Best of the best: Biurka "Stand Up" – Tomasz Augustyniak i Mikomax

Meble z najwyższej półki – Red Dot Awards

Dlaczego tak lubimy dla Was pisać? To proste – po prostu kochamy meble, sporo o nich wiemy i chętnie się tą wiedzą dzielimy. Szukanie nowych rozwiązań, unikatowych wzorów i kompromisów pomiędzy efektownym designem a funkcjonalnością to misja, której z wielką chęcią podejmujemy się każdego dnia. Od teraz regularnie będziemy wam zdradzać, co piszczy w świecie mebli. Dziś akurat świętujemy, ponieważ…

Oscary designu dla Polaków!

Red Dot Awards to Oscary designu. Dlatego też niezwykle nas ucieszyło – choć wcale nie zdziwiło – że 13 z tych prestiżowych wyróżnień w 2017 roku trafiło do naszych rodzimych projektantów. Nasz faworyt? Cóż, nie tylko nasz! Biurko „Stand Up” Tomasza Augustyniaka i zespołu Mikomax zostało nagrodzone w kategorii Product Design jako „Best of the best”. Serdecznie gratulujemy, bo jest czego.

Oszczędne w formie, minimalistyczne i niezwykle funkcjonalne wpisuje się w uwielbianą przez nas (i niesamowicie wygodną) ideę sit&stand, która umożliwia swobodne zmienianie pozycji z siedzącej na stojącą. „Stand Up” to nie tylko komfort w pracy, ale również przykład wzornictwa, które odczarowuje formalną przestrzeń biurową, nadając jej przytulny, wręcz domowy charakter. Z prawdziwą przyjemnością zobaczylibyśmy to fantastyczne biurko w towarzystwie krzeseł obrotowych LIFT (Bejot) – atrakcyjne, żywe kolory zestawione z nowoczesnym charakterem zwycięskiego projektu, a wszystko pod sztandarem sit&stand. Czy są jakieś pytania?

Chcecie wiedzieć, co jeszcze nas NIE zaskoczyło? Nagroda dla krzesła „Chic Air” stworzonego przez Agence Christophe Pillet dla Profim. Doskonale wiemy, że Profim to symbol doskonałego designu. Najchętniej otaczalibyśmy się ich meblami z każdej strony, co w zasadzie wyszłoby całkiem dobrze i spójnie – każdy z modeli tego producenta charakteryzuje się unikatowym wzornictwem, które łączy tradycję z najnowszymi trendami. Jeżeli mówimy o Profim, warto jeszcze wspomnieć, że w tym roku po raz kolejny designerskiego Oscara zdobył Przemysław „Mac” Stopa. Swojego czasu jego fotel „Pelikan” – obecnie w ofercie Profim – zachwycił jury Red Dot, co zaowocowało statuetką.

Na specjalne wyróżnienie zasłużyła również huśtawko-kołyska „Memola” producenta Wiczuk-Polinski. Wspiera rozwój sensomotoryczny dziecka, rośnie razem z nim… Uwielbiamy multifunkcjonalne rozwiązania, zwłaszcza dla dzieci – chylimy więc czoła i czekamy na kolejne sukcesy!

Multisensoryczna kołysko-huśtawka dla dzieci i niemowląt Memola

TOP DESIGN AWARDS – wzornictwo na najwyższym poziomie

Również w tym międzynarodowym konkursie nasi rodacy święcili triumfy. Zwycięskie projekty to między innymi wspomniane już krzesło „Chic Air” oraz stołek „Mickey” ITO Design, zresztą także dla Profim. Naprawdę, nie chcemy się powtarzać, ale… daje do myślenia, prawda?

Mickey

Nagrodę zdobył również Roman Modzelewski za fotel RM58 SOFT. To piękne, klasyczne siedzisko przypomina nam trochę patchworkowe modele Halmar – odpowiednio wyprofilowane, stylowe i solidne.

Diament Meblarstwa – klejnoty polskiego wzornictwa

O tym, oczywiście, również musimy napisać, zwłaszcza że wśród laureatów pojawiły się projekty, które niezwykle nas zachwyciły. Kolekcja „Marie” Sylwii Kowalczyk i Renaty Mikołajczyk to meble dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Czysta, bezpretensjonalna linia połączona z ponadczasową elegancją sprawią, że meble będą dorastać wraz z użytkownikami, towarzysząc im przez wiele lat.

Zapraszamy do śledzenia naszych wpisów – pomożemy wam odnaleźć się w świecie wzornictwa. Być może dzięki temu odkryjecie meble, które będą idealnym dopełnieniem wnętrza waszego domu.

 

Ocena post

Category: Dzieje się!Wszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert