Idealny stół na Europejski Dzień Śniadania

4 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania, więc czas na… śniadanie mistrzów! Niezależnie od tego, czy wybieramy owsiankę, czy jaja na bekonie, poranny posiłek to gwarancja energii na cały dzień. Doskonale wiemy, że śniadanie podane do łóżka to wspaniała sprawa, ale raczej w teorii i od święta…

Kawa się rozleje, a pomidor z soczystym plaśnięciem wyląduje na satynowej poduszce. Rozglądamy się za serwetkami, a na szafce nocnej – jak na złość – lampka, książka i budzik. No tak… serwetki zostały w jadalni. Na stole.

Stoliczku, nakryj się!

W odpowiednio urządzonym domu wszystko ma swoje miejsce, więc – bądźmy szczerzy – serwetki zostały dokładnie tam, gdzie powinny. Również jadalnia nie bez powodu nazywa się tak, a nie inaczej. Jej centralny punkt – stół – to przestrzeń, gdzie cała rodzina może spotkać się przy posiłku i cieszyć się nim w komfortowych warunkach. A jaki jest stół, każdy widzi. Różnice pojawiają się dopiero wtedy, gdy przy nim usiądziemy. Oto kilka modeli stołów do jadalni, z których każdy może stać się nie tylko ozdobą domu, ale również prawdziwym przyjacielem rodziny.

Wyłóżmy karty na stół

Stół Halmar MAESTRO to model, który zasługuje na szczególną uwagę. Stół Ława Halmar MaestroDzięki odważnemu połączeniu drewna, mlecznego szkła i czarnej, matowej stali będzie efektownym dodatkiem do eleganckiego wnętrza. MAESTRO to nie tylko wygląd, ale też wyjątkowa funkcjonalność – jest to stół rozkładany, jego długość możemy zwiększyć ponad dwukrotnie! Do tego materiały najwyższej jakości… prawdziwa maestria wykonania!

Z kolei OLA, marki Signal, to idealny mebel dla miłośników minimalistycznych rozwiązań. Prostota wykonania, drewno w naturalnym kolorze i ta unikatowa, kompaktowa bryła… To model wprost stworzony do mniejszych wnętrz, zwłaszcza że – w razie potrzeby – ławę możemy zmienić w pełnowymiarowy stół!

Zwolennicy klasyki powinni zwrócić uwagę na stół LOWE. Biały blat, drewniane nogi – połączenie, które rozświetli naszą jadalnię. Dyskretna, prosta stylistyka sprawia, że pasuje do każdego wnętrza. Rozmiary pozwolą całej rodzinie zasiąść do wspólnego posiłku.

Stół Unique Texas

TEXAS to stół dla koneserów. Raczej dla pary niż dla całej rodziny, okrągły – wprost idealny do pełnej porozumienia, intymnej rozmowy przy porannej kawie. Hartowane szkło i metal to nie tylko gwarancja wytrzymałości, ale też awangardowego charakteru mebla. Solidne wykonanie sprawia, że stół posłuży nam przez długie lata.

Warto również zwrócić uwagę na propozycję Nowego Stylu i model TRACY – to tradycja zamknięta w minimalistycznej formie. TRACY to klasyczny, prostokątny stół wykonany z najwyższej jakości materiałów. Blat dostępny jest aż w sześciu kolorach, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać idealnie dopasowany wariant.

Śniadanie prawie na trawie

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprzyjają spożywaniu posiłków na świeżym powietrzu. Z tego powodu, oprócz stołu do jadalni, warto również zadbać o odpowiedni mebel ogrodowy. Choć w tygodniu ciężko jest znaleźć czas, to jednak weekend stwarza okazję do celebrowania rodzinnego śniadania na łonie natury.

Ocena post

Category: Inspiracje

Tags:

Article by:ErgoExpert