Jak wybrać wygodne meble do kawiarni lub restauracji?

Wystrój tworzy klimat i atmosferę w tym miejscu, a meble odgrywają kluczową rolę w uzyskaniu odpowiedniego wystroju. Meble powinny być dobierane pod kątem wielu czynników, takich jak wygoda, koszt, budżet stylu i trwałość. Jeśli posiadasz lub chcesz otworzyć kawiarnię, musisz zainwestować w wygodne krzesła i stoliki dla swoich klientów. Odwiedzające osoby będą spędzać dużo czasu w Twojej kawiarni i jeśli nie będą czuli się komfortowo siedząc na Twoich krzesłach, będzie to grozić ich utratą. W takim przypadku musisz wybrać wygodne krzesła kawiarniane, aby zapewnić klientowi przyjemne wrażenia i odczucia. Dziś można znaleźć wiele projektów w Internecie i wybrać najlepsze krzesła kawiarniane z portali internetowych.

Poniżej przedstawiamy wskazówki jakimi należy się kierować wybierając krzesła do kawiarni i innych lokali gastronomicznych:

Komfortowe meble do kawiarni

Zawsze pamiętaj, że komfort jest niezbędny do zdobycia większej liczby klientów i tym samym może wpłynąć na poziom zysku. Zaopatrz się w wyściełane krzesła lub fotele z odpowiednim oparciem, które sprawią, że jedzenie będzie wspaniałym doświadczeniem dla Twojego klienta. Wcześniej ludzie montowali drewniane krzesła w swojej kawiarni, które były bardzo ciężkie. Nie da się ich łatwo przesunąć, a dodatkowo zajmowały dużo miejsca na podłodze ograniczając ilość oferowanych stolików w lokalu. Możesz więc wybrać dla swoich klientów wysokie stoliki do spożywania napojów i deserów, a wraz z nimi możesz zainstalować dla swoich klientów małe krzesła wykonane z lekkiej stali.

Trwałe fotele do kawiarni

Jest to najczęstszy błąd popełniany przez większość przedsiębiorców i biznesmenów, ponieważ większość z nich kupuje tanie meble do swojej firmy, a po pewnym czasie musi zainwestować więcej pieniędzy w wymianę mebli. Meble restauracyjne powinny być trwalsze niż meble mieszkalne, ponieważ z tych krzeseł będzie korzystać wiele osób. Dlatego przed zakupem należy sprawdzić trwałość krzeseł kawiarnianych i zawsze sprawdzić ich gwarancję. Większość firm oferuje ograniczoną gwarancję na swoje meble, więc warto zainwestować w uznane marki na rynku gwarantujące wysoką jakość i trwałość produktów.

Meble kawiarniane na ogród czy do lokalu?

Jeśli w twoim lokalu jest miejsce do siedzenia wewnątrz i na zewnątrz, krzesła powinny być wykonane z materiału, który wytrzyma oba klimaty. Dodatkowa warstwa emalii lub matowe wykończenie mebli również pomaga w przystosowaniu ich do użytku na zewnątrz.

Odpowiedni wygląd dostosowany do charakteru kawiarni

Jeśli Twoja kawiarnia znajduje się na ruchliwej ulicy i ludzie mają wpaść na szybką przekąskę, odpowiednie jest krzesło typu Cafe z prostą metalową ramą. Jeśli jednak znajdujesz się w otoczeniu biznesowym, w którym odbywają się nieformalne spotkania, musisz mieć wygodniejsze miejsce do siedzenia zapewniające możliwość komfortowej rozmowy.

Wygoda a wygląd krzeseł do kawiarni

Chociaż najważniejsza jest wygoda, krzesła odgrywają kluczową rolę w poprawie wystroju miejsca. Tak więc inwestycja w krzesło, które dobrze komponuje się z estetyką, może przyciągnąć klientów. Na przykład, jeśli jest to paryska kawiarnia, dobrym rozwiązaniem będzie dobrze wyściełane oldschoolowe krzesło, a jeśli jest to elegancka jadalnia, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie minimalistyczne dobrze zaprojektowane krzesło lub rustykalne drewniane krzesło.

Funkcjonale krzesła do kawiarni lub cafe

Ze względu na ciasne przestrzenie oraz przepełnione kawiarnie i restauracje krzesło powinno być łatwe do przenoszenia. Ruchome krzesła tworzą przestrzeń, aby pomieścić więcej osób i zajmują mniej miejsca na podłodze.

Biorąc pod uwagę rodzaj lokalu, możliwy jest dobór mebli zgodnie z koncepcją przestrzeni wnętrza i zastosowaniem. Dla konkretnych przypadków ogólnymi wytycznymi przy wyborze mebli kawiarnianych będą  :

1) Kawiarnia

Wybierając meble do kawiarni, nie należy skupiać się na luksusowych markach. Zwróć uwagę na produkty z twardym siedziskiem i bez podłokietników. Takie modele pozwolą zaoszczędzić przestrzeń użytkową, co pozwoli na zwiększenie liczby miejsc siedzących i zapewni wystarczająco dużo miejsca dla dużej liczby gości.

Projektując kawiarnię, pamiętaj o praktyczności i estetyce. Kompaktowe modele są uważane za idealne krzesła do takich zakładów. Okrągłe stoły będą dobrze wyglądać. Kawiarnia to miejsce relaksu i długich przyjacielskich rozmów. Nie odbywają się tu wielkie bankiety, dlatego meble powinny być małe i schludne.

2) Restauracja

Meble do restauracji to ważny element wizerunku, podobnie jak oryginalne menu. Drewniane stoły i krzesła z pewnością znajdą tutaj swoje miejsce. Zwłaszcza jeśli wnętrze lokacji wykonane jest w stylu country lub loft.

Możesz użyć mebli drewnianych z pokrowcami tekstylnymi, co wydłuży ich żywotność i sprawi, że wnętrze będzie bardziej wyrafinowane. Do produkcji mebli restauracyjnych wykorzystuje się głównie tradycyjne materiały, takie jak lite drewno dębowe czy bukowe. Harmonijnie dopełnią niemal każde wnętrze, także klasyczne.

3) Bar

Meble z litego drewna lub żelaza idealnie nadają się do baru. Oprócz blatu barowego głównym elementem w takim lokalu są krzesła – to ważny szczegół, który tworzy wyjątkową atmosferę. Pod tym względem starzejące się meble wyglądają świetnie. Pamiętaj, że bary przeznaczone są dla wielu odwiedzających, dlatego krzesła muszą wytrzymać duże obciążenia.

Właściwy dobór mebli opiera się na koncepcji restauracji i wygodzie klientów. Krzesła i stoły są zwykle poddawane obciążeniom krytycznym, dlatego powinny być wykonane z trwałych materiałów o długiej żywotności. Dzięki temu nawet przy ciągłym użytkowaniu elementy wyposażenia wnętrz przez długi czas zachowają swój pierwotny wygląd.

Ocena post

Category: Porady

Article by:ErgoExpert