Fotele Gamingowe Diablo

Fotel dla gracza – inny wymiar komfortu

Ostatnio kolega, informatyk zresztą, postanowił wziąć tydzień urlopu, aby – jak stwierdził – odpocząć od pracy przy komputerze. Zapytany o ewentualną podróż, stwierdził, że owszem, w podróż się wybiera, ale nie zamierza się przy tym ruszać z fotela. Co więcej – od komputera również ruszać się nie będzie. Wycieczka, którą wybrał, okazała się wyprawą nie do innego kraju czy na inny kontynent, ale do zupełnie innego świata. Zapytany o to, czy aby na pewno w ten sposób da się odpowiednio odprężyć, roześmiał się i stwierdził, że wszystko zależy od… komfortu, czyli – tak naprawdę – od fotela, na którym spędzi cały swój urlop, podróżując po wirtualnych krainach.

Komfort to słowo klucz, gdy mówimy o fotelach dla mniej lub bardziej wytrawnych graczy. Jeżeli czas spędzony w świecie gier naprawdę ma relaksować, nie może skończyć się przeciążeniem kręgosłupa oraz bólem łokci i nadgarstków. Właśnie dlatego ważne jest, aby fotel gamingowy był w pełni ergonomiczny. Istotny jest ogół – sylwetka, płynna regulacja wysokości i odchylenia oparcia, podłokietniki ­- ale także szczegóły: od funkcji multimedialnych aż do designu, który, dzięki dynamice i zadziornemu charakterowi, dodaje pikanterii każdej sesji gier.

Diabeł tkwi w ogóle…

Ergonomiczny fotel gamingowy musi umożliwić naturalne ułożenie kręgosłupa w literę „S” , posiadając odpowiednie uwypuklenie na wysokości odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Oparcie powinno sięgać poza linię łopatek. Dodatkowo, jeżeli fotel dla gracza ma zapewnić maksymalną wygodę, należy zadbać, aby umożliwiał regulację niemal wszystkich elementów. Co jest szczególnie istotne?

  • Regulacja wysokości oparcia – dzięki niej można dostosować fotel do wysokości, a także do budowy kręgosłupa gracza. Amortyzacja zapewni dodatkowy komfort przy płynnej regulacji.
  • Regulacja odchylenia – jest ona bardzo ważna, jeżeli gracz spędza na fotelu wiele godzin. Modyfikacja nachylenia powoduje zróżnicowanie siły nacisku na kręgosłup, niektóre modele pozwalają nawet na odchylenie oparcia do pozycji leżącej.
  • Regulacja profilu oparcia – pozwala na dostosowanie głębokości uwypuklenia na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Warto tu również wspomnieć o specjalnej poduszce pod kark, która dodatkowo zwiększa komfort użytkowania fotela, które spotkać można w modelach z wyższej półki.

… i  szczególe

Komputery dedykowane graczom – oprócz odpowiednich parametrów technicznych – charakteryzują się specyficznym, dynamicznym designem. Te same zasady dotyczą nowoczesnych foteli gamingowych, które łączą funkcjonalność z unikalnym wzornictwem. Na szczególną uwagę zasługuje tu fotel Defender oraz Viper – efektowne fotele, które zapewniają graczowi nie tylko maksymalny komfort, ale też przyjemność płynącą z wyrazistych kolorów i dynamicznej sylwetki.

Ocena post

Category: PoradyWszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert