Fotel ergonomiczny z ERGO… w nazwie – czy to zobowiązuje?

Wielu renomowanych producentów foteli biurowych decyduje się na użycie przedrostka „ERGO” w nazwie niektórych ze swoich produktów. Ergo – jak fotel ergonomiczny, to obietnica, która na pewno stanowi poważną deklarację. Sprawdzamy więc, co kryje się za tajemniczą frazą i czy faktycznie ergofotele wyprzedzają w czymś swoją konkurencję.

Wybrane propozycje są do siebie dość zbliżone stylistyczne. Choć wyglądają podobnie, sporo jest jednak między nimi różnic, również związanych z ceną. Ale wystarczy wprowadzenia, sprawdźcie sami, jakie innowacje przygotowali dla użytkowników czołowi producenci.
Listę stworzyliśmy układając fotele w kolejności od najtańszego, do najdroższego.

Fotel ergonomiczny SitPlus ERGON

Fotel ergonomiczny SitPlus ERGON
Fotel SitPlus ERGON

O funkcjonalności można tu napisać sporo. Fotel biurowy ERGON SitPlus posiada wiele opcji regulacji, dzięki którym dostosowujemy pozycję do indywidualnych preferencji – wysuw siedziska, podparcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, wysokość siedziska, podłokietniki, zagłówek. Dodatkowo, ergonomiczny fotel biurowy wyposażono w mechanizm odchyłu „Anti-shock”, który zabezpiecza przed uderzeniem w plecy po zwolnieniu blokady. Wszystko podane jest użytkownikowi w zgrabnej gabarytowo, eleganckiej formie, wykonanej z wysokiej jakości materiałów – nylonowa podstawa, tapicerowane wtryskową pianką siedzisko. Wybór kolorów pozwala dopasować fotel biurowy do aranżacji. Fotel ERGON na pewno jest ergonomicznie dopracowany, to dobry wybór!
 

Fotel ergonomiczny Unique ERGONIC

Fotel ergonomiczny Unique ERGONIC
Fotel Unique ERGONIC

Kolejny model to jeden z produktów uznanej marki Unique. ERGONIC to ergonomiczny fotel biurowy, który z całą pewnością zaspokoi potrzeby wymagających użytkowników. Przemyślana konstrukcja i funkcjonalność bierze pod uwagę wielogodzinne siedzenie w bezruchu i zapobiega problemom z krążeniem oraz dolegliwościom ze strony stawów i kręgosłupa. Jaką funkcjonalnością dopieszcza użytkowników fotel biurowy ERGONIC i czy faktycznie zasłużył na miano ergonomicznego? Znajdujemy tu opcję regulacji wysokości, regulację podłokietników oraz nowoczesny system odchylania SYNCHRON. Tak, to ponad wszelką wątpliwość wygodny, zdrowy, innowacyjny i elegancki fotel ergonomiczny. Dopracowane detale dbają o komfort – przyjazne dla skóry tkaniny obiciowe, przepuszczająca powietrze siatka i solidna konstrukcja. Fotel ERGONIC spełnia wysokie oczekiwania.

Fotele ergonomiczne Unique z serii ERGOTECH

Fotel ergonomiczny Unique ERGOTECH CM-B137A
Fotel Unique ERGOTECH
CM-B137A

Kolejna propozycja to seria foteli ergonomicznych, której obiecująca nazwa – ERGOTECH nie pozostaje bez pokrycia. Znany producent po raz kolejny zaskakuje innowacją – ergonomiczny fotel biurowy posiada regulację nie tylko wysokości, ale i głębokości siedziska, regulację wysokości oparcia oraz zagłówka, wielopoziomową regulację podłokietników. Znajdujemy tu dodatkowo unikalny mechanizm samoważący SYNCHRON, którego rolą jest dostosowanie odpowiedniego oporu w regulacji oparcia do wagi użytkownika. Czy fotel biurowy powinien zapewniać coś jeszcze? Oczywiście! Poza konieczną (i w tym przypadku wyraźnie dopracowaną) wygodą, biurowy fotel musi doskonale wyglądać. ERGOTECH wpisuje się w te potrzeby, ciesząc oczy elegancką, dopracowaną formą wizualną i doskonałym wykończeniem. Tapicerowane, miękkie siedzisko oraz oparcie z wysokiej jakości siatki, która umożliwia cyrkulację powietrza w dwóch podstawowych kolorach do wyboru – elegancka czerń i ożywiająca wnętrze biel.

Fotel ergonomiczny Nowy Styl ERGOHUMAN

Fotel ergonomiczny ERGOHUMAN ENJOY R HRMA
Fotel ERGOHUMAN
ENJOY R HRMA

Dbający o jakość swoich produktów Nowy Styl nazwał jeden z czołowych produktów niezwykle trafnie. W tym przypadku można z całą pewnością stwierdzić, że za frazą ERGOHUMAN ENJOY stoi nie tylko przyjemność użytkowa, ale również szereg rozwiązań ergonomicznych i nieskrępowana wygoda. Fotel biurowy o którym mowa, to HIT sprzedażowy. Swoją popularność zawdzięcza dopracowanym detalom funkcjonalnym. Dzięki nim, nawet przy wielogodzinnym siedzeniu, ciało nie odczuwa zmęczenia, kręgosłup utrzymywany jest w zdrowej pozycji, a praca jest o wiele mniej nużąca. ERGOHUMAN to ergonomiczny fotel biurowy, który obok troski o zdrowe plecy, poszedł znacznie dalej – dzięki innowacyjnej technologii, siedząc na nim nie odczujesz również bólu kolan czy nadgarstków. Ten fotel biurowy ma niezwykle długą listę atutów konstrukcyjnych, potwierdzających jego niebywałą ergonomię (po szczegółowe informacje zapraszamy do naszego sklepu). Aspekt wizualny nie ustępuje w niczym funkcjonalnemu – eleganckie połączenie czerni z chromem daje świetny efekt – biurowy fotel ERGOHUMAN zdecydowanie daje użytkownikowi to, co obiecuje nazwa!

Fotel ergonomiczny Unique ERGOTHRONE

Fotel ergonomiczny UNIQUE ERGOTHRONE CM-B37A
Fotel UNIQUE ERGOTHRONE
CM-B37A

Ostatnia pozycja, którą dziś badamy to linia ERGOTHRONE marki Unique. Czy i w tym przypadku za przedrostkiem „ergo” stoi coś niezwykłego? Owszem, ten ergonomiczny fotel biurowy pozwala użytkownikowi regulować wysokość oraz głębokość siedziska, wysokość oparcia oraz zagłówka, podłokietniki – nie tylko w opcji góra-dół i przód-tył, ale również umożliwia ich wychylenie na boki. Możliwość tak szerokiego dopasowania do potrzeb powoduje, że ten fotel biurowy zadba o komfort nawet przy wielogodzinnym siedzeniu w miejscu. Ponadto, ten biurowy fotel posiada również unikalny mechanizm samoważący SYNCHRON, który oceniając wagę siedzącego użytkownika, dostosowuje do niej opór podczas regulowania oparcia. Stwierdzamy jednogłośnie, ERGOTHRONE to kolejny ergonomiczny fotel biurowy, w którym można się zakochać od pierwszego siedzenia!
 

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPoradyPorównania, rankingi

Tags:

Article by:ErgoExpert