Grill CookKing

Jak urządzić idealne miejsce na grilla?

Ręka do góry, kto z nas nie wspomina z nostalgią beztroskich czasów dziecięcych, nastoletnich. Czasów kolonii, harcerskich wypraw, spotkań w gronie przyjaciół i… towarzyszących im ognisk. Wesoło igrające płomienie, żarzące się polana i niezwykle ważne zadania – kto przygotuje posiłek, kto doniesie drewna? Niekiedy chcielibyśmy wskrzesić te chwile i sprawdzić, czy wywołają podobne emocje.

Dziś za rozpalenie ogniska w ogródku można dostać nawet 500 zł mandatu. Być może nie jest to wysoka cena za powrót do lat młodości, ale można uniknąć tego wydatku. W jaki sposób? Dość prosty – wystarczy zdecydować się na grilla lub nowoczesną formę paleniska. Są to rozwiązania, które – podobnie jak tradycyjne ognisko – stwarzają atmosferę bliskości i możliwość swobodnych pogawędek. To doskonałe okoliczności, aby dawno niewidziany przyjaciel ponownie sprawdził się w ujarzmianiu ognia i perfekcyjnym przypiekaniu kiełbasek, a znajomy gawędziarz ponownie snuł swoje opowieści. To wspaniały czas, abyśmy przypomnieli sobie poczucie beztroski, ale już w innym, odpowiedzialnym za siebie i naturę wokół nas wydaniu.

Dwie pieczenie na jednym ogniu

Nowoczesna forma ogniska jest kompromisem pomiędzy odrobiną dzikości i prostoty a bezpieczeństwem. Na rynku dostępny jest obecnie szeroki wachlarz grilli ogrodowych, zarówno stacjonarnych, jak i przenośnych. Dodatkowo możemy wybierać spośród grilli gazowych, elektrycznych i węglowych, jak również palenisk. Praktyczny grill Landmann lub efektowne palenisko CookKing? Bogactwo modeli dostępnych na rynku to gwarancja, że każdy amator komfortowego i bezpiecznego wypoczynku przy ogniu znajdzie coś dla siebie. Urządzając kącik grillowy warto sobie odpowiedzieć na parę pytań: Jak często będziemy grillować? Ile miejsca chcemy przeznaczyć na grill lub palenisko? Gdy na nie odpowiemy, o wiele łatwiej przyjdzie nam przystosowanie dostępnej przestrzeni do naszych wyobrażeń i urządzenie wymarzonego miejsca na posiłek na świeżym powietrzu. O czym również warto pamiętać?

  • Przede wszystkim o bezpieczeństwie swoim i innych. Rozpalanie grilla na balkonie nie jest najlepszym pomysłem. Przyjemnie jest też ucztować w cieniu drzewa, proponujemy jednak postawić tam stół, a grilla czy palenisko umieścić w większej odległości.
  • Bliskość kuchni – warto urządzić kącik grillowy w niedużej odległości od domu.
  • Hałas. Nie chcemy przecież, aby coś zakłócało nasze przyjęcia. Nie ma problemu, jeżeli posiadamy duży ogród. W innym przypadku możemy posadzić gęsty żywopłot, odgradzając się od ulicy lub sąsiadów.
  • Bieżąca woda – na pewno się przyda, warto więc doprowadzić ją w pobliże stanowiska grillowego.
  • Nawierzchnia – jeżeli grillujemy często, trawnik się nie sprawdzi. W takim przypadku płyty lub kostka będą lepszym rozwiązaniem.

Przy urządzaniu kącika grillowego trzeba również pamiętać o wygodzie, czyli odpowiednich meblach. Lekki i trwały zestaw technorattanowych mebli Bello Giardino lub Miloo  to gwarancja komfortowego wypoczynku i przyjemnie spędzonego czasu.

Ocena post

Category: PoradyWszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert