Jak dobrać dobre krzesło

Jak dobrać dobre krzesło biurowe?

Dobre krzesło biurowe – co to właściwie znaczy?

Dobre krzesło do pracy przy komputerze

Dobre krzesło biurowe do pracy przy komputerze musi zapewniać pełną wygodę. Siadając na nim musisz czuć się komfortowo. Przy czym warto pamiętać o tym, że każdy z nas jest inny, mamy inny wzrost, budowę, proporcje ciała, no i potrzeby. Oznacza to, że wybierając krzesło, musimy wziąć pod uwagę odmienność naszych sylwetek.

Jeśli czujesz, że o krzesłach biurowych nie wiesz jeszcze wszystkiego, zapraszamy cię do przeczytania praktycznego poradnika, z którego dowiesz się Jak wybrać ergonomiczny fotel biurowy?

Istotna jest również jakość. To od niej zależy trwałość naszego mebla. Ale na tym nie koniec – bo od jakości zależy znacznie więcej. To właśnie ona definiuje rozwiązania, na które możesz liczyć w konkretnych modelach najlepszych producentów. Jeśli stawiasz na sprawdzone i cenione marki, zyskujesz pewność, że wydane pieniądze inwestujesz w dopracowaną technologię, materiały najwyższej jakości i solidne wykonanie.

Klasyczny design idzie w parze z trwałością i praktycznością. Według nas tak. Sprawdź, czy fotele biurowe z ekoskóry spełnią Twoje oczekiwania.

Jak dobrać krzesło do wzrostu?

Dobre krzesło biurowe - Fotel biurowy ergonomiczny SitPlus ERGON

Najłatwiej postawić na model z regulacją wysokości. Taka funkcjonalność pozwoli nam dopasować ustawienia konkretnie do naszych oczekiwań. W większości przypadków, krzesła biurowe posiadają znacznie więcej możliwości dopasowania, niż tylko wysokość. Regulowane są podłokietniki, zagłówki, pochylenie oparcia, a nawet poziom wysunięcia siedziska. Z takim pakietem możliwości bez trudu uda ci się uzyskać ustawienie, przy którym wiele spędzonych w pozycji siedzącej godzin nie odbije się na twoim samopoczuciu, kręgosłupie i zdrowiu.

Warto wiedzieć! Jak prawidłowo ustawić wysokość krzesła? Optymalny kąt ustawienia nóg na ziemi powinien wynosić 90 stopni. Wysokość krzesła ustaw tak, aby go uzyskać.

Porządne krzesło ma często również opcję ustawienia różnych pozycji oparcia, w zależności od tego, czego potrzebujesz w danym momencie. Pionowe ustawienie oparcia, kiedy piszesz na klawiaturze. Lekko pochylone, kiedy potrzebujesz chwili do namysłu w skupieniu. Albo pochylone mocniej, kiedy przez kilka chwil chcesz się odprężyć.

Wygodne krzesło do komputera – trudny wybór

Wygodne krzesło do komputera

Wygodne krzesło do komputera dla każdego może oznaczać coś innego. Jest tak wiele preferencji, jak użytkowników. Z całą pewnością istotnym kryterium wyboru jest zdrowie. Wszak kręgosłup mamy tylko jeden. Praca siedząca potrafi poważnie nadwyrężyć plecy, wywołując nie tylko dyskomfort i uniemożliwiając skupienie, ale przede wszystkim, może powodować stałe zmiany w obrębie kręgosłupa.

Wciąż masz niedosyt wiedzy? Chcesz wybrać w pełni świadomie? Musisz posiadać do tego odpowiedni pakiet informacji. A my bardzo chętnie ci w tym pomożemy. Zapraszamy do kompendium wiedzy: Krzesło biurowe – wygodna praca przy komputerze rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.

Warto wiedzieć! Jeśli pracujesz średnio 8 godzin dziennie, to daje 40 godzin tylko w ciągu jednego tygodnia. I aż 160 godzin miesięcznie. Łatwo policzyć, jak wiele godzin rocznie i na przestrzeni wielu lat spędzasz w pozycji siedzącej. Jeśli nie zadbasz o to, żeby siedzieć zdrowo i wygodnie, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Ergonomia ponad wszystko

Dobre krzesło biurowe - Fotel biurowy Bakun FOXTROT NET

Wygodne krzesło w bardzo istotny sposób wpływa na jakość twojej pracy. Jeśli nie będziesz czuł się komfortowo, będziesz nieustannie zmieniał pozycję, wiercił się i szukał wygody. Tylko specjalistyczne krzesło do komputera zadba równocześnie o to, żeby dobrze ci się pracowało i żeby twój kręgosłup odwdzięczył ci się zdrowiem przez długie lata.

Fotel biurowy z podparciem lędźwiowym jest doskonałym rozwiązaniem na wielogodzinne siedzenie. Bardzo często krzesło biurowe w odcinku lędźwiowym posiada uwypuklenie, dzięki któremu plecy znajdują podparcie w newralgicznym punkcie. Dzięki temu nie garbisz się, a prawidłowa postawa jest zachowana przez cały czas twojej pracy. Istotne również, aby podparcie było w miarę możliwości wysokie – zapewniając wsparcie dla całych pleców.

Czym skorupka za młodu…

Dobre krzesło biurowe - Krzesło obrotowe Nowy Styl Be All W

Kształtowanie prawidłowych nawyków rozpocząć powinno się dużo wcześniej, niż w okresie pracy zawodowej. Każdy rodzic wie ile czasu dzieci spędzają przy biurku – ucząc się, grając, bądź zajmując innymi aktywnościami.

Jeśli szukasz informacji na temat tego, jak ergonomicznie urządzić dziecięce królestwo, zapraszamy do lektury. Z artykułu Jak wybrać krzesło dla dziecka dowiesz się wszystkiego na temat praktycznych i funkcjonalnych względów wyboru krzeseł biurkowych dla dzieci i młodzieży.

To bardzo ważne, aby dziecko korzystało z dobrego krzesła biurowego, które pozwoli zadbać o jego postawę od najmłodszych lat. Wybieranie byle jakich krzeseł miernej jakości, bez możliwości ustawień i regulacji, odbije się na zdrowiu dziecka w przyszłości.

Dobry wybór to wybór na lata

Zatem jaki fotel do komputera wybrać, żeby nie żałować? Wygodny, regulowany, spełniający wszystkie wytyczne ergonomiczne. To najważniejsze. Koniecznie sprawdzonej i potwierdzonej jakości, która odwdzięczy się trwałością użytkową. Istotne także, żeby wpisał się w wybraną przez ciebie aranżację – wszak musi godnie uzupełnić biurowy wystrój. Wiemy jednak z praktyki, że najlepsze krzesła biurowe wizualnie idą w parze z wysoką jakością i przemyślaną funkcjonalnością. Zapewniają nam zdrowie, wygodę i świetny design!

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Tags:

Article by:ErgoExpert