Dlaczego warto wybrać biurka regulowane dla dzieci?

Świat dzieci to błyskawiczne tempo przemian. Wynika to z ich rozwoju – dzieci rosną, mają zmienne potrzeby i oczekiwania. Dziś przedstawimy rozwiązania, zaprojektowane właśnie z myślą o nich – meble, które rosną wraz z dzieckiem. To biurka regulowane dla dzieci, które nie wymagają corocznych zakupów, związanych ze zmianą wzrostu. To meble, które przez długie lata będą szły ramię w ramię z potrzebami twojego dziecka.

Małe, duże – uniwersalne. Meble rozkładane do wszystkich pomieszczeń. Zostań ekspertem z naszym poradnikiem Rozkładany stół do jadalni i wybierz mądrze.

Biurka dla dzieci z regulowaną wysokością

Biurka regulowane dla dzieci - biurko Fundesk Libro blue
Biurko Fundesk Libro blue

Biurko ergonomiczne dla dziecka rodzi odwieczny dylemat rodzicielski. Kupić biurko dla 4 latka? Jaki jest sens inwestycji, skoro dziecko za rok z niego wyrośnie? Kupować biurko co roku? Nie kupować biurka wcale? Z całą pewnością, biurko – samo w sobie – na pewnym etapie rozwoju staje się nieodzowną koniecznością w każdym dziecięcym pokoju. Biurka bez opcji regulacji sprawdzają się jednak dopiero w przypadku nastolatków, których wzrost nie zmienia się aż tak dynamicznie.

Biurka regulowane dla dzieci pozwalają natomiast „zjeść ciastko i mieć ciastko”. Kupujesz jedno biurko na długie lata, a ono rośnie wraz z użytkownikiem. Sprawdźmy, jakie opcje regulacji posiadają biurka podnoszone i dlaczego nie sposób ich nie kochać!

Biurka regulowane dla dzieci Warszawa

Biurka regulowane dla dzieci - biurko Unique Sandy
Biurko Unique Sandy

Jedną z najważniejszych cech rosnących mebli jest fakt, że nogi do biurka regulowane umożliwiają płynne zwiększanie i zmniejszanie wysokości blatu. Dzięki temu przez dobrych kilka lat dziecko siedzi przy biurku zachowując ergonomiczną pozycję, a ty wiesz, że zrobiłeś wszystko, żeby troszczyć się o jego zdrową postawę i dobre samopoczucie. Zestawienie idealne to rosnące, regulowane biurko wraz z krzesłem, które działa na tych samych zasadach.

Jeśli do kompletu z biurkiem brakuje jeszcze krzesła, sprawdź w artykule Krzesło regulowane dla dzieci – na co zwrócić uwagę i jaki model wybrać.

W ten sposób możesz urządzić kącik do rysowania i prac manualnych, a później do nauki dla dzieci w każdym wieku. A o kolejnych meblach będziesz musiał pomyśleć nie wcześniej, niż za kilka lub nawet kilkanaście lat.

Biurka z regulacją wysokości dla dzieci – wygodna funkcjonalność

Biurka regulowane dla dzieci - biurko Fundesk Sognare grey
Biurko Fundesk Sognare grey

Obok regulacji wysokości, rosnące biurka posiadają liczne udogodnienia, które pozwalają dostosować przestrzeń roboczą do potrzeb dziecka:

  • Blaty, które umożliwiają częściowe pochylenie dla wygodniejszej pracy przy biurku.
  • Kółka przy nogach biurka, które sprawiają, że mebel można bez trudu przesuwać.
  • Obszerne blaty, które pomieszczą wiele przydatnych drobiazgów.
  • Dostawki, które pomieszczą jeszcze więcej skarbów.
  • Dla wygody rodziców nogi biurka często posiadają wyrysowaną skalę wzrostu dziecka, która ułatwia zorientowanie się, kiedy biurko należy podnieść.
  • Pojemne szuflady z przegródkami na przybory.
  • Wieszak na plecak, dzięki któremu znajduje się on zawsze na swoim miejscu.

Udogodnień może być wiele – ty wybierasz, które z nich wpisują się w wasze potrzeby!

Od biurka dla przedszkolaka, po biurko dla pierwszoklasisty

Biurka regulowane dla dzieci - biurko Halmar Julia
Biurko Halmar Julia

Choć rozwój dzieci wymusza wiele zmian, to rosnące meble pozwalają zadbać jednym meblem o potrzeby różnych grup wiekowych. Regulowane biurko w 100% spełni potrzeby przedszkolaka, młodego ucznia zerówki i tak samo dobrze wpisze się w oczekiwania pierwszoklasisty. Dzięki regulacji wszystkie funkcjonalności biurka zostają zachowane, bez względu na wzrost dziecka. Co więcej, regulacja nie wymaga dodawania, ani ujmowania żadnych elementów – wystarczy ustawić wysokość – podobnie, jak w regulowanym krześle.

Ergonomia ponad wszystko!

Potrzeba troski o zachowanie zdrowej sylwetki, dbanie o kręgosłup i kształtowanie prawidłowych nawyków ma znaczenie dla zdrowia, samopoczucia i jest inwestycją w przyszłość dziecka. Wady postawy dają o sobie bowiem znać przez całe życie.

Prezentowane biurka są nie tylko wygodne funkcjonalnie i – co trzeba im przyznać – niezwykle ładne oraz estetycznie dopracowane – ale stworzone zostały przez specjalistów, którzy zadbali również o to, żeby siedzące przy biurkach dzieci miały zdrowe plecy.

Urządzasz również inne pomieszczenia w domu? Mamy coś specjalnie dla ciebie! Relaksu nigdy za wiele! Dowiedz się wszystkiego o najwygodniejszych fotelach świata Fotel rozkładany relaksacyjny i wybierz model dla siebie.

 
 

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Tags:

Article by:ErgoExpert