Urządzanie poczekalni – wygodnej i przestronnej dla klientów

Urządzanie poczekalni to znacznie bardziej istotny element aranżacji, niż mogłoby się wydawać. Bez względu na to, czy to biuro, gabinet lekarski czy poczekalnia w salonie fryzjerskim – to miejsce, w którym czekają klienci i biznesowi partnerzy. Nadrzędnym celem więc powinno być wprawienie ich w dobry nastrój, zapewnienie wygody i sprawienie, żeby czuli się swobodnie. Dzięki temu zwiększamy szansę na sukces firmy, no i zyskujemy pewność, że robimy świetne pierwsze wrażenie.

Meble do poczekalni – co w poczekalni jest najważniejsze?

Urządzanie poczekalni - meble do poczekalni
Krzesła i ławki do poczekalni

Najlepiej sprawdzą się krzesła lub ławki do poczekalni, sofy, fotele lub małe kanapy. Do tego komfort zapewnią niewielkie stoliki, z pomocą których można zadbać o rozdział stref, dając również gościom możliwość odłożenia laptopa czy wypicia kawy, jeśli oczekiwanie się przedłuża. Ilość mebli powinna być dostosowana do metrażu i natężenia ruchu w poczekalni. Istotnym jest, aby w przypadku kilku nieznajomych sobie osób, każda mogła cieszyć się swobodą „własnej” przestrzeni bez poczucia skrępowania.

Statystyki wskazują, że osoba oczekująca spędza w poczekalni średnio kilkanaście minut. To wystarczająco dużo, aby się rozejrzeć, poczuć swobodnie i nabrać poczucia, że firma dba o swoich gości. Dzięki temu każda rozmowa rozpocznie się w przyjaznej atmosferze, a nastrojeni pozytywnie klienci na pewno będą bardziej otwarci na współpracę.

Aranżacja poczekalni – komfortowe wnętrze, które zachęci każdego

Urządzanie poczekalni - aranżacja poczekalni

Drobiazgi, które dodadzą atrakcyjności wizualnej są zdecydowanie w cenie. Wieszaki na płaszcze, stojak na parasolki – to detale, które, jeśli dobrze dobrane, mogą nie tylko dodać wnętrzu pazura, ale również zwiększają wygodę funkcjonalną. Ciekawe rozwiązania na ścianach – na przykład nowoczesna instalacja z mchu chrobotka czy stojące w donicach kwiaty, to akcenty, które przykują uwagę i rozweselą wnętrze, wprawiając gości w lepszy nastrój.

Warto również postawić na osiągnięcia firmy. Poczekalnia to świetne miejsce do prezentacji dyplomów, nagród, wyróżnień czy relacji zdjęciowych z przedsięwzięć integracyjnych, w których uczestniczyli pracownicy. W ten sposób można zaprezentować firmę, jako zgrany zespół, który w przyjaznej atmosferze dba o nieustanny rozwój – a to na pewno zwiększy zaufanie.

Urządzanie poczekalni – zadbaj o detale

Urządzanie poczekalni - lady recepcyjne
Lady recepcyjne

W poczekalni nie może zabraknąć również recepcji. Lada recepcyjna do poczekalni powinna być na tyle wysoka, aby zasłaniać to, co obsługujący ją pracownik skrywa na biurku. Doskonałą ozdobą jej nieskomplikowanej formy może być logo firmy na froncie, które utrwali dobre wrażenie.

Meble powinny być zdecydowanie wygodne – gwarantując, że spędzony na nich czas nie będzie się dłużył. Eleganckie, tapicerowane meble ergonomiczne do poczekalni muszą jednak być również trwałe – pamiętaj o tym dokonując wyborów. Możesz również zadbać o drobiazgi, które umilą czas gościom – na przykład rozmieszczone przy kanapach lub wbudowane w meble gniazdka elektryczne, świeża prasa czy branżowe katalogi.

Poczekalnia aranżacja, która przysporzy firmie klientów

Urządzanie poczekalni

Aranżacja poczekalni to zadanie, któremu przyświecać powinien cel zjednania sobie sympatii oczekujących gości. Stawiaj na ich komfort, ergonomię oraz niebanalne rozwiązania wizualne. Pamiętaj przy tym, aby nie przesadzić. Jeśli stworzysz nadmiernie luksusową przestrzeń w przerysowanym stylu, nie tylko wywołasz poczucie skrępowania, ale również wrażenie przesady.

Przemyśl charakter i styl, zgraj kolorystykę, dobierz dodatki i dopieść funkcjonalne drobiazgi – w takiej poczekalni każdy gość poczuje się mile widziany.
 

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Tags:

Article by:ErgoExpert