Jak urządzić mieszkanie? Na co zwrócić uwagę?

We własnym M każdy powinien czuć się swobodnie i komfortowo. Bez względu na to czy urządzamy dom, apartament czy niewielką kawalerkę, projekt urządzenia mieszkania powinien w pełni harmonizować z naszą naturą. A zatem jak urządzić mieszkanie, aby osiągnąć powyższe cele?

Aranżacja mieszkania

Każdy projekt powinien powstawać z naciskiem na indywidualne potrzeby, z dostosowaniem do trybu życia, stylu i oczekiwań funkcjonalnych. Ponieważ każdy z nas jest inny, nie istnieje uniwersalna koncepcja, która wpisywałaby się w potrzeby wszystkich. Można skorzystać ze wsparcia profesjonalisty i zamówić indywidualny projekt aranżacji. Można szukać inspiracji w internecie, branżowych katalogach i w dużych sklepach meblowych, które prezentują często meble i dodatki w gotowych aranżacjach. Można również iść na żywioł i kierować się podczas zakupów sercem, które będzie podpowiadało, co jest zgodne z naszym JA.

Urządzanie mieszkania porady

Stół SIGNAL Nolan

Indywidualne potrzeby. Niezwykle istotne, aby podczas dokonywanych wyborów nie iść na siłę za inspiracjami, gotowymi wizualizacjami i trendami. Możemy się wzorować, oglądać co do czego pasuje i jakie kompozycje wyglądają najlepiej, ale ślepe odwzorowywanie gotowców nigdy nie będzie odzwierciedlało w 100% naszych potrzeb. Bez względu na to czy urządzamy elegancki dom, nowoczesne mieszkanie w bloku czy maleńką kawalerkę – każdy skrawek podłogi powinien harmonizować z nami.

Jeśli tylko chcesz, idź pod prąd. Jednym z topowych trendów ostatnich lat są wnętrza skandynawskie. I choć wielu powiedziało już, że są zbyt „oklepane” i zdążyły się już opatrzeć, wciąż znajdują wielu zwolenników, którzy doceniają ich prosty, minimalistyczny i wygodny charakter.

Ty też jesteś fanem minimalizmu? Zajrzyj do poradnika Jak dobrać meble do stylu skandynawskiego i dowiedz się wszystkiego, co cię interesuje.

Nie kieruj się trendami, które nie są ci bliskie. Jeśli podoba ci się styl, który według katalogów wyszedł już z mody, nie przejmuj się tym. To ty będziesz żyć w aranżowanych wnętrzach i ty masz czuć się w nich dobrze.

Jak urządzić małe mieszkanie?

Fotel HALMAR Remix z podnóżkiem

Kiedy podczas aranżacji mamy do dyspozycji nieograniczony metraż, dużo łatwiej zadbać o potrzeby funkcjonalne i pomieścić we wnętrzach wszystko, co chcielibyśmy tam widzieć. Wyzwanie jest o wiele większe w sytuacji, kiedy metraż jest niewielki, a potrzeby wciąż spore.

Potrzebne ci krzesła do małej kuchni lub aneksu? Zainspiruj się trendami z naszego poradnika.

Jeśli kupujemy mieszkanie z rynku pierwotnego – w nowym budownictwie lub samodzielnie budujemy swój dom, mamy spory wpływ na to, jak wygląda rozkład pomieszczeń i zwykle już na starcie mamy przynajmniej ogólną koncepcję tego, jak uzyskamy swoje cele. Jak urządzić mieszkanie w bloku, które nie do końca wpisuje się w naszą wizję? Czasem wystarczy niewielka ingerencja remontowa – dodanie lub zburzenie ścianki działowej, żeby zupełnie odmienić funkcjonalność. A jak umeblować mieszkanie, żeby na niewielkim metrażu spełnić wszystkie potrzeby? Szukać, szukać i jeszcze raz szukać! Można wybrać meble na wymiar, które umożliwią wykorzystanie potencjału nawet w ograniczonej przestrzeni. Można korzystać z ciekawych rozwiązań i innowacji, no i z całą pewnością trzeba uparcie dążyć do celu – bo tylko wówczas poczujesz się w domu naprawdę u siebie.

Wnętrza mieszkań w bloku, zwłaszcza w starszym budownictwie wiążą się często z wieloma niedogodnościami. Nierzadko krzywe ściany czy nieprzemyślany rozkład pomieszczeń ze stratą dla przestrzeni. Zawsze jednak można znaleźć sposób na to, aby uzyskać pożądany efekt. Jak tego dokonać? Producenci mebli coraz częściej oferują nietypowe rozwiązania dla nietypowych potrzeb. Można celować w składane meble wielofunkcyjne – na przykład sofa, która za dnia staje się biurkiem lub blat stołu, który składa się na płasko do ściany.

Dopasuj koncepcję do miejsca

Sofa i fotel SIGNAL Asprey

Aranżacje wnętrz w bloku rządzą się zupełnie innymi prawami, niż aranżacje wnętrz w domu. Nawet wybór dodatków – typu lampy – wymusza wzięcie pod uwagę różnic kubatury. Mieszkania w bloku mają zwykle niższą wysokość i mniej otwarte przestrzenie.

Nowoczesna sofa do salonu na miarę małych i dużych wnętrz? – zajrzyj do naszego poradnika i znajdź swój model.

Pamiętaj – nie istnieją meble dla wszystkich. To co dobrze wygląda w przestronnym salonie dużego domu, nie będzie dobrze wyglądało w niewielkiej kubaturze blokowego mieszkania. Zasada działa oczywiście w dwie strony.

Od czego zacząć urządzanie mieszkania?

Jak urządzić mieszkanie

Jeśli decydujesz się na wsparcie architekta wnętrz – rozpocznij od spotkania, podczas którego opowiesz o swoich potrzebach i wątpliwościach, później już tylko musisz dać się poprowadzić za rękę. Jeśli natomiast decydujesz się na samodzielność, zacznij od planu. Przemyśl potrzeby i ułóż listę priorytetów. Następnie zapoznaj się z ofertami sklepów, obejrzyj katalogi, zajrzyj na strony internetowe, na których znajdziesz inspiracje. Przeglądaj, oglądaj i zapisuj to, co ci się podoba. Dokonując wyborów, bierz również pod uwagę, co sprawdzi się w twoim przypadku, a co zupełnie nie ma racji bytu – jeśli dysponujesz na przykład malutką łazienką, nie ma szansy, abyś zmieścił w niej kabinę prysznicową oraz wannę. Szukaj więc pomysłów na swoją miarę.

A kiedy już skończysz, rozejrzyj się wokół i bądź z siebie dumny! Bo zostało ci tylko czerpanie radości z życia w swoim własnym, skrojonym na twoją miarę mieszkaniu.

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Tags:

Article by:ErgoExpert