Zabezpieczenie dokumentów w firmie w szafkach metalowych

Bezpieczne przechowywanie

Zabezpieczenie dokumentów w firmie w szafkach metalowych - Sejf gabinetowy Polaszek MNO-55
Sejf gabinetowy Polaszek MNO-55
na broń i dokumenty

Istnieje wiele przedmiotów, które wymagają szczególnej uwagi, celem zapewnienia im wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas przechowywania. Kwestia dotyczy w równym stopniu prywatnych domów, hoteli, przychodni, jak biur.

Co przechowujemy, chcąc ukryć to przed światem? To mogą być wyjątkowo ważne dokumenty strategiczne w firmie, które nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Zarówno w biurach, jak i mieszkaniach czy domach prywatnych – papiery wartościowe czy inne kosztowności – o stratę których wyjątkowo się obawiamy. Może być to również broń, w przypadku której obowiązek przechowywania w specjalnych szafach myśliwskich – sejfach na broń – jest określany przepisami polskiego prawa. W hotelach chcemy zwykle ukryć pieniądze, paszport czy drobiazgi, których nie zabieramy ze sobą z hotelu, a nie chcemy, aby leżały w pokoju, na widoku. Przychodnie mają natomiast obowiązek zabezpieczenia dokumentacji medycznej pacjentów oraz oczywiście utrzymania jej w należytym ładzie, z możliwością szybkiego dostępu do pojedynczych kart.

Do przechowywania wszystkich tych wartościowych i strategicznych przedmiotów powstały sejfy – sejfy do domów, sejfy do biur, specjalne sejfy do hoteli czy szafy myśliwskie (czyli sejfy na broń) oraz szafy kartotekowe metalowe do biur i instytucji.

Choć ich wybór jest ogromny, wszystkie je łączy jedno – zaprojektowane zostały z myślą o zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa, a także ułatwieniu segregowania i utrzymania porządku. Są przystosowane do montażu w ścianach, meblach lub wolnostojące, wykonane z najsolidniejszych materiałów, z atestami, specjalnymi zamkami i zabezpieczeniami, które można dobrać stosownie do swoich potrzeb.

Zabezpieczenie dokumentów w firmie – utrzymaj porządek

Zabezpieczenie dokumentów w firmie w szafkach metalowych - Szafa aktowa Svenbox H54
Szafa aktowa
Svenbox H54

Pomysły na przechowywanie dokumentów w firmie mogą być różne. Jeśli papiery mają być bezwzględnie bezpieczne, konieczne jest sięgnięcie po sprawdzone rozwiązania, przygotowane przez specjalistów.

Ład dokumentacyjny. W przypadku, kiedy przechowywanie dokumentów firmy dotyczy „zwykłej” dokumentacji, priorytety powinny koncentrować się wokół możliwości uporządkowania papierów, ułożenia ich w odpowiedni sposób – zastosowania pożądanego podziału, ewentualnie zamknięcia szafki dokumentowej na klucz, nad którym pieczę sprawować będą określone osoby, no i zapewnienia wygodnego dostępu. Kontener biurowy z przemyślanym układem szuflad lub regał na dokumenty z licznymi półkami ułatwią zadanie, pozwalając uporządkować i posegregować dokumenty zgodnie z intencjami i potrzebami. Szafki na dokumenty mogą być otwarte – z łatwo dostępnymi półkami, albo z szufladami lub zamkniętymi drzwiczkami. Oferty producentów, specjalizujących się w szafkach na dokumenty przewidują zróżnicowane potrzeby odbiorców – są więc malutkie szafki na kilka segregatorów lub bardzo obszerne regały, które pomieszczą tak wiele, jak zechcesz.

Dokumenty strategiczne – zabezpieczenie dokumentów w firmie

Zabezpieczenie dokumentów w firmie w szafkach metalowych - Kontener biurowy Unique 324-W
Kontener biurowy Unique 324-W

Strategiczne dokumenty w firmie. Jeśli chodzi o najważniejsze dokumenty, które powinny być ukryte tak, aby uniemożliwić do nich dostęp nieodpowiednim osobom, to najlepiej sprawdzają się specjalne szafki RODO i bardzo praktyczne, zamykane, metalowe kontenery biurowe.

Taki kontener biurowy posiada specjalny zamek, który zabezpiecza mebel przed otwieraniem przez osoby, które nie otrzymały do niego dostępu. Istotnym atutem takich szafek na dokumenty są również ich gabaryty. To zgrabne meble, które zajmują niewiele miejsca i mieszczą się nawet w małej przestrzeni biurowej.

Zabezpieczanie dokumentów medycznych

Szafy kartotekowe. To kolejna grupa produktów o specjalnym przeznaczeniu. Sprawdzają się w biurach firmowych, ale również gabinetach stomatologicznych czy przychodniach, w których konieczne jest zachowanie ładu i porządku dokumentacyjnego oraz zapewnienie odpowiednio wysokiego poziomu zabezpieczenia, który utrudni dostęp do dokumentów osobom trzecim.

Szafy kartotekowe posiadają wydzielone, głębokie, zamykane na klucz szuflady – przystosowane gabarytowo do rozmiarów dokumentacji medycznej.

Nawet jeśli uwarunkowania prawne nie stawiają precyzyjnie określonych wymogów w kwestii zabezpieczenia dokumentów, to przemyślane zadbanie o takie kwestie stanowi skuteczny sposób na przeciwdziałanie próbom kradzieży, łamaniu przepisów RODO czy też nieintencjonalnemu zagubieniu istotnych papierów firmowych. Pozwalają uniknąć poważnych problemów i konsekwencji, z którymi nie chce się mierzyć ani żadna firma, ani instytucja publiczna.

Sposób na przechowywanie dokumentów w domu

Zabezpieczenie dokumentów w firmie w szafkach metalowych - Sejf ze szczeliną wrzutową Polaszek IC-1
Sejf ze szczeliną wrzutową
Polaszek IC-1

W domowe potrzeby ukrycia przed światem cennych kosztowności czy ważnych dokumentów doskonale wpisują się profesjonalne sejfy w dostosowanych do potrzeb, bardzo zróżnicowanych gabarytach. Zapewniają różne możliwości montażu oraz gwarantowany atestami, najwyższy poziom bezpieczeństwa. Sejfy mogą być ukrywane w ścianach, w meblach, mogą mieć również formę wolnostojącą.

A jeśli nie sejf domowy, to w domu również świetnie sprawdzą się szafki metalowe 3 szufladowe ze specjalnym zamkiem, który zagwarantuje, że nie otworzy ich nikt, kto nie posiada klucza.
 

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Tags:

Article by:ErgoExpert