Jakie wybrać meble konferencyjne – urządzamy miejsce firmowe

Wyposażenie sali konferencyjnej w meble konferencyjne ma kluczowy wpływ nie tylko na jej funkcjonalność, ale również aspekty wizualne. Przemyślana przestrzeń powinna być wygodna, dostosowana do indywidualnych potrzeb firmy i robić dobre wrażenie na każdym gościu – wiele ważnych spotkań biznesowych odbywa się bowiem właśnie za drzwiami sal konferencyjnych.

Urządzanie sali konferencyjnej – inspiracje

Jakie wybrać meble konferencyjne - fotel Halmar Prestige Skid
Fotel Halmar Prestige Skid

Przedstawimy dziś pomysły na to, jak urządzić salę konferencyjną, żeby zachwycić wszystkich partnerów biznesowych oraz umożliwić kreatywne i pełne dobrej energii twórczej spotkania pracownicze w zespole.

Aranżację poprzedzić powinna analiza potrzeb. Zadaj sobie kilka bazowych pytań – czy na sali mają odbywać się wykłady i prelekcje z wieloosobową publicznością? Czy ma raczej pełnić funkcję miejsca spotkań dla zespołu do kilkunastu osób? Czy w sali przyjmujesz firmowych gości czy dostęp do niej mają wyłącznie pracownicy? Od odpowiedzi na te pytania uzależniony jest dobór odpowiednich mebli. Ale zacznijmy od podstaw…
 

W jakim stylu urządzić wnętrze sali konferencyjnej?

Ze względu na wykorzystywanie przestrzeni przez wiele osób, wystrój powinien być elegancki, raczej stonowany i uniwersalny. Wybierz więc delikatne, neutralne barwy na ściany – biel, beż czy szarości. Unikaj zdecydowanych, mocno nasyconych kolorów – te nie będą sprzyjać koncentracji. Postaw na jasną podłogę – raczej unikaj wykładzin, są trudne w dbaniu o czystość, a jeśli salę odwiedza wielu gości, szybko zauważysz wady braku możliwości wyszorowania podłogi. Zadbaj koniecznie o bardzo dobre oświetlenie. Nie zapomnij też o oknach. Jeśli są duże i od nasłonecznionej strony, zadbaj o rolety lub kotary, które w razie potrzeby umożliwią delikatne zaciemnienie miejsca.

Dodatki do sal konferencyjnych

Jakie wybrać meble konferencyjne – urządzamy miejsce firmowe

Do dekoracji wybierz spokojne dodatki – rośliny, zarówno te wielkie, w dużych donicach na podłogę, jak i mniejsze, które mogą dekorować blat stołu konferencyjnego, eleganckie grafiki lub obrazy w nienarzucających się stylem ramach, elegancki stojak z branżową prasą, no i starannie dobrane meble – o nich już za chwilę.

W wybranym rogu sali może stanąć niewielki stolik z ekspresem do kawy, filiżankami, kubkami i ciasteczkami. Aromatyczna kawa zawsze jest doskonałym dodatkiem w owocnych rozmowach.

Jeśli przestrzeń na to pozwala, niezależnie od króla sali konferencyjnej – stołu, można wygospodarować wygodny kącik do mniej formalnych rozmów – kanapa lub fotele, mały stolik kawowy.

Jakie meble konferencyjne

Jakie wybrać meble konferencyjne – krzesło konferencyjne Bejot Mate MT 230
Krzesło konferencyjne Bejot Mate
MT 230

Wystrój musi zapewniać pełną wygodę, umożliwić wielogodzinne spotkania bez bólu kręgosłupa, a równocześnie robić doskonałe wrażenie. Jeśli sala konferencyjna ma umożliwić wykłady czy prelekcje z wieloosobową widownią, będziesz potrzebował stosownej – adekwatnej do potrzeb – liczby krzeseł. Jeśli sala jest w ten sposób wykorzystywana tylko okresowo, warto wybrać krzesła, które można przechowywać jedno na drugim, zajmą wówczas w magazynie o wiele mniej miejsca. Sprawdzą się proste, eleganckie krzesła z wygodnym podparciem dla kręgosłupa i miękkim, tapicerowanym siedziskiem oraz oparciem. Mogą być również krzesła z wbudowanym, niewielkim stolikiem do robienia notatek. Znacznie częściej jednak sale konferencyjne wyposaża się w krzesła oraz obszerny stół, który pomieści wielu dyskutantów.

Meble do sali konferencyjnej

Jakie wybrać meble konferencyjne – stół konferencyjny Svenbox PH53
Stół konferencyjny Svenbox PH53

Stół konferencyjny może być drewniany lub wykonany z innego, solidnego materiału. Przy tak dużych gabarytach, zdecydowanie musi być mocny i stabilny. Mówi się, że okrągły stół sprzyja partnerskiej atmosferze, natomiast jeśli chodzi o wygodę, znacznie praktyczniejsze są stoły prostokątne. Kolor powinien być dostosowany do wybranego stylu wnętrza. Doskonale, jeśli w blacie przewidziane zostaną przelotki na kable. Podczas spotkań bardzo często korzysta się bowiem z urządzeń elektronicznych.

Jakie krzesła do sali konferencyjnej? Wybór jest bardzo duży. Mogą być krzesła biurowe na kółkach, mogą być krzesła do sal konferencyjnych bez kółek. Istotne, aby model krzesła pozwalał wygodnie usiąść, podeprzeć plecy i skupić się na problemach merytorycznych, a nie zajmowanej na krześle pozycji.

Udogodnienia w sali konferencyjnej zawsze w cenie

Nie zapomnij o kilku elementach, które z całą pewnością będą bardzo potrzebne. Wygospodaruj miejsce na ekran do wyświetlania prezentacji, rzutnik, tablicę magnetyczną i kolorowe markery – bez tych sprzętów ani rusz.

Urządzanie sali konferencyjnej – jaki jest główny cel w aranżacji?

Jakie wybrać meble konferencyjne – urządzamy miejsce firmowe

Ogólne wrażenie po przekroczeniu progu sali konferencyjnej nie powinno być przytłaczające. Wnętrze powinno być świeże, lekkie i sprzyjające kreatywnym dyskusjom. To właśnie z tej przyczyny w salach nie powinno się przesadzać z ozdobami i detalami przyciągającymi uwagę – każdy z nich bowiem rozprasza i dekoncentruje. Jasne, schludne i eleganckie wnętrze, urządzone ze smakiem, na pewno pomoże zjednać sobie klientów i partnerów biznesowych oraz ułatwi znalezienie kreatywnych rozwiązań każdego problemu w firmie.
 

Ocena post

Category: PoradyWszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert