Jak urządzić gabinet prawniczy?

Kancelaria adwokacka to szczególne miejsce, w którym pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne. Dlatego jej aranżacja powinna być przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. W dobie walki o klienta, każdy adwokat czy radca prawny musi zadbać o to, aby odwiedzający go klienci odebrali miejsce jako godne zaufania. Jak zatem urządzić kancelarię? Jakie elementy wystroju są najważniejsze? I co zrobić, żeby estetyka kancelarii godnie reprezentowała powagę zawodu? Spieszymy z odpowiedzią!

Aranżacja kancelarii adwokackiej – specyfika zawodu dyktuje trendy i wymagania

Jak urządzić gabinet prawniczy

Adwokat czy radca prawny to zawód, który bezwzględnie wymaga porządnego gabinetu w kancelarii. Choć w dobie pandemii zdarzały się wyjątki i wizyty w domach klientów, charakter profesji zdecydowanie wymaga miejsca, które reprezentuje jej powagę, wzbudza zaufanie i wyróżnia na tle konkurencji. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie – istotne więc, aby aranżacja kancelarii budziła zaufanie już od progu i mówiła bez słów „jesteś w odpowiednim miejscu”!

Wystrój kancelarii prawnej powinien więc raczej stronić od kreatywnych trendów designerskich i ekstrawagancji, która wzbudzi obawy o zbyt wysokie stawki. Naczelne reguły kręcić się powinny wokół stonowanej elegancji, klasycznych szlifów, schludnej kompozycji, no i oczywiście funkcjonalnej wygody.

Wystrój kancelarii adwokackiej – na jaki styl postawić?

Urządzamy gabinet prawniczy

W tej profesji zawsze sprawdzi się klasyka. To bezpieczne rozwiązanie, które łatwo wpisuje się w zróżnicowane gusta i umożliwia stworzenie spokojnej aranżacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć do innych inspiracji. Kancelaria adwokacka w stylu nowoczesnym, to również bezpieczne rozwiązanie. Oba style mogą zrobić bardzo dobre wrażenie. Co istotne, należy uważać na przypadkowość i chaos, mogą bowiem sprawić wrażenie nieuporządkowania.

Co więcej, zbliżony styl powinien panować w całej kancelarii. Należy więc przyjąć jeden zarówno dla poczekalni, recepcji, jak i gabinetu adwokata. Miszmasz nie zrobi dobrego wrażenia i zaburzy poczucie smaku.

Meble biurowe kancelaria – czego nie może zabraknąć w gabinecie prawnika?

Jak urządzić gabinet prawniczy

W gabinecie adwokata nie może zabraknąć biurka – solidnego, eleganckiego i zorganizowanego tak, aby na blacie był zachowany ład. Biurko do kancelarii staje w dobrze widocznym już z wejścia punkcie, istotne więc, aby robiło świetne wrażenie. Za nim stać powinno porządne, stylowe krzesło biurowe. Najlepiej wysokiej jakości krzesło na kółkach, z systemami regulacji i ergonomicznymi rozwiązaniami. Po drugiej stronie krzesło lub dwa dla klientów – eleganckie i wygodne. Aranżacja kancelarii wymaga również zamykanych szafek na dokumenty, których w tym zawodzie nie brakuje. Niewielki regał na książki, na którym miejsce powinny zająć kodeksy i pozycje branżowe. Sprawdza się również – o ile przestrzeń na to pozwala – stolik kawowy i fotele lub kanapy czy sofy, gdzie w nieco wygodniejszej i bardziej swobodnej atmosferze można porozmawiać przy kawie.

Urządzanie kancelarii – surowiec ma znaczenie

Urządzamy gabinet prawniczy

Aranżacja kancelarii adwokackiej to konieczność uzyskania naprawdę dobrego efektu. Dlatego w stylu klasycznym świetnie sprawdza się drewno – masywne i naturalne. A jeśli nie meble drewniane, to z wysokiej jakości surowców, które dobrze się prezentują. Z racji przywodzonych skojarzeń, w takich aranżacjach sprawdzają się solidne meble gabarytowe – duże biurka, obszerne fotele. Te mogą być skórzane lub z wysokiej jakości ekoskóry. Takie meble kojarzą się z elegancją, stylem i dodają wnętrzu powagi.

Jeśli stawiamy na styl nowoczesny, z aranżacją gabinetu adwokata doskonale współgra szkło, elementy metalowe, tapicerowane meble – fotele, kanapy czy krzesła. Wszystko w raczej prostej i eleganckiej formie bez nadmiernej ilości zdobień.

Meble biurowe do kancelarii – kolorystyka zupełnie nieprzypadkowa

Jak urządzić gabinet prawniczy

Branża prawnicza wymaga dostojności. Dlatego dobierając kolorystykę wystroju, trzeba zachować zdecydowanie umiar. Kolory muszą do siebie pasować, nie powinno ich być zbyt wiele, a dominujące odcienie powinny być stonowane. Pod uwagę trzeba wziąć naturalne oświetlenie oraz wielkość pomieszczeń. Jasnymi kolorami można optycznie nieco powiększyć wnętrze, ciemniejsze wizualnie je zmniejszą. Biel, beże czy jasne szarości zawsze sprawdzą się na ścianach.

Jeśli chodzi o meble do kancelarii prawniczej, sprawdzą się z pewnością naturalne kolory drewna lub klasyczna biel wyposażenia – to zawsze dobry pomysł. W naturalnych kolorach powinna być również podłoga. Przy czym warto oczywiście mieć na uwadze konieczność łatwego utrzymania czystości.

Aranżacja eleganckiej kancelarii prawniczej – ozdoby i dekoracje – tak czy nie?

Urządzamy gabinet prawniczy

Zdecydowanie tak – poczucie minimalizmu też musi mieć granice, natomiast zdecydowanie z umiarem. Wystrój kancelarii w ogólnym odbiorze musi być bardzo dopracowany, a dekoracyjne i dobrze dobrane drobiazgi na pewno pomogą osiągnąć ten efekt.

Prestiżu z całą pewnością dodadzą dyplomy czy wyróżnienia. Ale mogą to być również eleganckie grafiki czy zdjęcia. Uwagę należy zwrócić na oprawę – musi pasować do wybranego stylu aranżacyjnego, kolorystyki i stanowić ich subtelne uzupełnienie.

Wyposażenie kancelarii – dodatki

Jak urządzić gabinet prawniczy

Istotną rolę w aranżacji biura prawniczego odgrywa oświetlenie – porządne, najlepiej strefowe, i zapewniające dobrą widoczność również po zmroku. Jeśli kancelaria urządzona jest w stylu klasycznym, na podłodze można postawić na elegancki dywan, który doskonale skomponuje się z drewnianym wyposażeniem. Dobrane drobiazgi – na przykład elegancki wizytownik na blacie biurka czy przybornik na długopisy w dobrym stylu, choć pełnią swoje role funkcjonalne, dodają również smaku i charakteru, dopełniając całą aranżację. We wnętrzu, w którym każdy szczegół ma znaczenie, nawet kosz na śmieci powinien być elementem starannie dobranym do charakteru wnętrza. Z ilością dodatków oczywiście nie można przesadzić, dbając o to, aby nie stworzyć wrażenia nieładu.

W urządzaniu kancelarii istotne jest pierwsze wrażenie

Perfekcyjnie urządzona kancelaria adwokacka – co to znaczy? Rzecz w tym, aby wywołać w klientach skojarzenia, na których nam zależy – elitarność, ale pozbawiona przesady, elegancja, ale bez zadęcia, zaufanie poprzez smak oraz styl i konserwatyzm, ale bez pretensjonalnego wrażenia. Uzyskane przemyślaną koncepcją wnętrza wyważenie i równowaga sprawią, że dobrze urządzony gabinet prawnika stanie się miejscem, które zjedna sobie swoim charakterem odwiedzających go klientów, wzbudzi w nich tak istotne w tej branży poczucie bezpieczeństwa i pomoże z sukcesem prowadzić prestiżową, cenioną kancelarię.
 

Ocena post

Category: PoradyWszystkie wpisy

Tags:

Article by:ErgoExpert