Jaki fotel gamingowy wybrać ?

Kiedy Twoja postać pokonuje kolejne podziemia lub zajmuje się walką ze smokami i innymi potwornościami, Ty zasiądź wygodnie na ergonomicznym, dobrym krześle do komputera. Odpowiednio dobrany nie tylko zwiększa przyjemność grania, ale także zapewnia wygodę podczas pracy przy biurku. Jaki fotel gamingowy do komputera wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Tego dowiesz się, czytając przygotowany przez nas artykuł.

Dobry fotel biurowy gamingowy – co wpływa na jego ergonomię?

Zakupione krzesło powinno przede wszystkim zapewniać poprawną pozycję w trakcie siedzenia. Na jego ergonomię wpływa kształt oraz wymiary siedziska i podparcia pod plecy. Nie mniejsze znaczenie mają poduszki, które można dowolnie regulować, szczególnie poduszka pod odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, a także przy szyi. Warto także zainwestować w ergonomiczny, dobry fotel gamingowy do biurka komputerowego, który charakteryzuje się szerokim zakresem regulacji jego ułożenia. W to wliczać się mogą:

  • odchylenie oparcia na plecy,
  • regulacja wysokości podłokietników,
  • ustawienie głębokości siedziska,
  • możliwość ustawienia wysokości siedziska,
  • regulacja poziomu zagłówka.

jaki fotel gamingowy wybraćFotel do komputera – ergonomiczny i wygodny – nie tylko poprawia komfort pracy przy biurku czy podczas gry wideo, ale też pozytywnie wpływa na ułożenie naszego ciała. Dbając o poprawną postawę, można zapomnieć o bólu kręgosłupa czy bólach mięśni karku. Dobrze dobrane ergonomiczne krzesło gamingowe wspiera także walę z takimi problemami kręgosłupa, jak skolioza, kifoza czy lordoza.

Zastanawiasz się nad wyborem kolorowego krzesła gamingowego? Specjaliści Ergoexpert.pl przygotowali wyczerpujący artykuł poradnikowy, który pomoże ci wyróżnić się podczas gry!

Co powinien mieć dobry fotel do komputera?

Niejeden gracz czy pracownik biurowy zgodzą się, że zapewnienie sobie komfortu siedzenia wpływa w dużym stopniu na wydajność pracy przy komputerze. Nie zapominajmy w końcu, że dla niektórych mistrzów gamingu, gry wideo to również praca, szczególnie dla e-sportowców. Warto więc zadbać, aby krzesło, które planujesz kupić, było wyposażone w wiele funkcji poprawiających ergonomię siedzenia. Na co warto zwrócić uwagę?
– Dobry fotel z oparciem na głowę

Dobrym pomysłem jest wybranie ergonomicznego krzesła gamingowego, które ma zagłówek. Oparcie dla głowy sprawia, że mięśnie karku rozluźniają się. Tym samym możesz zapomnieć o nieprzyjemnym bólu, który okaże się nieunikniony po kilku godzinach pracy przy komputerze. Jest to szczególnie istotne, kiedy przy biurku i przed ekranem komputera spędzamy po kilka godzin dziennie, czy to ze względu na pracę, czy grę.

– Poduszka pod odcinkiem lędźwiowym

Ludzki kręgosłup nie jest idealnie prosty, zamiast tego posiada naturalne krzywizny, które umożliwiają utrzymanie całości ciała w pionie. Dobre krzesło do komputera dla graczy posiada specjalną poduszkę pod odcinkiem lędźwiowym. Tego rodzaju ergonomiczne podparcie sprawia, że kręgosłup zachowuje swoją naturalną, zdrową dla Twojej postawy krzywiznę.

– Duże możliwości zmian w ułożeniu ergonomicznego fotela dla graczatani fotel gamingowy

Wiele dobrych krzeseł gamingowych wyposażonych jest w szereg różnych ustawień. Dzięki nim możliwe jest regulowanie wysokości i głębokości siedziska, poziomu odchylenia oparcia dla pleców czy wysokości samych podłokietników. Im więcej możliwości regulacji posiada zakupione krzesło biurowe do komputera, tym lepiej dla komfortu i zdrowia jego użytkownika.

– Krzesło na kółkach – zapewniona mobilność

Standardem jest wybieranie krzeseł gamingowych na kółkach, dzięki którym odsuwanie się od biurka czy przysuwanie do niego nie skutkuje rysowaniem podłogi – w przeciwieństwie do klasycznych, bardziej stacjonarnych wersji. Dzięki nim również wstawanie od komputera jest łatwiejsze, wystarczy lekko odepchnąć się nogami, zamiast unosić się wraz z krzesłem w celu jego przesunięcia.

Zastanawiasz się jakie biurko komputerowe wybrać?  – specjaliści Ergoexpert przygotowali poradnik, w którym znajdziesz mnóstwo praktycznych wskazówek!

Ergonomiczny fotel gamingowy materiałowy – na jakie obicie postawić?

Zarówno pod względem wygody siedzenia, jak i designu krzesła gamingowego do biurka istotne jest wybranie materiału, które składa się na obicie siedziska i oparcia pod plecy. Materiał powinien być dobrany tak, aby skóra mogła oddychać podczas kilku godzin pracy przy komputerze. Może to być na przykład skóra czy tkaniny Huge Mesh i XTwill – krzesła z tymi obiciami znajdziesz w naszym sklepie!

Dobry fotel dla graczy do 500 zł – atrakcyjna cena, ergonomiczność i wygoda

Dobre krzesło gamingowe do pracy przy komputerze i w biurze nie musi wcale kosztować kilku tysięcy. Wysokiej jakości, ładne oraz ergonomiczne modele znajdziesz już w cenie do 500 zł. W sklepie ergoExpert znajdziesz krzesła, które zawierają wszystkie funkcje wpływające na wygodę siedzenia oraz poprawną postawię. Co więcej, wiele z nich zawiera estetyczne i solidne materiały, które bardzo dobrze prezentują się w pokoju każdego gracza – zarówno hobbysty, jak i zawodowego e-sportowca. Kto wie? Może wybór odpowiedniego krzesła przyczyni się do Twoich sukcesów w branży gamingowej?

Fotel gamingowy do 500 zł – nie tylko dla gracza, ale i do biura!

dobry fotel gamingowyChociaż typowe krzesła do grania w gry wideo cechują się oryginalnym designem, to jednak z powodzeniem sprawdzą się też jako wyposażenie biura czy w domowym gabinecie. Wynika to przede wszystkim z tego, że posiadają wiele funkcji wpływających na komfort siedzenia, a co za tym idzie pracy przy biurku. Co więcej, posiadają wiele dobrych rozwiązań konstrukcyjnych, które lepiej wpływają na ergonomię niż ich klasyczne wersje – te, które najczęściej możemy spotkać w różnych zakładach pracy.

Fotel dla gracza – ranking

Taki fotel gamingowy można znaleźć w atrakcyjnej cenie, bo do 500 zł! Dzięki temu zakup porządnego siedzenia nie będzie tak dużym wydatkiem, z kolei na pewno spotka się z szerokim zadowoleniem wśród pracowników. Tak samo dobrze sprawdzi się w pokoju gracza, jak i w biurze agencji kreatywnej czy rachunkowej.

Fotel samochodowy do biurka komputerowego – ranking

Rozwiązania designerskie w projektowaniu krzeseł dla graczy bazują na wyglądzie siedzeń znanych nam z nowoczesnych samochodów sportowych. Ergonomiczny fotel kubełkowy do komputera nie tylko świetnie prezentuje się w nowoczesnym pokoju gamingowym, ale też zapewnia najwyższy poziom wygody zarówno podczas pracy, jak i wielogodzinnej gry. Dobrze dobrany do aranżacji wnętrza potrafi również wpłynąć na wydajność w wykonywaniu obowiązków zawodowych.

Jaki więc ergonomiczny fotel gamingowy do komputera wybrać? Przede wszystkim taki, który będzie wyposażony w szeroki zakres możliwości regulacji ustawiania jego pozycji. Zwróć także uwagę na materiały, które zostały wykorzystane w jego projekcie. Pamiętaj, że krzesło powinno zapewnić Ci przede wszystkim najwyższy poziom wygody. W ergoExpert dobry fotel dla gracza i do biura kupisz już za mniej niż 500 zł!

Ocena post

Category: Porady

Article by:ErgoExpert