać, możliwość regulacji, duży udźwig, a także odważny design to tylko część elementów wyróżniających ergonomiczny fotel dla graczy.

Dlaczego warto zainwestować w idealny fotel dla większego komfortu Twojego i Twoich pracowników?

Fotele gamingowe – kluczowa jest jakość

Poza bardzo istotną regulacją, która spowoduje, że ból pleców podczas siedzenia nie nastąpi, ważna jest również jakość wybranego mebla.

Rozpiętość cenowa jest na rynku ogromna. Nie sięgaj jednak po najtańszy model fotela. Za ceną zawsze idzie dopracowana technologia, wysokiej jakości surowce, potwierdzone badaniami parametry, a także obsługa gwarancyjna.

Kupno „pierwszego lepszego” fotela gamingowego spowoduje, że w bardzo krótkim czasie będziesz musiał szukać kolejnego. Bo – jakby nie patrzeć – jest to jednak mebel, który jest intensywnie eksploatowany, a takie użytkowanie wymaga sporej wytrzymałości. Zarówno w obrębie materiałów, jak i systemu jezdnego czy mechanizmów regulacji.

Ból pleców – jak sobie pomóc?

Jeśli niewygodny fotel do komputera i jego brak regulacji spowodowały już u ciebie dolegliwości, zmieniłeś fotel na porządny, ale wciąż odczuwasz negatywne skutki poprzednich wyborów, zastosuj rozwiązania, zalecane przez specjalistów.

  • Zmieniaj pozycję – podczas wielogodzinnej sesji w pozycji siedzącej, rozprostuj co jakiś czas ciało. Wstań, przejdź się kilka kroków, wykonaj skłony, skręty tułowia – taka kilkuminutowa gimnastyka znacząco poprawi samopoczucie.
  • Dostosuj nowy fotel gamingowy do swoich potrzeb – brak regulacji nie dawał ci żadnych możliwości, ale teraz możesz dopasować fotel idealnie do swojej sylwetki. Zadbaj o to, aby nogi spoczywały na ziemi pod kątem 90 stopni, przedramiona opierały się na podłokietnikach, które stanowią przedłużenie blatu biurka, a plecy znajdowały podparcie w wyregulowanej pozycji oparcia krzesła.

Rozprawiamy się z mitami – fotel gamingowy to niewygodny fotel do komputera

Jeszcze nie tak dawno dość powszechne było twierdzenie, że fotele gamingowe to zbędne gadżety – zabawki, projektowane z myślą o zawładniętych grami użytkownikach. To nieprawdziwe twierdzenie, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wybierając fotel gamingowy z naszej oferty, możesz liczyć na maksymalny komfort użytkownika, nie tylko podczas zdobywania kolejnych poziomów, czy pokonując kolejnych przeciwników. Czas spędzony za biurkiem przy dowolnym zadaniu wymaga odpowiedniego wyposażenia. A nowoczesny fotel gamingowy jest odpowiedzią na oczekiwania użytkowników.

Fotel gamingowy HUZARO COMBAT 8.0 White

Fotel biurowy, ergonomiczne krzesło dla gracza

O ile zwykłe krzesło czy brak regulacji z całą pewnością definiuje zły fotel dla gracza, to już większość dostępnych w sklepach meblowych modeli foteli gamingowych, to produkty wysokiej jakości. Ich projekty powstają przy współpracy z fizjoterapeutami, a dotyczące ergonomicznej pozycji siedzenia wytyczne, stały się wiedzą powszechną. Odpowiednio zaprojektowane siedzisko oraz oparcie, regulowana wysokość, regulowane podłokietniki czy zagłówek to podstawy w przypadku foteli dla graczy. Producenci dwoją się i troją, aby ich produkty odzwierciedlały najwyższą jakość.

Czy fotel gracza musi posiadać wszystkie dostępne gadżety?

Udogodnień może być wiele. Poza opisanymi opcjami regulacji (Pamiętaj! Brak regulacji to ogromna wada!), fotel dla gracza może posiadać dodatkowo podnóżek, oświetlenie LED czy kubełkowe siedzenie (to bardzo częste rozwiązanie w fotelach gamingowych). Czy są konieczne? To kwestia indywidualnych preferencji i oczekiwań co do fotelu. Czy te elementy są niezbędne, by wybrać dobry fotel?

Podnóżek to element, który z pewnością dodaje wygody, pozwala wyciągnąć przed sobą nogi i daje im nieco odpocząć. Oświetlenie LED czy wentylacja wbudowana w fotel gamingowy to faktycznie unowocześnienia, bez których można się obejść. Równocześnie jednak stanowią fajne rozwiązania, które zwiększają wygodę – skoro więc wybierasz swój wymarzony fotel, czemu z nich rezygnować?

Podsumujmy największe grzechy i grzeszki podczas wyboru idealnego fotela gamingowego

Zły fotel dla gracza to mebel, z powodu którego będziesz odczuwał ból pleców, łokci, nadgarstków czy kolan. W dłuższej perspektywie czasu wywoła nieodwracalne, negatywne skutki zdrowotne. Unikaj więc kiepskich rozwiązań i mebli, które nie są przemyślane pod kątem użytkowym:

  • Brak regulacji powinien dyskwalifikować fotel gamingowy.
  • Niewygodny fotel do komputera to model najniższej jakości, powstający z najgorszych materiałów, które w żaden sposób nie są dostosowane do tego, aby zapewnić ci komfort.
  • Najniższa cena rzadko kiedy będzie szła w parze z wysoką jakością. Wybierz rozsądną cenę, ale na pierwszym miejscu postaw jakość, która cię nie rozczaruje.
  • Zadbaj o wytrzymałość, technologię i solidne materiały – wybierz producenta, który cieszy się dobrymi opiniami i dba o poziom swoich produktów.

Jeśli spędzasz długi czas przed komputerem, sprawdź ofertę na fotele gamingowe i zachwyć się jakością wykonania i designem. W naszej ofercie wyłącznie sprawdzone modele od najlepszych producentów.

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Article by:ErgoExpert