klękosiad

Jak Stworzyć Wygodne i Ergonomiczne Stanowisko Pracy?

ERGO-DUET – biurko elektryczne i klękosiad, czyli ergonomiczne i kompleksowe stanowisko pracy!

Obecnie coraz więcej osób pracuje przed komputerem. Z urządzenia tego korzystamy też w celu nauki oraz zabawy i relaksu. Długotrwałe przesiadywanie przed monitorem może jednak negatywnie wpływać na nasze zdrowie, samopoczucie czy postawę. Nieprawidłowo dobrany sprzęt do pracy może powodować problemy z kręgosłupem czy nawet zmiany zwyrodnieniowe i znacząco obciążać cały układ ruchu.

 

Co więc zrobić, aby stworzyć kompleksowe i ergonomiczne miejsce pracy? Jakie meble i sprzęt wybrać? Sprawdź koniecznie!

Ergonomia… czyli co?

Ergonomia jest dziedziną nauki, która zajmuje się projektowaniem i dostosowywaniem środowiska pracy oraz narzędzi, technologii, mebli i sprzętu do indywidualnych i anatomicznych potrzeb oraz możliwości człowieka. Celem ergonomii jest promowanie efektywności, wydajności i bezpieczeństwa w pracy, eliminowanie źródeł wielu różnych chorób zawodowych czy zmęczenia oraz minimalizowanie błędów i wypadków. Ergonomia bada fizyczne i psychologiczne aspekty pracy i proponuje rozwiązania projektowe, które uwzględniają anatomiczne, fizjologiczne, sensoryczne, poznawcze i psychospołeczne cechy człowieka.

Jak stworzyć kompleksowe i ergonomiczne stanowisko pracy?

Ergonomiczne stanowisko pracy powinno zostać zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić optymalne warunki i wygodę dla pracownika podczas wykonywanych zadań. Krzesła i biurka powinny być odpowiednio dopasowane i muszą gwarantować poprawne ułożenie ciała, stabilne podparcie pleców i komfortową pozycję siedzenia. Stosowanie się do zasad ergonomii może pomóc w zapobieganiu bólowi pleców, sztywności karku, obciążeniom oczu i innym dolegliwościom.

biurko elektryczne szklane

Biurko elektryczne O’DESQUE SLIM szklane https://www.ergoexpert.pl/biurko-elektryczne-z-regulowanym-blatem-odesque-slim-szklane-biale

 

W skład ergonomicznego stanowiska pracy powinny wchodzić takie elementy jak:

  • Monitor – najlepiej, aby znajdował się na wysokości naszego wzroku. Spoglądając na ekran, nie powinniśmy musieć przechylać głowy, unosić jej ani przekręcać. Monitor musi mieć regulację wysokości, możliwość regulacji kąta nachylenia ekranu i wiele innych funkcji pozwalających na komfortowe dopasowanie położenia do potrzeb pracownika. Ponadto taki sprzęt powinien być wyposażony w funkcję ochrony wzroku. Monitor ustawmy bokiem do okna (jeżeli będzie ustawiony tyłem lub przodem do okna, światło może się od niego odbijać).
  • Myszka i klawiatura – w przypadku myszki oraz klawiatury, każdy pracownik może mieć swoje indywidualne preferencje. Należy jednak dopasować te urządzenia do wymiarów dłoni pracownika czy ucznia. Klawiaturę i myszkę należy umieścić na biurku w taki sposób, aby móc je obsługiwać z zachowaniem prostych nadgarstków. Takie postępowanie może zapobiegać przeciążeniu stawów.
  • Oświetlenie – do biura najlepszym wyborem będzie neutralna barwa światła (około 4000 K), która sprawia, że wzrok nie męczy się nadmiernie, dzięki czemu pracownik czy uczeń może się skupić na wykonywanych zadaniach. Zwróć też uwagę na natężenie światła. Zbyt jasne oświetlenie powoduje zmęczenie wzroku, natomiast zbyt ciemne może prowadzić do nadwyrężenia i bólu oczu.
  • Krzesło lub klękosiad – krzesło, na którym spędzamy kilka godzin dziennie to podstawowy element wyposażenia komfortowego i ergonomicznego stanowiska pracy. Nasze krzesło powinno być stabilne, wyprofilowane oraz wyposażone m.in. w regulację wysokości siedziska, regulację pochylenia oparcia oraz w podłokietniki. Regulacja powinna być możliwa z pozycji siedzącej. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego krzesła biurowego jest klękosiad biurowy, nazywany klęcznikiem do biurka. Znajdziemy go w ofercie ErgoExpert w różnych wariantach kolorystycznych i obiciach. Klękosiad to krzesło, które odciąża kręgosłup oraz miednicę, przyczynia się do wzmocnienia mięśni pleców i zapewnia pełną wygodę nawet w czasie ośmiogodzinnego dnia pracy. Garbienie się na klękosiadzie jest wręcz niemożliwe, dlatego też możemy mieć pewność, że przez cały czas pracy zachowamy odpowiedni pozycję ciała. Klękosiad świetnie sprawdzi się również w pokoju ucznia i studenta.
  • Biurko – odpowiednie biurko jest drugim najważniejszym elementem w kontekście ergonomii pracy. Elektryczne, regulowane biurko będzie świetnym wyborem zarówno do miejsca pracy, jak i do pokoju ucznia lub studenta. Warto je wybrać bez względu na to, czy będziemy spędzać przy nim pełne osiem godzin, czy ma nam ono posłużyć tylko np. do grania na komputerze lub odrabiania lekcji. Elektryczne, regulowane biurko nie zajmie dużo miejsca i pozwoli utrzymać odpowiednią postawę ciała przez wiele godzin. W ofercie ErgoExpert znajdziemy ergonomiczne, regulowane biurka elektryczne wyposażone dodatkowo w ładowarkę indukcyjną wbudowaną w blat oraz porty USB. Koniecznie sprawdź więcej mebli pracowniczych, biurek i dodatków, które usprawnią pracę Twoich pracowników.

 

Zadbaj też o prawidłowe ułożenie rąk na klawiaturze. Ręce powinny być oparte na biurku nadgarstkami. Warto też zwrócić uwagę na czystość w miejscu pracy. Trudno jest w pełni skupić swoją uwagę na wykonywanych zadaniach, jeżeli nasze biurko jest zagracone. Regularnie oczyszczajmy też myszkę i klawiaturę. Pomieszczenie, w którym pracujemy, musi być także dobrze wentylowane. Zapewnienie odpowiedniej wentylacji i temperatury zapobiegnie dyskomfortowi i zmęczeniu.

Pamiętajmy, że osoba pracująca przy komputerze powinna po każdej spędzonej godzinie przed ekranem zrobić około pięciu minut przerwy. Warto w tym czasie skierować wzrok w dal, wykonać krótką gimnastykę lub rozprostować kości. Takie krótkie przerwy mogą znacząco poprawić koncentrację oraz efektywność pracy.

Klękosiad O’KNEEL czarny lniany dostępny na https://www.ergoexpert.pl/klekosiad-o-kneel-czarny-lniany-jasnoniebieski-lniany-pokrowiec

 

Biurko elektryczne i klękosiad – zalety ergonomicznego stanowiska pracy

Ergonomiczne, kompleksowe stanowisko pracy, w skład którego wchodzi elektryczne, regulowane biurko oraz klękosiad może przynieść wiele korzyści pracownikom. Takie rozwiązanie zapewni odpowiednie ułożenie ciała osoby pracującej, co zmniejszy napięcie mięśniowe, przeciążenie stawów i kręgosłupa, a także ograniczy ryzyko wystąpienia urazów.

Ponadto taki zestaw zapewni komfortowy dostęp do potrzebnych narzędzi oraz materiałów. Dzięki temu pracownik może wykonywać swoje obowiązki w wygodnym i mniej męczącym środowisku, a to przekłada się na większy komfort podczas wykonywania wielu różnych zadań.

Ergonomiczne stanowisko pracy może wpływać też na zwiększenie produktywności i pozwala zminimalizować przewlekłe bóle i inne dolegliwości zdrowotne, które mogą przyczyniać się do braku koncentracji oraz do frustracji. Zwiększenie komfortu pracy niewątpliwie przekłada się na zmniejszenie poziomu stresu i poprawę ogólnego samopoczucia.

Pamiętajmy, że korzystanie z ergonomicznego, kompleksowego stanowiska pracy oraz prawidłowy dobór krzeseł, klękosiadów i biurek może ograniczyć ryzyko rozwoju chorób zawodowych, takich jak zespół bolesnego nadgarstka, zespół cieśni nadgarstka czy urazy kręgosłupa.

Stwórz idealne miejsce do pracy!

Biurka elektryczne i klękosiady Black Point dostępne w ofercie ErgoExpert to niezastąpiony Ergo-Duet, idealny dla wszystkich osób pracujących, uczących się czy studiujących, ale i dla graczy, a nawet dla tych, którzy przy biurku spędzają znacznie mniej czasu.

W sprzedaży znajdziemy m.in. biurko elektryczne z regulowanym blatem O’DESQUE drewno tekowe oraz O’DESQUE SLIM szklane białe. Produkty te posiadają m.in. ładowarkę indukcyjną, dwa porty USB oraz jeden port USB C, dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem, blokadę panelu sterowania, system antykolizyjny, praktyczną szufladę do przechowywania i wiele innych udogodnień. Taki mebel idealnie sprawdzi się również do naprzemiennej pracy stojąco-siedzącej, która bywa najkorzystniejszym rozwiązaniem w kontekście naszego zdrowia (pamiętaj, że stanie nie powinno być dłuższe niż około 2h). Biurko do pracy stojąco-siedzącej Black Point posiada dwa ciche i szybkie silniki elektryczne.

Do regulowanego, elektrycznego biurka warto dobrać klękosiad. Rozważmy zakup takiego mebla jeszcze zanim dopadnie nas ból pleców. Jak jednak dobrać odpowiedni klękosiad? Postaw na mebel wykonany z najwyższej jakości materiałów oraz wyposażony w oparcie pozwalające na odciążenie pleców i wygodną regulację, umożliwiającą dopasowanie klękosiadu do wzrostu i pozycji, w której najdogodniej nam pracować. Regulacji powinna podlegać zarówno odległość podkolannika, jak i wysokość siedziska. Regulowane klękosiady Black Point również znajdziemy w ofercie ErgoExpert!

biurko elektryczne

Biurko elektryczne z regulowanym blatem O’DESQUE : https://www.ergoexpert.pl/biurko-elektryczne-odesque-drewno-tekowe-cieply-braz

Podsumowanie

Praca biurowa potrafi być niezwykle obciążająca dla naszego kręgosłupa. Ciągłe siedzenie i nienaturalne pochylenie się nad monitorem negatywnie wpływa na nasz układ ruchu. Nawet jeżeli dodatkowo spędzamy czas na siłowni, przestrzegamy zdrowej diety czy śpimy na materacu wysokiej jakości, nadal istnieje ryzyko, że dopadnie nas uprzykrzający życie ból pleców. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup wysokiej jakości biurka elektrycznego i klękosiadu, które z łatwością można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Utrwalenie dobrych nawyków i przestrzeganie zasad ergonomii podczas pracy przy monitorze komputera może nas ochronić przed dyskomfortem i dolegliwościami bólowymi!

Ocena post

Category: Dzieje się!Wszystkie wpisy

Article by:ErgoExpert