Jaki fotel biurowy wybrać?

Praca biurowa w dużej części polega na różnorodnych obowiązkach wykonywanych na siedząco. Coraz więcej osób właśnie w ten sposób spędza wiele godzin każdego dnia. Z tego powodu warto zainwestować w jak najlepszy sprzęt, w tym wygodne krzesło do komputera. Wybór odpowiedniego produktu może być trudny, ponieważ rynek oferuje mnóstwo modeli i wiele osób zastanawia się, jak dobrać fotel biurowy. Taki zakup zawsze należy wcześniej przemyśleć.

Dobre i wygodne krzesło do komputera i pracy

Profim Fotel gabinetowy MyTurn 10S / 10Z

Chociaż może wydawać się, że to, na czym siedzimy nie ma wielkiego znaczenia, o ile dbamy, by być wyprostowanym i odpowiednio ułożyć ciało, to takie przekonanie jest błędne. Jeśli dodamy do tego wielogodzinne przesiadywanie w tej pozycji, to wówczas nie mówimy już jedynie o komforcie, lecz także zdrowiu. Jaki fotel biurowy będzie najlepszy? Taki, który pozwoli na utrzymanie prawidłowej postawy, spełni oczekiwania zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Krzesło jest kluczowe, gdy chcemy utrzymać prawidłową postawę, ale żeby to było możliwe musi spełniać kilka ważnych czynników. Bezpieczne oraz wygodne krzesło do komputera pozwoli na wyeliminowanie nadmiernego napięcia tych samych partii mięśni i związanego z tym bólu, a do tego pozwoli na utrzymanie prawidłowego krążenia krwi w dolnych kończynach.

Jaki fotel biurowy kupić? Ważne czynniki

Fotel gabinetowy CELIO czarny ekoskóra

Szukając odpowiedniego krzesła do pracy lub długiego korzystania z komputera, należy wziąć pod uwagę elementy mające znaczenie przy prawidłowym utrzymaniu postury.

  • Regulacja wysokości – dobry fotel powinien posiadać możliwość regulacji wysokości siedziska, tak, by każdy mógł dostosować je do swojego wzrostu. Dzięki temu można odpowiednio ułożyć nogi i stopy. Warto sprawdzić, jaki jest zakres regulacji i czy ma to wpływ na stabilność. Jaki fotel biurowy? Z możliwością dopasowania go pod użytkownika, by odpowiednio rozłożyć ciężar na kręgosłupie. Dobrze, aby siedzisko miało 3-5 stopni spadku w stosunku do oparcia.
  • Podłokietniki – dobry fotel powinien mieć podłokietniki, ale też pozwalać na ich regulację, aby wspomagały i opierały ręce podczas wykonywanych czynności. Zastanawiasz się, jak dobrać fotel biurowy? Dobrze jest zdecydować się na taki mebel, który pozwala na dopasowywanie różnorodnych elementów do danej osoby i wykonywanych czynności.
  • Siedzisko – podstawowa część fotela, która nie zawsze jest odpowiednio zaprojektowana. Dobrze gdy jest miękkie, lecz nie za głębokie, tak by w nim nie tonąć.
  • Oparcie – jedna z kluczowych kwestii podczas wyboru krzesła. Powinno być ono wyprofilowane i posiadać zagłówek. Jak dobrać fotel biurowy? Należy zdecydować się na taki, który daje możliwość regulacji odchylenia oparcia, wówczas ten, kto będzie na nim siedział dostosuje go do swojego ciała. Oparcie jest niebywale istotne, pozwala na odciążenie kręgosłupa.
  • Stabilna podstawa – najlepsze fotele biurowe to te na kółkach lub na płozach. Jednak obojętnie, który wybierzemy, powinien on być stabilny. Dzięki ruchomym elementom są mobilne i łatwiejsze, gdy chcemy się przemieścić czy odchylić. Warto zwrócić uwagę na to, czy stabilny i trzyma równowagę wraz z osobą siedzącą.

Jaki fotel biurowy będzie dobry? Postaw na jakość

Fotel gabinetowy ARES MESH siatka – dla osób wysokich

Szukając dobrych mebli do pracy, zawsze warto patrzeć na ich jakość, zarówno wykonania, jak i też materiałów. Fotel gamingowy czy biurowy, do pracy przy komputerze, do sali konferencyjnej, obojętnie do jakich celów szukamy krzesła, to jakość jest kluczowa. Dzięki temu posłuży on latami, dostosuje się do użytkownika i zadba o postawę podczas korzystania. Fotel Bejot DUAL Du 103 white VMS to model, który zachwyci komfortem siedzenia, jakością, lecz spełnia również pozostałe funkcje, które są istotne w krzesłach biurowych. Idealnie nadaje się i do domowego gabinetu, dla fana gier komputerowych czy do firmowego biura. Fotel WAU 2 to kolejna opcja, jeśli chcemy mieć wygodne krzesło do komputera. Zadba o postawę, ale też świetnie się prezentuje w każdym wnętrzu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zadbania o zdrowie swoje, swoich bliskich lub pracowników.

Ocena post

Category: PoradyWszystkie wpisy

Article by:ErgoExpert