Fotel gamingowy w pokoju

Jak wybrać fotel gamingowy idealny dla siebie?

Fotele gamingowe to bardzo dynamicznie zmieniający się segment branży meblowej. Ze względu na galopujący rozwój technologii i zmiany społeczne, stają się coraz częstszym wyborem Polaków. Jak wybrać fotel gamingowy? Na jakie kryteria zwrócić szczególną uwagę? Czy warto w ogóle kupować taki typ fotela? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Fotel gamingowy oznacza nieodłączną część stanowiska dla gracza. W jego skład wchodzi również biurko gamingowe, komputer i peryferia – klawiatura, mysz komputerowa oraz liczne akcesoria, pracujące na zwiększenie wygody funkcjonalnej. Fotele gamingowe są w tym wszystkim niezwykle istotne. Sprawdźmy z jakiego powodu.

Co właściwie oznacza dobry fotel gamingowy?

Zaangażowany w grę użytkownik może spędzać w pozycji siedzącej wiele godzin bez przerwy. Dobry fotel gamingowy musi więc być przede wszystkim wygodny. Źle dobrane krzesło spowoduje nadwyrężenia, przeciążenia i wywoła dolegliwości bólowe. Te natomiast, w perspektywie czasu, spowodują wady postawy i choroby układu kostnego oraz mięśniowego.

Co do zasady, podobnie sytuacja wygląda w przypadku foteli biurowych. Jest jednak z reguły różnica w spędzanym w pozycji siedzącej czasie. I choć w obu przypadkach ergonomia ma znaczenie, to w przypadku foteli gamingowych jest ono większe. Zatem jaki fotel dla gracza będzie najlepszy? I jak dobrać fotel dla gracza, zyskując pewność, że nie będziemy rozczarowani? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela gamingowego?

Jak wybrać fotel gamingowy idealny dla siebie - fotel gamingowy Signal Viper
Fotel gamingowy Signal Viper

Wielogodzinne siedzenie przed monitorem wymaga przemyślanej funkcjonalności. Jeśli nie chcesz w krótkim czasie poczuć zmęczenia pozycją i bólu kręgosłupa, to ona gra pierwszoplanową rolę. Przede wszystkim zwróć więc uwagę, czy fotele gamingowe, które oglądasz są ergonomiczne. O tym, co oznacza ergonomia – trochę niżej.

Po wtóre, zwróć uwagę na materiały, z jakich wykonany jest wybrany model. Dobry fotel gamingowy powinien być wykonany z wysokiej jakości surowców, które uwzględniają szczególne potrzeby graczy – sprężyste pianki, materiały, które pozwalają skórze „oddychać”, nowoczesne technologie, które poprawiają komfort użytkowy.

Trzecią – równie ważną – kwestią jest jakość. Intensywne użytkowanie, manewrowanie ustawieniami i wykorzystywanie fotela każdego dnia – to czynniki, którym musi sprostać wytrzymałość.

Fotel gamingowy – na pewno tylko do grania?

Jak wybrać fotel gamingowy idealny dla siebie - fotel gamingowy Halmar Defender
Fotel gamingowy Halmar Defender

Zanim przejdziemy dalej, warto pochylić się jeszcze nad kwestiami użytkowymi. Fotele gamingowe – choć z założenia mają służyć graczom komputerowym, mogą równocześnie stanowić wygodne fotele biurowe do pracy. Ergonomia pracy jest bowiem w zasadzie taka sama, jak ergonomia grania.

Wybierając dobry fotel gamingowy zwróć więc uwagę na każdy detal, upewniając się, że kupiony mebel pomoże ci zadbać o wygodę i zdrowie zarówno podczas rozrywek, jak i codziennych obowiązków. Jeśli chodzi bowiem o komfort siedzenia, długi czas przy komputerze stawia przed użytkownikiem te same wyzwania, bez względu na to, czym się w tym czasie zajmuje.

Ergonomia pracy a wybór fotela do biurka

Ergonomia oznacza dostosowanie środowiska pracy do fizjologicznych potrzeb człowieka. Musi uwzględniać zdrowie (prawidłową postawę) oraz komfort.

Dobry fotel gamingowy uwzględnia zasady ergonomii i daje użytkownikowi pole manewru w zastosowaniu indywidualnych ustawień – o nich opowiemy w kolejnym punkcie. Teraz skupmy się na dodatkowych udogodnieniach, które zapewniają nowoczesne fotele gamingowe.

  • Kubełkowe siedzisko – specjalnie wyprofilowane, zwiększa wygodę i pozwala się naprawdę komfortowo rozsiąść.
  • Udogodnienia – ciężko znaleźć je w „zwykłych” modelach krzeseł, fotele gamingowe często je jednak posiadają. Na przykład rozkładany podnóżek, który pozwoli zmienić pozycję na iście królewską i zrelaksować się w dowolnym momencie.
  • Innowacyjne materiały – zastosowane technologie, dbające o to, aby każda część fotela zapobiegała poceniu.

Możliwość regulacji ma znaczenie dla zdrowia

Jak wybrać fotel gamingowy idealny dla siebie - fotel gamingowy Huzaro Force 6.0 Mesh

Zbierzmy w całość informacje na temat regulacji. Ergonomia pracy – również siedzenia w trakcie gry na komputerze – polega na możliwości dostosowania fotela do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu, bez względu na gabaryty i proporcje sylwetki, każdy użytkownik jest w stanie dopasować fotel gamingowy do swoich potrzeb. Jakie możliwości regulacji zapewniają fotele gamingowe?

  • Regulacja wysokości siedziska.
  • Wysokie oparcie z podparciem lędźwiowym i możliwością regulacji jego wysokości.
  • Regulacja wysokości i pozycji zagłówka.
  • Regulacja ustawienia podłokietników.
  • Regulacja kąta odchylenia oparcia.
  • Mechanizm umożliwiający bujanie wraz z blokadą wybranej pozycji.
  • Mechanizm pozwalający na regulowanie poziomu wychylenia siedziska.

Powyższe opcje regulacji każdemu użytkownikowi pozwolą dostosować ustawienia do własnych potrzeb, gwarantując wygodę.

Czy design ma znaczenie? Modne fotele gamingowe.

Jak wybrać fotel gamingowy idealny dla siebie - fotel Nowy Styl Xilium Gaming Chair Red
Fotel Nowy Styl Xilium Gaming Chair Red

Futurystyczne, modne, innowacyjne, przywodzące na myśl najnowocześniejszą myśl technologiczną – fotele gamingowe wyróżniają się swoją niecodzienną estetyką.

Ponieważ adresowane są zarówno do młodzieży, jak i dorosłych graczy, ich stylistyka jest przemyślana. Z reguły łączą kontrastujące kolory i doskonale wpisują się w kreatywny świat gier komputerowych. Wykonane są często z materiałów imitujących skóry, z przypominającymi stylistyką kosmiczny design otworami wentylacyjnymi i chromowanymi dodatkami w mechanizmach jezdnych – swoją dopracowaną i przemyślaną estetyką, dopełniają nowoczesną funkcjonalność.

Choć dla wygody wygląd fotela gamingowego wydaje się zupełnie nie mieć znaczenia, to z całą pewnością dla graczy, dla których dobry fotel gamingowy jest dopełnieniem ich największych pasji, dopracowana stylistyka jest zdecydowanie w cenie.

Fotele gamingowe – wybierz mądrze

Mamy nadzieję, że wiesz już jak dobrać fotel dla gracza i jaki fotel dla gracza wpisze się w najbardziej wymagające potrzeby. Dokonując wyboru pamiętaj o tym, że dobry fotel gamingowy to z reguły zakup na lata.

Staraj się nie rezygnować z żadnych istotnych kryteriów – tak samo ważna bowiem jest możliwość regulacji, ergonomia pracy i gry, jakość i wytrzymałość, jak i dopracowana estetyka oraz dostępna ilość przemyślanych udogodnień.

A kiedy już wybierzesz swój idealny fotel gamingowy, rozsiądź się wygodnie i oddaj swojej ulubionej rozrywce.

Ocena post

Category: PoradyWszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert