Wnętrze biura

Dobry fotel gabinetowy – przegląd rozwiązań

Fotel gabinetowy – bohater dzisiejszej opowieści – to niezbędny element każdego eleganckiego gabinetu. Ale nie tylko, znajduje bowiem zastosowanie zarówno w biurach prezesów, jak również otwartych przestrzeniach biurowych, a nawet biurach domowych, przy coraz bardziej powszechnym home office. Jakie opcje wyboru mają poszukiwacze takich foteli? Jak powinien wyglądać wygodny fotel do biura? Sprawdzamy!

Czym właściwie jest fotel gabinetowy? To tak naprawdę nic innego, jak fotel do pracy przy komputerze. Określenie „gabinetowy” definiuje pewien poziom dystyngowanej elegancji – to nieco więcej, niż najprostsze krzesło biurowe. De facto jednak, fotele gabinetowe to po prostu wysokiej jakości fotele biurowe.

Jaki powinien być fotel do pracy przy komputerze?

Dobry fotel gabinetowy - przegląd rozwiązań - fotel gabinetowy Nowy Styl Neo Lux
Fotel gabinetowy Nowy Styl Neo Lux

Praca w pozycji siedzącej jest „zmorą” rozwiniętego świata. Przesiadujemy każdego dnia wiele godzin bez ruchu, i choć kilka tak spędzonych dni nie dokucza szczególnie, to na dłuższą metę, w perspektywie tygodni, miesięcy i lat, okazuje się, że siedzenie na niewłaściwym krześle może mieć druzgocące skutki. Z początku to delikatny dyskomfort, z czasem przeradza się w silne dolegliwości bólowe. Cierpi przede wszystkim kręgosłup – ze szczególnym naciskiem na odcinek szyjny i lędźwiowy, ale również kolana, nadgarstki i łokcie. W dłuższej perspektywie można mówić o trwałych nadwyrężeniach i wadach postawy. Dobór odpowiedniego krzesła nie jest więc tylko kwestią decyzji wizualnej, ale przede wszystkim, inwestycją w zdrowie.

Fotel do pracy przy komputerze musi więc być wygodny i umożliwiać pracę w ergonomicznej pozycji.

Czy wybór ergonomii to gwarancja, że wygodny fotel do biura będzie trafiony?

Branża meblowa, jak wszystkie inne, skutecznie przeniosła się do internetu. Mało kto decyduje się na zakupy stacjonarne, skoro w lepszych cenach i poświęcając mniej czasu, można te same zakupy zrobić z własnego domu. Ale jak wybrać wygodny fotel do biura nie wypróbowując go „na żywo”?

Wystarczy wybrać ergonomiczny fotel gabinetowy z licznymi opcjami regulacji ustawień. Możliwość indywidualnego sterowania wysokościami, ustawieniami pozycji oparcia, podłokietników czy zagłówka to wystarczająco wiele, aby fotel pasował do nas, niczym robiony na miarę.

Ergonomiczny fotel, w dużym uproszczeniu, oznacza bowiem dopasowanie mebla do potrzeb fizjologicznych – tak, aby przyjęta pozycja zabezpieczała przed naprężeniami, nadwyrężaniem poszczególnych części ciała oraz pozwalała siedzieć wygodnie.

Upewnij się, że twój fotel do pracy przy komputerze ma opcje regulacji

Dobry fotel gabinetowy - przegląd rozwiązań - fotel gabinetowy Halmar Calvano
Fotel gabinetowy Halmar Calvano

Do wyboru masz mnóstwo różnych modeli krzeseł. Wygodny fotel prezesa powinien pozwolić ci zadbać o to, co dla ciebie najważniejsze.

  • Regulacja wysokości siedziska pozwoli zadbać o dopasowanie fotela do potrzeb osób o różnym wzroście.
  • Profilowane siedzenie lub poduszka w lędźwiowym odcinku kręgosłupa zapewni podparcie dla pleców.
  • Regulacja poziomu odchylenia oparcia zapewni możliwość relaksu i dostosowania do indywidualnych oczekiwań.
  • Regulacja podłokietników pozwoli podeprzeć ręce w odpowiedniej pozycji.
  • Regulacja zagłówka – choć nie jest konieczny – to doskonała opcja dla osób, które lubią od czasu do czasu zmienić pozycję na wygodniejszą, podpierając szyjny odcinek kręgosłupa.

Różne modele mogą posiadać oczywiście o wiele więcej udogodnień, a wybór zawsze powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji.

Fotel prezesa w królewskim wydaniu

Skoro wiemy już wszystko o kryteriach wyboru wygodnych, ergonomicznych foteli biurowych, sprawdźmy jakie style dominują na rynku.

Modeli jest mnóstwo. Są dostępne w przeróżnych kolorach, z zastosowaniem różnych materiałów tapicerskich i w bardzo odmiennych stylach. Dobierając fotel biurowy dla siebie, poza opisaną szczegółowo wyżej funkcjonalnością, należy z całą pewnością wziąć pod uwagę planowaną aranżację. Zupełnie inny fotel będzie pasował do eleganckiego gabinetu radcy prawnego, a inny do nowoczesnej, minimalistycznej przestrzeni biurowej. Weź pod uwagę nie tylko kolorystykę, ale również styl.

Niektóre modele mają design futurystyczny, przypominający nieco fotele gamingowe, inne to najbardziej klasyczne wydanie eleganckiego minimalizmu. Tapicerowane mogą być skórami, imitacjami skór, miękkimi tkaninami lub powstawać z przewiewnej siatki – każdy z nich ma swoich zwolenników.

Stylowy i wygodny fotel do biura

Dobry fotel gabinetowy - przegląd rozwiązań - fotel gabinetowy Unique Celio
Fotel gabinetowy Unique Celio

Fotel gabinetowy z siatką. Doceniany za fakt zapewniania cyrkulacji powietrza. Wizualnie stosunkowo „lekki” i niezobowiązujący, pasuje do licznych stylizacji i harmonijnie wpisuje się zarówno w stylowe gabinety, jak i biurowe open space’y.

Fotel prezesa – skóra naturalna lub imitacja skóry. Stylowy, elegancki, robi doskonałe wrażenie wizualne. Wymaga określonego stylu otaczającej go przestrzeni. Dostępny w różnych wariantach i kolorystyce.

Wygodny fotel do biura z tkaninowym obiciem. Chętnie wybierany, przyjazny w tworzeniu aranżacji i dostępny w licznych opcjach designu. Zapewnia duży komfort użytkowy, stanowiąc przy tym eleganckie uzupełnienie biurowej przestrzeni.

Wygodny fotel do biura – dobra jakość zobowiązuje

Podejmując decyzje zakupowe pamiętaj o tym, że porządny mebel to nowoczesna technologia, starannie dobrane materiały, ergonomiczne innowacje i staranne wykonanie. Najważniejszym kryterium wyboru nie powinna być najniższa cena.

Porządny fotel gabinetowy z powodzeniem będzie ci służył długie lata, musisz jednak zainwestować w sprawdzoną jakość. Szukaj więc pośród topowych producentów mebli biurowych, taka wytrzymałość z całą pewnością cię nie zawiedzie.

Fotel gabinetowy – jak już zadbasz o styl i wygodę, będziesz mieć wszystko

Dobry fotel gabinetowy - przegląd rozwiązań - fotel gabinetowy Profim Action
Fotel gabinetowy Profim Action

Jeśli swój fotel prezesa wybrałeś, uwzględniając preferencje wizualne i kwestie ergonomii, niczego więcej od krzesła nie musisz oczekiwać. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności – na przykład układ jezdny, czyli kółka, które zapewnią ci mobilność, albo rozkładany podnóżek, który pozwoli ci zaczerpnąć nieco relaksu w wygodnej pozycji.

Eksploatując swój stylowy mebel pamiętaj jednak o odpowiedniej pielęgnacji. Zwłaszcza jeśli wybrałeś skórzany fotel gabinetowy. Fotele tkaninowe wystarczy od czasu do czasu odkurzyć, fotele z siatki przetrzeć wilgotną szmatką. Natomiast naturalna skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która zapewni dłuższą eksploatację bez śladów zużycia.
 

Ocena post

Category: Wszystkie wpisyPorady

Tags:

Article by:ErgoExpert