Jak wybrać fotel ergonomiczny?

Coraz więcej osób wykonuje prace przy komputerze, co związane jest z długimi godzinami spędzonymi przy biurku. Ciągłe siedzenie może negatywnie wpływać na nasze ciało i postawę. Szczególnie gdy krzesła do pracy przy komputerze w naszym biurze są nieodpowiednio dopasowane, mogą powodować różnorodne wady czy zwyrodnienia. Aby siedzieć wygodnie i dbać o kręgosłup, warto zdecydować się na fotel ergonomiczny.

Najlepsze fotele biurowe – wygodne i ergonomiczne

Jak wybrać fotel ergonomiczny? - fotel Unique Ergotech
Fotel Unique Ergotech

Zanim dokładnie zbadamy meble stworzone z myślą o wielogodzinnym siedzeniu przy biurku, warto zgłębić, czym jest fotel ergonomiczny. Szukając krzesła do pracy przy komputerze, biurku czy do sali konferencyjnej, często zwraca się uwagę na ich wygląd i design, rzadziej na to, czy są wygodne i zdrowe dla kręgosłupa. Ergonomiczne produkty zostały stworzone i zaprojektowane z myślą o ciele człowieka i prawidłowej postawie. Dzięki temu fotel pozwala wygodnie siedzieć, a przede wszystkim zapewnia odpowiednie ułożenie kręgosłupa i swobodę, ponieważ takie krzesło współgra z ruchami, które wykonujemy siedząc. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu ciało podczas siedzenia ułożone jest prawidłowo, co związane jest z odpowiednią postawą czy mniejszymi bólami pleców. Z tą porcją wiedzy możemy zadać pytanie, jaki fotel ergonomiczny wybrać do komputera, do biurka czy do sali konferencyjnej.

Jak wybrać fotel ergonomiczny do pracy?

Jak wybrać fotel ergonomiczny? - fotel Profim Xenon Net 111
Fotel Profim Xenon Net 111

Szukając odpowiednich krzeseł do pracy w domu czy w biurze, należy zwrócić uwagę na kilka elementów, dzięki którym wielogodzinne siedzenie będzie wygodne i zdrowe. Najlepsze fotele biurowe to nie tylko ładny wygląd, lecz właściwie wyprofilowanie, stworzone z myślą o ciele człowieka. Oto kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę wybierając fotel ergonomiczny:

  • Regulacja wysokości oparcia – dzięki tej funkcji możemy dostosować je do wzrostu użytkownika. Szczególnie ważne jest podparcie odcinka lędźwiowego. Do tego powinno mieć możliwość regulacji nachylenia oparcia. Więc na pytanie, jaki fotel ergonomiczny wybrać do komputera, należy powiedzieć, że w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na to, co ma znaczenie dla naszego zdrowia.
  • Wyprofilowanie oparcia – to niezmiernie ważny aspekt, dlatego ważne, aby fotel je posiadał. Najlepiej gdy przypomina kształtem literę S.
  • Wykonanie i materiały — kupując takie fotel warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i materiałów, z których go zrobiono. Jeśli już kupujemy taki mebel i zastanawiamy się, jak wybrać fotel ergonomiczny, to dobrze jest zainwestować w przedmiot najwyższej jakości, który posłuży lata.
  • Podłokietniki – ważne, aby były, ponieważ nie jest to standardem przy krzesłach w biurach. Powinny posiadać funkcję regulacji, aby móc ustawić je tak, by odciążały mięśnie karku i stawy barkowe, które podczas siedzenia są przeciążone.
  • sDobre siedzenie – siedzisko to podstawowy element fotela, także ergonomicznego. Krzesła do pracy przy komputerze nie mogą być zbyt miękkie i głębokie, powinny dawać oparcie 2/3 długości ud. Takie podparcie ciała pozwoli na odciążenie kręgosłupa.

Dbający o nasze ciało fotel biurowy – jaki wybrać

Jak wybrać fotel ergonomiczny? - fotel Nowy Styl Ergohuman
Fotel Nowy Styl Ergohuman

Fotele ergonomiczne są coraz bardziej dostępne i z powodzeniem można znaleźć produkt na każdą kieszeń. Rynek jest coraz bardziej rozbudowany i niskie ceny, różnorodna jakość czy atrakcyjny wygląd, zachęcają, aby znaleźć odpowiedni dla siebie fotel biurowy. Jaki wybrać, gdy jest taka różnorodność? Warto skupić się na renomowanych i sprawdzonych producentach, którzy współpracują ze specjalistami oraz tworzą produkty najwyższej klasy. Wygodny i idealnie nadający się do wielogodzinnej pracy Fotel ERGOHUMAN ENJOY R HRMA to propozycja dla miłośników minimalizmu. Świetnie się prezentuje, jednak jego funkcje regulacji i wyprofilowanie powodują, że warto zwrócić na niego uwagę w trosce o nasze ciało. Dla poszukujących czegoś bardziej ekonomicznego można polecić PROFIm Fotel biurowy XENON NET 111, który świetnie sprawdzi się w każdym biurze i zapewni podparcie oraz wygodę podczas wykonywania zadań przy biurku. Najlepsze fotele biurowe pozwalają zapomnieć, że siedzimy w jednej pozycji przez długi czas i zapewnia bezpieczną pozycję dla kręgosłupa.

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Tags:

Article by:ErgoExpert