Na czym spać, żeby się wyspać?

Wybieramy wypełnienie materaca!

Pisaliśmy już o tym, że materac nie jest najbardziej efektownym elementem sypialni. No cóż – nie jest, taka prawda. Jaki jest materac, każdy widzi: biały, czasem jakby pikowany, z tłoczonym wzorem… No i chyba tyle. Gdzie mu tam do zmysłowej, satynowej pościeli czy subtelnego oświetlenia, które stworzy kameralny klimat. Urządzając sypialnię, często skupiamy się na tym, aby stworzyć przytulną atmosferę. Taką, aby zasypiać błogo i budzić się z przyjemnością. Niestety, koncentrowanie się wyłącznie na tym może skończyć się tak, że… owszem, obudzimy się i zapalimy lampkę, plując sobie w brodę, że przy jej nastrojowym, przytłumionym świetle tak ciężko znaleźć środki przeciwbólowe. Za nami kłąb zmierzwionej pościeli. I cóż, że jedwabnej…

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – chyba każdy zna ten cytat. Od siebie dodamy jeszcze, że dobrze widzi się nie tylko sercem, ale też całym ciałem. Jeżeli odpowiednio odczytamy sygnały, które wysyła nam nasz organizm, bez trudu odnajdziemy klucz do komfortowego snu.

Pianka, sprężyny, a może kauczuk? – sen dla każdego

Tym kluczem jest oczywiście odpowiednio dobrany materac. A precyzyjniej – jego wnętrze, czyli ukryta prawda o prawdziwie regenerującym wypoczynku. O tym, jak ważne jest to, na czym śpimy, wiedziano już 77 tysięcy lat przed naszą erą. To właśnie z tych czasów pochodzi najstarszy odkryty materac, który wypełniono roślinami o działaniu insektobójczym. A co zapewnia nam komfortowy sen w dzisiejszych czasach?

  • Materace kieszonkowe – wykonane ze znanych nam sprężyn, jednak w zupełnie nowym wydaniu. Sprężyny nie są połączone drutem, lecz cienkim woreczkiem z tkaniny. Jest to rozwiązanie, które dzięki wielu punktom podparcia zapewnia maksymalny komfort podczas snu. Zasada jest tu prosta – im więcej, tym lepiej. Polecamy materac AREZZA (INFINITY) wykonany z 250 sprężyn najwyższej jakości.
  • Materace piankowe – to nie tylko proste modele poliuretanowe. W tej grupie możemy znaleźć zdobycze najnowszych technologii. Pianka wysokoelastyczna zwiększa swoją plastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Jest to materiał, który reaguje nie tylko na nacisk, ale również na ciepło wydzielane przez użytkownika. Nasza propozycja to SENSIT (Frankhauer – niezwykle wygodny materac o dwóch twardościach, który dopasowuje się do ciała osoby śpiącej, zapamiętując i przyjmując jego kształt. Dzięki zastosowaniu lateksu o perforowanej strukturze, materac umożliwia odpowiednią cyrkulację powietrza, co zapobiega przegrzaniu się organizmu.
  • Materace lateksowe – wykonane z pianki z lateksu syntetycznego w połączeniu z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. Niezwykle elastyczne i trwałe, dodatkowo posiadają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, dzięki czemu polecane są dla alergików.

Oprócz tego mamy do dyspozycji włókna kokosowe, trawę morską czy nawet końskie włosie. Wybór należy oczywiście do was. Jesteśmy pewni, że będzie przemyślany i dopasowany do waszych potrzeb.

Ocena post

Category: Porady

Tags:

Article by:ErgoExpert