Nowoczesne biuro

Jak urządzić nowoczesne biuro?

Nowoczesne biuro to istotna dla każdego przedsiębiorcy wizytówka firmy. Odpowiednia aranżacja, która zapewni komfort i ergonomię pracownikom, ale równocześnie zrobi dobre wrażenie na klientach, bywa sporym wyzwaniem. Należy tu bowiem zadbać o wiele aspektów i połączyć je w zgrabną całość. Dziś podpowiadamy, jak się za to zabrać.

Nowoczesne biuro aranżacje

Jeszcze jakiś czas temu w biurach można było zastać wyszukane style aranżacyjne. Przedsiębiorcy próbowali w ten sposób wyróżnić się z tłumu i pomóc się zapamiętać. Od tego trendu jednak zaczęto odchodzić. Stało się tak z przyczyn praktycznych. Tworzenie wyszukanych aranżacji w oryginalnym stylu faktycznie bowiem rzuca się w oczy i zapada na długo w pamięć, bywa jednak, że dość szybko traci na aktualności i wymusza kolejne zmiany. To z kolei generuje koszty, których żadna firma nie chce ponosić bez wyraźnej przyczyny.

W miejsce wyszukanych aranżacji zaczęto więc stawiać na prostotę. Obecnie wybiera się zwykle elegancję i stonowany minimalizm, który trafia w liczne gusta i właściwie na każdym robi dobre wrażenie. Równocześnie taka aranżacja pozostaje ponadczasowo modna.

Jak wybrać meble do biura?

Jak urządzić nowoczesne biuro? - Kontener biurowy UNIQUE 325-S
Kontener biurowy UNIQUE 325-S

Jednym z ważnych kryteriów wyboru jest ergonomia użytkowa. Należy wziąć pod uwagę ile osób będzie korzystało z aranżowanej przestrzeni i jakich mebli będą używały. Nowoczesne biurka powinny wpisywać się w potrzeby – większe dla tych, którzy pod ręką będą musieli mieć dokumenty, mniejsze dla tych, którzy korzystają tylko z laptopa. Szafki na dokumenty – należy określić czy będą potrzebne, a jeśli tak, to jaka ilość będzie wystarczająca. Ważnym jest również to, czy istnieje potrzeba zamykanych szafek na poufne dokumenty – bo to zupełnie inne meble, niż standardowy regał na segregatory. W tym wszystkim nie bez znaczenia jest również metraż przestrzeni, która jest do dyspozycji. Istotne jest także czy biuro jest odwiedzane przez klientów i jak często odbywają się takie spotkania oraz to, czy są one wieloosobowe.

Jak urządzić wygodne biuro – praktyczne porady

Jak urządzić nowoczesne biuro? - Biurko Svenbox ECHO EC18
Biurko Svenbox ECHO EC18

Jeśli dokonałeś już analizy potrzeb, wiesz gdzie będą przyjmowani goście, jaka liczba pracowników musi mieć swoje stanowiska pracy i jaki będzie charakter tej pracy, możesz śmiało rozglądać się za meblami.

Przejrzyj oferty sklepów meblowych online i wybierz styl, który ci odpowiada. Nie stawiaj na najniższe ceny. Meble powinny nie tylko wyglądać porządnie, ale również poradzić sobie z intensywnym użytkowaniem przez wielu pracowników. Powinny zatem być wykonane z solidnych materiałów i reprezentować wysoką jakość. Miej na uwadze również funkcjonalność – w biurach kiepsko sprawdzają się na przykład meble z wykończeniami na wysoki połysk, na których przy większej liczbie użytkowników, zawsze widoczne są ślady dłoni. Unikaj kolorów, na których uwidacznia się kurz czy jasnych wykładzin, na których będzie widać ślady butów.

Nowoczesne meble do biura – co jest najważniejsze?

Jak urządzić nowoczesne biuro? - Sofa UNIQUE ANGELES
Sofa UNIQUE ANGELES

W przestrzeni biurowej pierwsze skrzypce zawsze grają biurka dla pracowników. Za chwilę przyjrzymy im się bliżej. Zaraz za biurkami swoje miejsce na podium zajmują krzesła biurowe. To bardzo istotny element wyposażenia, który pozwala zadbać o komfort pracy każdej osoby w biurze – im także poświęcimy niżej więcej uwagi. Poza fotelami biurowymi i biurkami, istotne jest wydzielenie przestrzeni użytkowych: kącik dla gości, w którym (jeśli pozwala na to metraż) stanie biurowy stolik kawowy oraz kanapa lub fotele, przestrzeń do odpoczynku dla pracowników, w której powinno się zapewnić im możliwość zjedzenia śniadania czy spokojnego wypicia kawy. Pomieszczenia socjalne często urządzane są z wykorzystaniem niewielkich stolików z krzesłami lub większego stołu, przy którym może usiąść kilka osób.

Pomysł na nowoczesne biurka w dobrym stylu

Jak urządzić nowoczesne biuro? - Biurko UNIQUE SOLANO
Biurko UNIQUE SOLANO

Nowoczesne biurko wygląda dziś zupełnie inaczej, niż jeszcze kilka lat temu. Design mebli zmienił się na przestrzeni tego czasu bardzo mocno. Jeśli nowoczesne meble biurowe mają iść w kierunku minimalizmu, nie ma tu mowy o wielkich, masywnych meblach ze zdobieniami. Biurko powinno być możliwie jak najbardziej minimalistyczne i proste w konstrukcji.

Jeśli chcesz dodać wnętrzu lekkości, możesz kupić nowoczesne biurka bez bocznych ścian – w ich miejsce jest ażurowa konstrukcja metalowa. Takie biurka doskonale wpisują się w nowoczesną aranżację biurową i prezentują się niezwykle elegancko. Dostępne są zarówno w postaci minimalistycznej – blat wraz z metalową konstrukcją lub blat i dwie, maksymalnie trzy szuflady. W takiej formule dostępne są zarówno proste biurka gabinetowe, jak i bardziej obszerne biurka narożne.

Pomysł na nowoczesne fotele do biura

Jak urządzić nowoczesne biuro? - Fotel biurowy BGroup SKILL NET Black
Fotel biurowy BGroup SKILL NET Black

Krzesła biurowe – obok doskonałego designu – muszą zapewnić użytkownikom wygodę. Jeśli chcesz mieć pewność, że pracownicy dadzą radę wytrzymać w pozycji siedzącej przez wiele godzin każdego dnia, musisz zainwestować w porządne, ergonomiczne fotele, które pozwalają zadbać o zdrowy kręgosłup, stawy i umożliwiają przyjęcie wygodnej pozycji podczas siedzenia.

Fotele do biura muszą zapewniać możliwość regulacji pozycji – wysokości, kąta nachylenia oparcia, powinny mieć również regulowane podłokietniki. I tu nie warto nadmiernie oszczędzać. Dobre krzesło biurowe wraz ze wszystkimi ruchomymi mechanizmami powinno dać sobie bowiem radę z intensywną eksploatacją. Jeśli chodzi o styl, większość nowoczesnych foteli biurowych wygląda doskonale w minimalistycznych aranżacjach i świetnie się prezentuje w towarzystwie nowoczesnych biurek.

Fotele biurowe z ekoskóry to połączenie klasycznego designu z wysoką funkcjonalnością.

Nowoczesne biuro – zadbaj też o detale

Jak urządzić nowoczesne biuro? - nowoczesne biuro aranżacje

Nowoczesne meble biurowe to nie wszystko. Rześkie powietrze wpływa na koncentrację pracowników, pomyśl o zakupie oczyszczacza i nawilżacza powietrza, które występują w nowoczesnym designie. Aranżacja przestrzeni biurowej to także liczne dodatki. Zadbaj o to, aby całość prezentowała się schludnie i zachęcająco.

W kątach postaw duże rośliny doniczkowe, na ścianach powieś eleganckie grafiki. Nie zapomnij o porządnym oświetleniu, zwłaszcza w strefach, do których nie dociera naturalne światło dzienne. Pamiętaj również o funkcjonalnej podłodze. Wykładzina, choć dodaje przytulności, nie jest zbyt przyjazna w utrzymaniu czystości. Znacznie lepiej sprawdza się podłoga z materiałów, które każdego dnia można przetrzeć na mokro, usuwając zanieczyszczenia. Wybierając kolorystykę, używaj neutralnych, raczej jasnych barw – biel, beż, szarości z dodatkiem czerni lub naturalnego drewna, zawsze zrobią dobre wrażenie.

Ocena post

Category: PoradyWszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert