Ekologiczne, łatwe w obsłudze, zachwycające nietuzinkowym designem, idealne do mieszkań zlokalizowanych w bloku, ale i domów jednorodzinnych – biokominki dekoracyjne cieszą się coraz większą popularnością. W tym artykule postaramy się wyjaśnić fenomen ekologicznych kominków i doradzimy, jaki biokominek wybrać.
Jaki biokominek kupić?
Zanim przybliżymy Wam podstawowe rodzaje tego typu ekologicznych rozwiązań, cofnijmy się do podstaw. Biokominek w ostatnim czasie stał się niezwykle wygodną alternatywą dla tradycyjnego kominka opalanego drewnem. Dlaczego? Jest przyjazny dla środowiska, mobilny i łatwiejszy w obsłudze. Ekologiczne kominki opalamy żelowym lub płynnym paliwem, które powstało na bazie alkoholu. To oznacza, że przy spalaniu kominek nie wytwarza zapachu (choć producenci oferują opcje zakupu paliwa zapachowego) i dymu, nie generuje także popiołu. Tego rodzaju kominek nie wymaga specjalnej instalacji kominowej, a więc jest automatycznie rozwiązaniem mobilnym, które gwarantuje, że wytwarzane podczas spalania ciepło pozostaje w pomieszczeniu
Biokominek pod zabudowę czy biokominek na ścianę? Najpopularniejsze rodzaje
Mobilność biokominków znajduje zastosowanie w ich specyfice. W naszym sklepie znajdziecie między innymi wersje wolnostojące, ogrodowe a także biokominki do zabudowy w meblach, idealne do salonu.
Wielofunkcyjny dodatek
Kominki wolnostojące to najbardziej uniwersalny wybór. Zdecyduj się na ten model, jeżeli stawiasz na wielofunkcyjność domowych dodatków. Biopalenisko z powodzeniem sprawdzi się w każdym wnętrzu, nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale również w ogrodzie lub na tarasie. Nieco mniejszą alternatywą są biokominki stołowe, które potrzebują jeszcze mniej miejsca, ale gwarantują równie efektowne oświetlenie przestrzeni.
Ozdoba każdego ogrodu
Biokominki świetnie sprawdzają się również jako element wystroju ogrodowego. Ceramiczna polana, kamienie i wszelkiego rodzaju kryształki pomogą spersonalizować kominek ogrodowy i dostosować go do wyglądu ogródka. To jednak nie koniec propozycji! W naszym sklepie znajdziecie także… biokominek z funkcją grilla. Hartowane szyby zadbają o bezpieczeństwo osób (lub przedmiotów) znajdujących się wokół, a żeliwna płyta grillowa zapewni najwyższą jakość przygotowanym przez Was potrawom i przekąskom. Funkcja grilla nie wyklucza oczywiście podstawowego, dekoracyjnego przeznaczenia kominka. Wystarczy zdjąć płytę żeliwną, a designerski grill znowu stanie się eleganckim biokominkiem!
Aranżacja z klasą
Z ogrodu przechodzimy do salonu, czyli pomieszczenia, w którym najczęściej możemy znaleźć ekologiczną wersję kominka. Lokalizacja tego dodatku bardzo często wywołuje szereg pytań: czy biokominki dają ciepło? Czy biokominek grzeje? Czy biokominek może być pod telewizorem? Wyjaśnijmy te wątpliwości! Można powiedzieć, że biokominki dają ciepło, ale nie do końca grzeją. Dlaczego? Ekologiczne kominki to specyficzne urządzenia, których nie można stawiać na równi z tradycyjnymi kominkami. Biokominki ogrzewają dane pomieszczenie podnosząc temperaturę nawet o 3 stopnie, ale nie sprawdzą się jako jedyne źródło ciepła.
Lokalizacja biokominka zależy oczywiście od możliwości aranżacyjnych przestrzeni i specyfiki produktu – wiele osób decyduje się na montaż tego urządzenia pod telewizorem. Czy to dobra decyzja? Oczywiście! Warto jednak zwrócić uwagę na design wybieranego modelu – biokominek powinien być prosty i subtelny, tak by nie rozpraszać uwagi przy oglądaniu telewizji. Wskazaną praktyką jest także wyizolowanie przestrzeni wokół kominka – górna ściana może się bowiem nagrzewać.
Modnie, stylowo i ekologicznie
Mamy nadzieję, że choć w skrócie przybliżyliśmy Wam specyfikę biokominków. To niezwykle uniwersalne urządzenia, które nie tylko ozdabiają przestrzeń, ale wpływają także na temperaturę w danym pomieszczeniu i pełnią różnorakie funkcje. Wybór eko kominków jest szeroki i pozwala na idealne dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb. To odpowiedź na potrzeby współczesnego konsumenta, który nie tylko dba o środowisko naturalne, ale poszukuje także konkretnego produktu wyróżniającego się wysoką jakością wykonania, przemyślanym designem i zastosowaniem. A Wy, który kominek wybierzecie?
Polecane komentarze
Martka
Martka
Kinga Zając