przewiewny fotel komputerowy

Przewiewne krzesła na upalne dni

Utrzymujące się wysokie temperatury w trakcie wakacji z jednej strony powodują u każdego z nas dużo radości, pozwalając wrócić do życia z zimowego uśpienia i wiosennego przesilenia, ale z drugiej – bardzo często sprawiają dyskomfort w trakcie wykonywania codziennych obowiązków w pracy. Spędzanie czasu w domowym czy firmowym biurze na pewno nie jest przyjemne, gdy za oknem pełne słońce, bezchmurne niebo i 30 stopni Celsjusza.

Na szczęście istnieją sposoby, by ten męczący czas przeżyć w komfortowych warunkach – wystarczy wyposażyć swoje wnętrze w odpowiednie meble! Najlepszą propozycję stanowi krzesło biurowe z siatką, które zapewnia przewiewność w trakcie opierania się w upalne dni, znacząco poprawiając w ten sposób codzienne samopoczucie fizyczne. Dlaczego taki obrotowy mebel to rewelacyjny pomysł na lato? Przekonaj się sam, zapoznając się z naszym najnowszym artykułem blogowym!

Przewiewne krzesła z siatki – idealny wybór oparcia na lato

przewiewny fotel do komputera
Fotel Bejot MOMO MO 102 black

Na obrotowym krześle biurowym spędzamy bardzo dużo czasu – w obecnych czasach spory odsetek społeczeństwa przez większość czasu wykonuje obowiązki zawodowe w pozycji siedzącej przed komputerem. Oparcie wykonane z siatki stanowi najlepszy sposób na to, by zapewnić przepuszczalność powietrza (przewiewność) między powierzchnią pleców a oparciem, co wpływa na komfortowe warunki siedzenia. Odpowiednia cyrkulacja powietrza poprawia nie tylko samopoczucie fizyczne, dodając wigoru oraz energii do wykonywania czynności, ale również psychiczne, pomagając w lepszym i szybszym myśleniu oraz działaniu.

Taki obrotowy, przewiewny model zapewnia sporo wytchnienia zwłaszcza wtedy, gdy pracujemy w pomieszczeniu biurowym z innymi osobami, przez co temperatura wewnętrzna jedynie się podnosi i powoduje duszności. Stanowi również najlepsze rozwiązanie dla pomieszczeń pozbawionych klimatyzacji lub w przypadku osób, które męczy nadmierna potliwość w trakcie opierania się.

Z troski o zdrowie wybierz biurowe krzesła obrotowe z siatką

Poza odpowiednią cyrkulacją powietrza, zapewniającą wysoki komfort i przewiewność w upalne dni, należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletę opisywanych produktów, do których zaliczyć trzeba właściwe wsparcie dla kręgosłupa. Większość modeli obrotowych z oparciem z siatki cechuje się możliwością regulacji siły podparcia dla kręgosłupa. Elastyczne manipulowanie siłą nacisku przekłada się na wyższy komfort dla pleców zmęczonych 8-godzinnym trybem pracy w pozycji siedzącej z ciągłym ułożeniem rąk na klawiaturze. Naprężona siatka krzesła stanowi więc najlepszy sposób na to, by zapewnić sobie wygodne i funkcjonalne oparcie w biurze, które w żadnej sytuacji nie traci swoich właściwości.

Właściwe wyprofilowanie oraz odpowiednia ergonomia, jaką zapewniają funkcjonalności obrotowych modeli krzeseł (dostosowana wysokość, podłokietniki, oparcie wyposażone w uwypuklenia w części lędźwiowej, specjalny zagłówek wspierające szyję, miękkie, ale nie za bardzo głębokie siedzisko), to kolejne cechy – obok przewiewności – za które kręgosłup każdego dorosłego będzie wdzięczny. Gdy doda się do tego twardość materiału zapewniającą mniejsze obciążenie dla pleców, a także jej wyjątkową trwałość (odporność na pęknięcia, mechacenie, wycieranie się) nie mamy powodów, żeby się nie zdecydować na taki obrotowy model do swojego firmowego lub domowego biura.

Krzesło z siatką o wysokiej przewiewności – pełne dopasowanie do Twojego gustu oraz stylu

Kto powiedział, że obrotowe krzesła z siatki nie mogą stanowić także eleganckiego elementu wyposażenia wnętrza? Z uwagi na dostępność licznych modeli możesz dobrać materiał oparcia zgodnie z własnymi preferencjami kolorystycznymi i zapewnić sobie zadowalające wrażenia estetyczne w swoim biurze. Nie można nie wspomnieć też o tym, że opisywane obrotowe krzesła o wysokiej przewiewności wykonane są zwykle w nowoczesnym, minimalistycznym stylu i odznaczają się przemyślanym designem, dzięki czemu bez problemu wpasują we wnętrze urządzone w każdym stylu.

Przewiewny fotel z siatkowym oparciem
Bejot fotel obrotowy ELEVEN EL 103 White

Biurowe krzesła siatkowe obrotowe – a może przez cały rok?

Czy udało nam się Ciebie przekonać, że obrotowe krzesło z oparciem z siatki to najlepszy wybór na lato? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że możesz go używać bez problemu również w trakcie innych pór roku, bo na pewno nie wywoła u Ciebie uczucia dyskomfortu. Co więcej, taki przewiewny biurowy model sprawia, że ciało człowieka się nie poci tak bardzo, jak w przypadku opierania się o skórzaną tapicerkę, a na tym na pewno zależy każdemu z nas – bez względu na temperaturę na zewnątrz. Wygoda, ergonomia, pozytywny wpływ na zdrowie, a przy tym wysokie walory estetyczne – czego więcej można chcieć?

Oparcia z przewiewnej siatki na Twoje potrzeby

Zapewnij sobie komfort w trakcie pracy nawet w najbardziej upalne lipcowe i sierpniowe dni! Zdecyduj się na to, by wyposażyć swoje firmowe lub domowe pomieszczenie w biurowe krzesła – siatka, w którą są wyposażone te przewiewne, obrotowe modele, sprawi, że od razu poczujesz różnicę, a siedzenie nad zawodowymi obowiązkami w ciągu tygodnia nie będzie takie męczące, jak mogłoby się wydawać. Sztywna czy bardziej elastyczna (zapewniająca efekt “wtopienia się”) propozycja o wysokiej przewiewności – a jaki model do biura Ty wybierzesz, by najlepiej odpowiedzieć na swoje potrzeby?

Ocena post

Category: Inspiracje

Article by:ErgoExpert