Jak zadbać o meble ogrodowe przed końcem sezonu?

Bez względu na to z czego meble ogrodowe zostały wykonane, od czasu do czasu należy im się małe SPA, które przedłuży ich trwałość. Można zatroszczyć się o nie tuż przed kolejnym letnim sezonem, znacznie lepiej jednak jest zadbać o meble ogrodowe przed końcem sezonu i schować na zimę zabezpieczone i w doskonałej kondycji.

Czym wyczyścić plastikowe meble ogrodowe?

Jak zadbać o meble ogrodowe przed końcem sezonu - czym wyczyścić plastikowe meble ogrodowe?

Plastikowe meble ogrodowe wymagają kilku zabiegów, aby mieć pewność, że posłużą dłużej, niż jeden sezon. Przede wszystkim trzeba zadbać o ich czystość.

Czym wyczyścić plastikowe krzesła ogrodowe? Wybór możliwości jest całkiem spory. Można do tego użyć mydła w płynie lub płynu do zmywania naczyń oraz gąbki lub ściereczki. W pierwszej kolejności należy je namoczyć, później starannie wyszorować, starając się dotrzeć we wszystkie zakamarki, a na koniec spłukać.

Pamiętaj przy tym, aby nie zakrywać pod żadnym pozorem mokrych mebli – musisz zaczekać, aż wyschną. W przeciwnym razie po zimie rozpakujesz meble z pleśnią, której bardzo trudno będzie się pozbyć. A jak wyczyścić meble ogrodowe plastikowe z trudniejszymi zabrudzeniami? Jeśli mydło lub płyn do naczyń nie mogą poradzić sobie z większymi zabrudzeniami, zajrzyj do sklepu z chemią domową lub sklepu ogrodniczego i wybierz jeden z wielu dostępnych płynów. Płyny do czyszczenia plastikowych mebli ogrodowych są bezpieczne dla powierzchni – na pewno jej nie uszkodzą, a równocześnie świetnie radzą sobie nawet z opornym brudem.

Jak odnowić plastikowe krzesła ogrodowe?

Jak zadbać o meble ogrodowe przed końcem sezonu - jak odnowić plastikowe krzesła ogrodowe?

Zdarza się, że plastikowe meble ogrodowe po całym sezonie wyglądają na nieco zużyte. Mogą też stracić nieco barw w wyniku promieni słonecznych. Nie oznacza to jednak, że trzeba je wymienić na nowe. Zgodnie z ekologicznymi trendami, wszyscy powinniśmy starać się ograniczać zużycie plastiku i dbać o to, aby jak najmniej tego surowca trafiało na wysypiska. Podpowiadamy więc, jak odnowić plastikowe krzesła ogrodowe, przywracając im świetność.

Czym pomalować plastikowe meble ogrodowe? Do plastiku dostępnych jest wiele produktów, które doskonale pokrywają powierzchnię i świetnie się na niej utrzymują. Farby do plastiku znajdziesz w sklepach budowlanych oraz ogrodniczych. Jeśli to możliwe, wybierz farbę w sprayu – znacząco ułatwi ci to zadanie, zwłaszcza podczas malowania krzeseł z elementami, do których trudno będzie dotrzeć pędzlem.

Istotne, abyś przed malowaniem bardzo starannie wyczyścił meble – na kurzu i brudzie nie utrzyma się nawet najlepsza farba. Ponadto, jeśli twoje meble da się rozłożyć lub rozkręcić – przed malowaniem rozłóż je na części pierwsze, to ułatwi ci zadanie.

Zadbaj o tapicerkę – jak wyczyścić poduszki ogrodowe?

Jak zadbać o meble ogrodowe przed końcem sezonu - jak wyczyścić poduszki ogrodowe?

Meble ogrodowe to również elementy tapicerowane. I one wymagają nieco uwagi, zanim schowamy je na zimowe miesiące w szafie lub piwnicy. Czyszczenie poduszek ogrodowych, w których można zdjąć pokrowce jest proste. Wystarczy wrzucić je do pralki, stosując się do uwag na metce. Pokrowce na meble ogrodowe producent określa zawsze stosowną temperaturę prania czy suszenia oraz możliwość użycia specjalnych środków piorących. Jeśli jednak pokrowca nie da się zdjąć, to poduszek z wypełnieniem lepiej nie prac automatycznie, mogłoby bowiem stracić kształt. Takie poduszki wypierz ręcznie, następnie odsącz w miarę możliwości nadmiar wody i pozostaw do wyschnięcia.

I tu również pamiętaj o tym, aby nie pakować wilgotnych poduszek – nie pozbędziesz się wówczas pleśni, która w szczelnym opakowaniu będzie miała doskonałe warunki do rozwoju.

Wyczyszczone? Pomalowane? Wyprane?
Pora na pakowanie!

Jak zadbać o meble ogrodowe przed końcem sezonu - pakowanie mebli ogrodowych na zimę
Fotel ogrodowy kokon
Bello Giardino FRESCO

Jeśli zadbałeś już o to, aby meble ogrodowe były czyste, odmalowałeś powierzchnię i wyprałeś elementy tapicerowane, pora spakować je na zimę. Dzięki tym zabiegom przed kolejnym sezonem nie będziesz się musiał o nic martwić – wystarczy rozpakować całe wyposażenie ogrodu, rozstawić na miejscu i cieszyć się relaksem.

Pakowanie mebli ogrodowych wymaga szczelnej osłony, która zabezpieczy je nie tylko przed kurzem i brudem, ale również wilgocią, zwłaszcza jeśli w czasie zimy mają być przechowywane w piwnicy. Najlepszym rozwiązaniem jest zapakowanie mebli w folię. Folia na meble ogrodowe to produkt, który bez problemu dostaniesz w każdym sklepie ogrodniczym. Najkorzystniejszym cenowo rozwiązaniem jest kupienie folii ogrodniczej w dużej rolce i samodzielne odcinanie odpowiednich kawałków. W miejscach, w których meble mają ostrzejsze krawędzie – na przykład nogi – możesz pod folią umieścić kawałek miękkiej szmatki, która zabezpieczy folię przed niechcianym rozdarciem.
 

Ocena post

Category: PoradyWszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert