krzesła do restauracji

Jakie krzesła do kawiarni

Kawiarnie to miejsca, w których wygoda i estetyka idą ze sobą w parze. Klienci muszą odczuwać komfort i chcieć zasiedzieć się przy aromatycznej kawie na dłużej. Aranżacja ma zaś za zadanie zapraszać, kusić gościnnością i ciepłem przytulnej atmosfery. Jak osiągnąć taki efekt? Przede wszystkim trzeba wybrać wygodne krzesła do kawiarni. Podpowiadamy, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, aby pogodzić wszystkie istotne kwestie i przyciągnąć stałych klientów.

Funkcjonalne krzesła to nie tylko wygodne siedzenie

Komfort siedzenia jest tylko jednym z wielu różnych kryteriów, których trzeba dopilnować, aby wygodne krzesło sprawdziło się w intensywnej eksploatacji miejsca odwiedzanego tak często i intensywnie.

Funkcjonalne krzesła muszą pomagać w utrzymaniu czystości – tak, aby zawsze i bez wyjątku prezentowały się doskonale. Jeśli w sezonie letnim zdobią kawiarniany ogródek, muszą radzić sobie z promieniami UV. O ile w kawiarni krzesła mogą być tapicerowane, to jednak krzesła do ogródka kawiarnianego powinny być wykonane z bardziej praktycznych materiałów. Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest możliwość sztaplowania. Podwyższa komfort w trakcie codziennego sprzątania, gruntownych prac porządkowych czy okresowych remontów.

Krzesła z możliwością sztaplowania

Lekkie i wygodne krzesła powinny być również odporne na uszkodzenia mechaniczne np. zarysowania, jak i czynniki zewnętrzne, o ile wystawione są na ich działanie. W naszej ofercie z łatwością znajdą Państwo szeroki wybór modeli, które wyróżniają style, w których zostały zaprojektowane, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych oraz wykonane z różnych materiałów.

W kawiarni krzesła muszą być przemyślane

Spróbujmy wyobrazić sobie tapicerowane krzesła i wygodne fotele – miękkie i pełne zagłębień, z obszernymi oparciami, w radosnych, pastelowych kolorach. Wyglądałyby z całą pewnością pięknie. Na pewno również byłyby komfortowe. Zawiodłyby jednak w zakresie funkcjonalnym.

Takie krzesła kawiarniane nie tylko są mało przyjazne w czyszczeniu, ale także zajmują bardzo dużo miejsca, redukując potencjał aranżacyjny i ograniczając ciągi komunikacyjne, które przy serwowaniu dań i napojów, mają ogromne znaczenie dla restauracji.

Wybierając krzesła do kawiarni, bez wątpienia trzeba przemyśleć te kwestie. Sprawdźmy więc, jakie rozwiązania najlepiej pasują w przypadku kawiarni o różnym charakterze i potrzebach. Sprawdźmy jak zapewnić komfortowe warunki, wygodę a przy tym zachować funkcjonalność.

Krzesła do kawiarni pod chmurką

Krzesła do kawiarni na zewnątrz

Krzesła do ogródka kawiarnianego, nawet jeśli znajduje się on pod tymczasowym zadaszeniem lub parasolami, muszą być meblami, które poradzą sobie w warunkach zewnętrznych. Oddziałuje na nie zarówno promieniowanie słoneczne, które wybarwia tapicerkę czy kolorowe tworzywa, jak i wilgoć, z powodu której trzeba zadbać o możliwość szybkiego osuszenia krzeseł.

Zapomnij więc o tapicerowanych krzesłach do ogródka. Doskonale natomiast sprawdzą się druciane krzesła w prostej formie, równie dobrze będą służyć plastikowe krzesła kawiarniane o nieskomplikowanej linii. Im mniej wydumany będzie ich kształt oraz mniejsza ilość załamań i zakamarków, tym szybsze i łatwiejsze będzie dbanie o to, aby zawsze były nieskazitelnie czyste. Prosta konstrukcja mebli w tym przypadku krzeseł to duży atut w restauracjach.

Istotnym walorem jest również wspomniana możliwość sztaplowania. W lokalach gastronomicznych z reguły cały ogródek jest chowany na noc do środka. Możliwość złożenia krzeseł jedno na drugim znacząco ułatwia więc codzienną logistykę.

Plastikowe krzesła kawiarniane a elegancja

Zarówno plastikowe krzesła, krzesła z polipropylenu, jak i krzesła druciane – metalowe, uważane są za mało eleganckie. Co więc w przypadku kawiarni, które wyrobiły sobie stylową markę i nie chcą burzyć wypracowanego wizerunku źle dobranymi meblami?

Designerskie modele krzeseł plastikowych

Okazuje się, że wcale nie muszą. Na rynku jest bowiem dostępnych mnóstwo możliwości. Zarówno druciane krzesła kawiarniane, jak i krzesła plastikowe mogą być nowoczesne, świetnie się prezentować i podążać za trendami. Ich funkcjonalność jest jednak niepodważalna. Można wybierać pomiędzy różnorodnymi kolorami i kształtami, a dla zwiększenia wygody użytkowej, na twardych krzesłach można położyć kolorowe poduszki, które w kilka chwil można zdjąć i schować.

Krzesła kawiarniane do wnętrz

Krzesła do kawiarni, które mają stać zawsze w środku, mogą być tapicerowane. Mimo to jednak należy rozważyć, czy uda się je utrzymać w czystości. Niewątpliwie miękkie krzesła do kawiarni są wygodne, mogą również stanowić estetyczny akcent, który uzupełnia aranżację wnętrza, zwiększając poziom przytulności i dodając koloru. Trzeba jednak pamiętać, że tapicerka będzie się w trakcie intensywnego użytkowania wycierać, po wielokrotnym czyszczeniu może stracić intensywność koloru, nie wspominając o trudnych do usunięcia plamach. Jeśli natomiast nie będzie prana regularnie, z pewnością odstraszy gości lokalu, sugerując, że nieszczególnie dba się w nim o higienę.

Nie oznacza to oczywiście, że krzesła tapicerowane nie nadają się do lokali gastronomicznych, ale wybierając je, trzeba pamiętać o wspomnianych względach praktycznych.

Jeśli w kawiarni krzesła jednak powinny być miękkie i wygodne, można wybrać tapicerkę z ekoskóry, która jest bardzo przyjazna w użytkowaniu i aby ją wyczyścić, wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką.

krzesło z tapicerką z ekoskóry

Krzesła do kawiarni – klasyka czy nowoczesność?

Jak już zauważyliśmy, w kawiarni krzesła pełnią nie tylko rolę użytkowo-funkcjonalną, ale również designerską. Ich styl musi więc zdecydowanie odpowiadać przyjętej konwencji i pasować wizualnie. Nie jest tajemnicą, że goście kawiarni oceniają lokal nie tylko pod kątem komfortu, choć ma on oczywiście ogromne znaczenie, ale także samopoczucia, które kreujemy aranżacją.

Krzesła do kawiarni są produkowane w tak zróżnicowanych stylach, kształtach, formach i kolorach, że nie sposób nie znaleźć indywidualnego stylu. Sprawdźmy, w czym można wybierać.

Nowoczesne krzesła kawiarniane

Krzesła w stylu nowoczesnym to proste formy, ograniczona ilość ozdobników i duża swoboda kolorystyczna. Świetnie sprawdzą się plastikowe krzesła kawiarniane, formy lane z innych tworzyw, a do ogródków metalowe krzesła. Wszystkie nadają się do sztaplowania, są łatwe w utrzymaniu czystości i pozwolą utrzymać we wnętrzach atmosferę lekkiego industrializmu.

Krzesła metalowe do restauracji

Styl nowoczesny jest łatwy i przyjazny w tworzeniu kompozycji oraz doborze dodatków. Jest również lubiany przez użytkowników, którzy dobrze się czują w lekkich wnętrzach.

Klasyczne krzesła do kawiarni

Mówi się, że klasyka zawsze się obroni i jest w tym wiele prawdy. Klasyczne krzesła kawiarniane zapewniają wysoki poziom komfortu użytkowego, trzeba tylko pamiętać o aspektach funkcjonalnych i wybierać modele, które umożliwią regularne czyszczenie czy łatwe składowanie.

W klasyce bezpiecznie jest unikać krzykliwych barw, dozwolone są za to ozdobne motywy kwiatowe czy roślinne, które dodają przestrzeni przytulności i poczucia ciepła. W takich wnętrzach świetnie się odpoczywa i doskonale komponują się one z atmosferą relaksu przy aromatycznej kawie.

Krzesła do kawiarni w duchu eklektyzmu

Eklektyzm to ciekawe połączenia, inspirowane różnymi stylami aranżacyjnymi. Kawiarniane krzesła w duchu eklektyzmu mogą mieć różne kształty, wielkości i kolory – i wszystko w obrębie jednego wnętrza. Aby jednak uniknąć wizualnego chaosu, żelazna zasada nakazuje tylko znaleźć dla nich jakiś punkt wspólny. Mogą to być na przykład krzesła z podłokietnikami, punktem wspólnym może być również materiał wykonania – krzesła kawiarniane mogą być różnokolorowe i w odmiennych kształtach, ale z tego samego tworzywa.

Kawiarniane krzesła

Eklektyzm pozostawia ogromną swobodę aranżacyjną i trudno w nim popełnić błędy, a tworzony z jego pomocą wystrój jest oryginalny, ciekawy i zawsze przyciąga uwagę.

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Article by:ErgoExpert