kobieta z kubkiem przed kominkiem

Biokominki – Ciepło domowego ogniska

Zanim przedstawimy Wam sprawdzony sposób na stworzenie w domu nastrojowej atmosfery i klimatu pełnego ciepła, to wprowadzimy element grozy i cofniemy się do czasów prehistorycznych. Jest taki francuski film pod tytułem „Walka o ogień”. W efekcie napadu konkurencyjnego plemienia gromadka neandertalczyków traci dostęp do ognia, który wesoło trzaskał w ich jaskiniach i umożliwiał przeżycie w nieprzyjaznym środowisku.

Niestety bohaterowie filmu nie dysponują takimi cudami jak zapałki. Zresztą nawet gdyby je mieli, to i tak raczej nie potrafiliby się uporać z tą zaawansowaną technologią. Dlatego wybierają trzech najodważniejszych towarzyszy, którzy ruszają w świat w poszukiwaniu tytułowego ognia. Neandertalska ekspedycja nie ma łatwego życia, po drodze czyhają na nią atrakcje w postaci tygrysa szablozębnego i plemienia kanibali. Na szczęście wszystko kończy się happy endem. Umiejętność krzesania ognia zostaje opanowana, wszędzie jest aż siwo od dymu i czuć wszechobecny swąd spalenizny.

Biokominek – co to jest?

Siwo od dymu? Swąd spalenizny? Spokojnie, to tylko film. W dzisiejszych czasach dostępne są w pełni bezpieczne i komfortowe rozwiązania, które mają niewiele wspólnego ze wspomnianą historią. Biokominki, bo o nich tu mowa, są doskonałą alternatywą dla klasycznych kominków opalanych drewnem. Ich główną zaletą jest fakt, że nie wymagają dodatkowych inwestycji w instalację kominową, która odprowadzałaby spaliny. Zasilane są biopaliwami, które nie wydzielają dymu i sadzy. W trakcie spalania powstaje para wodna (i niewielkie ilości CO2), która dodatkowo nawilża powietrze w pomieszczeniu. Dlatego z powodzeniem można je stosować nie tylko w przestronnych domach, ale też w niewielkich mieszkaniach.oleje do biokominków

Na rynku dostępny jest duży wybór biopaliw zarówno bezwonnych, jak i aromatyzowanych (np. o zapachu wanilii lub lawendy), których wysoka wydajność zapewnia długi czas spalania. Niewątpliwym atutem biokominków jest także prosta obsługa i łatwość w utrzymaniu czystości, nie trzeba męczyć się z usuwaniem popiołu i sadzy. Do tego dochodzą stosunkowo niewielkie rozmiary i nieduża waga, dzięki czemu można swobodnie je przenosić i wykorzystywać w aranżacji dowolnego pomieszczenia. Wady? Można uznać, że jest jedna – ze względu na zbyt małą moc grzewczą biokominek nie zastąpi centralnego ogrzewania, chociaż może podnieść temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni.globmetal biokominek czarny połysk

Wybór biopaleniska

Decydując się na zakup biokominka warto skorzystać z oferty renomowanego producenta – żadnych azjatyckich wynalazków! Wybór kształtu i rozmiaru paleniska jest kwestią indywidualną, wszystko zależy od tego jaką przestrzenią dysponujemy. W przypadku klasycznych kominków do zabudowy lub montażu na ścianie wyróżniają się modele Globmetal o czerwonym połysku i Easy One INOX. Na rynku dostępne są również efektowne paleniska wolnostojące i kompaktowe kominki stołowe, które doskonale sprawdzą się w ogrodzie lub na tarasie, np. z serii GARDEN.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym podpowiedziom unikniecie niebezpiecznych przygód z tygrysami szablozębnymi i zaaranżujecie przytulne wnętrze, w którym będziecie mogli się cieszyć ciepłem domowego ogniska.

 

Ocena post

Category: HistorieWszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert