TOP 5 młodzieżowych i dziecięcych foteli

Podobno dzieci i ryby głosu nie mają. Z rybami to może i prawda (np. z wigilijnym karpiem raczej ciężko sensownie porozmawiać), ale w przypadku dzieci doskonale wiemy, że to powiedzenie mija się z rzeczywistością. W Małym Księciu Antoine de Saint-Exupéry napisał, że „jedynie dzieci wiedzą, czego szukają”. Dlatego, kiedy – w poszukiwaniu komfortu podczas nauki lub odrabiania lekcji – zaczynają mniej lub bardziej śmiało wspominać o nowym fotelu do ich pokoju, warto się nad tym poważnie zastanowić.

Jak wybrać fotel obrotowy dla dziecka?

Krzesło obrotowe dla dziecka powinno odciążać kręgosłup i umożliwiać utrzymanie go w optymalnej pozycji. Bardzo ważny jest szeroki zakres regulacji, dzięki czemu młody użytkownik będzie mógł dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. Dobrym wyborem są fotele z modelowanym oparciem, które dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Zapewnia to odpowiednie podparcie na odcinku lędźwiowym i piersiowym.

Warto również zwrócić uwagę na szerokość i głębokość siedziska oraz stopień jego twardości – zbyt miękkie może rozpraszać, natomiast twarde będzie po prostu niewygodne. Nie warto też kupować krzeseł „uniwersalnych”, czyli takich, które mają się sprawdzić niezależnie od wieku użytkownika.

To, co na pierwszy rzut oka wydaje się oszczędnością, może spowodować w przyszłości problemy z sylwetką. Obecnie dostępny jest ogromny wybór foteli dla dzieci i nastolatków. Zakup nowego krzesła dla naszej pociechy to ważna decyzja, dlatego mamy kilka propozycji, które powinny ułatwić dokonanie odpowiedniego wyboru.

AWARD (Unique)

Idealna propozycja dla starszaków. Ten model to połączenie oryginalnej stylistyki i wysokiej jakości wykonania. Siedzisko tapicerowane jest tkaniną membranową, a oparcie przepuszczającą powietrze siatką. Mechanizm TILT pozwala na swobodną regulację wysokości oraz odchylenie i zablokowanie oparcia. Mnogość kolorów zaspokoi najbardziej szalone osobowości. Polecamy.

IBIS Butterfly (Halmar)

              Specjalna propozycja dla nieco starszych dziewczynek i miłośników motyli. Fotel wyposażony jest w siłownik gazowy, który umożliwia łatwą i szybką regulację wysokości. Dwa miękkie podłokietniki zapewniają wygodne oparcie dla rąk. W zależności od potrzeb można wybrać kółka do powierzchni twardych lub miękkich. Ale i tak największe wrażenie robią te barwne motyle…

Q-G2 (Signal)

              Model dla dzieci ceniących oryginalność, nowoczesność i prostotę formy. Dostępnych jest aż osiem wersji kolorystycznych, co daje szerokie pole manewru w kwestii dopasowania odpowiedniego odcienia do wystroju wnętrza i indywidualnych oczekiwań młodego użytkownika. Regulowane siedzisko i oparcie wykonane są z tkaniny membranowej. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest przystępna cena.

COMBO (Halmar)

              Elegancki i nowoczesny fotel utrzymany w odcieniach czerni i bieli, który doskonale sprawdzi się w pokoju nastolatka. Dzięki swojej ponadczasowej sylwetce i klasycznej kolorystyce będzie idealnie pasował do większości wnętrz. Odpowiedni komfort siedzenia zapewnia użytkownikowi mechanizm TILT, dzięki któremu można zablokować oparcie w dowolnie wybranej pozycji.

Jesteśmy przekonani, że nasze propozycje i sugestie ułatwią poszukiwanie odpowiedniego siedziska dla waszych pociech. Pamiętajcie jednak, że przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto skonsultować się z samym zainteresowanym – głos dziecka też się liczy. Trzymamy kciuki za udane zakupy!

Uwaga! Dziewczynka ze zdjęcia siedzi nieprawidłowo na fatalnie dobranym fotelu!

Ocena post

Category: PoradyWszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert