Młodzieżowe krzesła obrotowe

Młodzieżowe krzesła obrotowe – czy warto kupić?

Nowy rok szkolny to zawsze dość długa lista koniecznych zakupów. Oprócz zeszytów, książek i piórników, kupujemy również nowe biurko, krzesło czy fotel. Dziś uwagę skoncentrujemy na tych ostatnich – niezbędnych atrybutach pokoju każdego ucznia. Podpowiadamy jak kupić dobre krzesło do komputera i sprawdzamy, czy warto inwestować w jakość.

Proste krzesło czy fotel z udogodnieniami?

Szukając oszczędności i sposobów na racjonalne wydatki, wielu rodziców zastanawia się, czy na pierwsze lata nauki nie wystarczy proste krzesło – bez kółek, opcji regulacji czy podłokietników. Sprawdzamy, czy to słuszna droga.

Siedzieć da się oczywiście na wszystkim i proste krzesło jest z całą pewnością jedną z możliwości. Ponieważ jednak dzieci szybko rosną, proporcje ich ciał nieustannie się zmieniają, a co za tym idzie – zmieniają się również ich potrzeby, nie ma możliwości doboru porządnego krzesła na dłuższy okres.

De facto więc, wybór zwykłego krzesła oznacza konieczność jego rychłej zmiany. Zdecydowanie bardziej opłacalną opcją jest więc dobrej jakości obrotowe krzesło do komputera z możliwością wielopłaszczyznowej regulacji, które wystarczy na kilka lat.

Jak wybrać ergonomiczne krzesło na kółkach?

Młodzieżowe krzesła obrotowe - krzesło Spacetronik XD SPC-XD02n
Krzesło Spacetronik XD SPC-XD02n

Ergonomiczne krzesło do komputera to nie tylko gwarant wygodnego siedzenia. Jak wskazują badania i potwierdzają fizjoterapeuci, źle dobrane i niskiej jakości krzesło, może być przyczyną chorób kręgosłupa i idących za nimi wad postawy. Zanim więc podejmiesz pochopną decyzję o zakupie „pierwszego lepszego” krzesła do biurka, zapoznaj się z informacjami, jak wybrać rozsądnie, inwestując w zdrową postawę dziecka.

Nawet większy wydatek okaże się zasadny, jeśli weźmiesz pod uwagę zdrowie, wygodę i fakt, że ergonomiczne krzesło biurkowe będzie rosło wraz z dzieckiem.

Jakie kryteria powodują, że młodzieżowe krzesła obrotowe są zdrowe?

Młodzieżowe krzesła obrotowe - krzesło młodzieżowe Entelo Duo
Krzesło młodzieżowe Entelo Duo

Pierwszą, absolutnie najważniejszą zasadą jest wybór krzesła, które posiada liczne opcje regulacji. Możliwość dopasowania pozycji mebla do indywidualnych potrzeb, wzrostu i proporcji sylwetki dziecka, pozwala idealnie dopasować krzesło. Zalety krzesła, które jest starannie dopasowane to podparcie kręgosłupa, nadgarstków, łokci czy karku. To zaś powoduje, że pozycja siedząca nie nadwyręża ciała w jego newralgicznych punktach, zapewniając również dużą wygodę.

Warto również zwrócić uwagę na materiały, z którego wykonane jest krzesło czy fotel. Im wyższej są jakości, tym są trwalsze, ale również zdrowsze w kontakcie ze skórą.

Krzesło na kółkach – jakie parametry możemy regulować?

Nie każde młodzieżowe krzesło obrotowe musi posiadać wszystkie poniższe opcje regulacji. Co do zasady jednak, im ich więcej, tym lepiej.

  • Regulacja wysokości. Regulowana wysokość siedziska pozwala dostosować pozycję krzesła do zmieniającego się wzrostu dziecka.
  • Regulacja głębokości. Regulowana głębokość siedziska niweluje ryzyko ucisku w udach.
  • Regulacja kąta odchylenia oparcia. Regulowany kąt oparcia pozwala dostosować pozycję krzesła młodzieżowego do indywidualnych preferencji.
  • Regulacja zagłówka. Regulowany zagłówek umożliwia dopasowanie pozycji krzesła do potrzeb i zapewnia wsparcie głowy, redukując nadmierne obciążanie szyi.
  • Regulacja podłokietników. Regulowane podłokietniki dają możliwość ustawienia krzesła tak, aby łokcie spoczywały w ergonomicznie zdrowej pozycji na podłokietnikach, jako przedłużeniu blatu biurka.

Obrotowe krzesło do komputera – dodatkowe udogodnienia

Młodzieżowe krzesła obrotowe - fotel Signal Dexter

Wysokiej jakości obrotowe krzesło do komputera – poza wyczerpaniem powyższej listy – może mieć szereg dodatkowych udogodnień, które jeszcze bardziej podnoszą poziom wygody użytkowej, na przykład:

  • Dodatkowe wsparcie lędźwiowego odcinka kręgosłupa – redukuje bóle i obciążenie we wrażliwej na przeciążenia części pleców.
  • Opcja kołysania się wraz z blokadą wybranej pozycji – pozwala przez chwilę się zrelaksować i wybrać bardziej pochyloną pozycję oparcia.
  • Mechanizm synchronicznego ruchu oparcia z siedziskiem – to możliwość indywidualnego dopasowania pozycji krzesła do potrzeb.

W zależności od marki i pomysłowości producenta, podobnych opcji i udogodnień może być znacznie więcej.

Krzesło na kółkach czy nie?

Mobilność krzesła młodzieżowego to bardzo istotna cecha. Nie jest tajemnicą, że dzieci i młodzież są niezwykle ruchliwe. Nawet w trakcie odrabiania lekcji, zmieniają pozycję, sięgają po książki czy potrzebne materiały dydaktyczne. Krzesło na kółkach ułatwia te zadania.

Wybierając obrotowe krzesło do komputera z kółkami warto jeszcze przed zakupem zdecydować, po jakiej powierzchni będzie jeździło. Wybierając model fotela, można bowiem wybrać również rodzaj kółek. A różnią się one od siebie w zależności od materiału, z którego powstają – do dywanów czy podłóg. Jeśli zależy ci na ochronie delikatnej podłogi przed uszkodzeniami, połóż pod krzesłem specjalną matę, która zabezpieczy powierzchnię paneli.

Wybór krzesła młodzieżowego – co jeszcze ma znaczenie?

Młodzieżowe krzesła obrotowe - fotel Halmar Ibis Freestyle
Fotel Halmar Ibis Freestyle

Choć dla dziecka największe znaczenie będzie miał wygląd krzesła i ewentualne „bajery”, związane z regulacją ustawień, rodzice powinni zwrócić uwagę jeszcze na kilka kwestii.

Wybrany producent powinien cieszyć się dobrą opinią użytkowników. Materiały, z których wykonane jest krzesło na kółkach musza być solidne. W przeciwnym razie, zbyt łatwo będzie o zniszczenia, przetarcia i uszkodzenie tapicerki. Istotny jest także mechanizm wraz z obrotową podstawą jezdną, podobnie jak wszystkie inne mechanizmy, umożliwiające regulację. Ich wytrzymałość musi sprostać intensywnej i z pewnością nie zawsze delikatnej eksploatacji.

Z reguły obrotowe krzesło do komputera sprawdzonego producenta to produkt, którego jakość broni się sama, znaczenie ma jednak również obsługa posprzedażowa – czyli gwarancja, której udziela producent.

Zalety krzesła z wyższej półki

Młodzieżowe krzesła obrotowe - fotel Nowy Styl Xilium Gaming Chair
Fotel Nowy Styl Xilium Gaming Chair

Podsumowując wady i zalety, pośród tych pierwszych jest w zasadzie tylko cena. Wysokiej jakości krzesło na kółkach nie kosztuje mało. Mając jednak na względzie liczne zalety krzesła, a także fakt, że wysoka jakość oznacza również wysoki poziom wytrzymałości i trwałość, to zdecydowanie wydatek, który się opłaca.

Nie bez znaczenia – szczególnie dla młodych użytkowników – jest również design. Wybierając markowe obrotowe krzesło do komputera z reguły możemy liczyć na nowoczesne wzornictwo i modne materiały oraz estetykę, która podąża za trendami. Obok wygody i zdrowia, oznacza to więc również zadowolenie użytkownika, który z dumą będzie korzystał ze swojego krzesła.

Ocena post

Category: PoradyWszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert