fotel wiszący w ogrodzie

Chwila relaksu i zapomnienia – w domowym zaciszu i na łonie natury

Wiele codziennych obowiązków sprawia, że każdy z nas często potrzebuje odpoczynku i wytchnienia po całym dniu w pracy, wymagających godzinach na uczelni, czy po wysiłku związanym z innymi rutynowymi zajęciami. Doskonałym sposobem na zaczerpnięcie oddechu i zapewnienie sobie chwili przyjemności może być zakup fotela relaksacyjnego, który sprawdzi się zarówno w domowym zaciszu, jak i na tarasie, balkonie, czy – po prostu – na trawie w ogrodzie. Jak zorganizować relaks na łonie natury i w domu i jakie meble mogą w tym pomóc? Czytaj dalej i poznaj sposoby na zapewnienie sobie odrobiny przyjemności!

Relaks w ogrodzie i w domu – jak zorganizować?

Często występują takie dni, gdy po wielu godzinach pracy i wypełniania innych obowiązków jedyne, o czym marzymy, to zaczerpnięcie świeżego powietrza i odpoczynek z gorącą herbatą, lampką wina, czy smaczną przekąską. Nie ulega wątpliwości, że pozwolenie sobie na odrobinę relaksu ma ogromny wpływ na samopoczucie przez resztę tygodnia. Wygospodarowanie czasu na odprężenie po ciężkim dniu ma także znaczenie dla regeneracji mięśni i mózgu tak niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Warto podkreślić, że odpoczynek na świeżym powietrzu może wpływać na zmniejszenie w organizmie kortyzolu – fizjologicznego markera stresu. Ponadto obcowanie z przyrodą i umiejętność wyciszenia się po wymagającym dniu wpływają na jakość snu, powodując rzadsze wybudzanie się w nocy i zwiększenie odczucia wypoczęcia o poranku. Co więcej, przeprowadzono liczne badania, które potwierdziły, że spędzanie czasu na łonie natury może poprawiać pamięć, sprzyjać łagodzeniu stanów zapalnych oraz zmniejszać lęki i objawy depresji.

Warto jednak podkreślić, że nie posiadanie ogrodu, tarasu lub balkonu wcale nie wyklucza możliwości odpoczynku w przyjemnych warunkach. Miejsce do relaksu można zorganizować także w zaciszu domowym. Może to być wydzielona część w salonie, sypialni, pokoju gościnnym, czy na antresoli – wybór należy do Ciebie i zależy od możliwości, jakie oferuje wybrane wnętrze.

Meble wypoczynkowe – klucz do udanego relaksu

Mówiąc o relaksie, najczęściej na myśl przychodzą wygodne meble wypoczynkowe, umieszczone w przyjemnie urządzonym miejscu. W zależności od upodobań, można zdecydować się na meble drewniane lub wykonane z tworzyw takich jak odporny na warunki atmosferyczne technorattan. Do odpoczynku na łonie natury doskonale sprawdzą się zarówno tradycyjne, stojące fotele i sofy, jak i modne fotele wiszące, wypełnione miękkimi poduchami.

Właściwy dobór mebli ogrodowych ma ogromny wpływ na jakość odpoczynku. Pod uwagę warto wziąć zarówno funkcjonalność foteli, jak i ich wygląd. Przykładowo, doskonałym rozwiązaniem do umieszczenia nie tylko na trawie w ogrodzie, ale także na tarasie lub balkonie jest fotel wiszący SPESSO, który świetnie komponuje się z miejscami w różnych stylach. Warto podkreślić, że tego typu fotele mogą także doskonale wpasować się do wnętrza domu. Dzięki możliwości swobodnego przenoszenia mebla, fotel wiszący można umieścić również w salonie lub sypialni, zapewniając sobie miejsce do jesienno-zimowego wypoczynku.

Urządzając przestrzeń do relaksu, poza meblami warto także zwrócić uwagę na dodatki, które nadadzą miejscu odprężającego wydźwięku. W pobliżu fotela lub sofy warto umieścić stylową ławę ogrodową (np. Ława Halmar BARREL), a otoczenie udekorować donicami z kwiatami, figurkami zwierząt lub dużymi poduchami i przytulnymi kocami.

Jakie meble wypoczynkowe wybrać?

Stojąc przed wyborem mebli z funkcją relaks, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, które ułatwią znalezienie odpowiedniego modelu. Mowa tu przede wszystkim o przeznaczeniu fotela. Jeśli zadaniem mebla jest wyłącznie uprzyjemnianie chwil spędzanych w ogrodzie czy na tarasie, warto zdecydować się na fotel wiszący z możliwością huśtania, np. Fotel COCOON De Luxe. Jeśli jednak poszukujesz fotela do wypoczynku, który jednocześnie w razie potrzeby sprawdzi się przy stole, lepszym rozwiązaniem będzie np. Fotel Halmar OSKAR.

Kolejno pod uwagę warto wziąć także rozmiar mebla. Jeśli fotel w lecie będzie wyposażeniem ogrodu, zaś zimą zamierzasz wnieść go do salonu, wybierz taki model, który będzie pasował gabarytem do obu miejsc. W przypadku dysponowania dużym wnętrzem, można zdecydować się na obszerny fotel wiszący, zaś jeśli dom należy do tych mniejszych, warto postawić na zgrabniejszy model mebla, np. Fotel Halmar RASMUS.

Innym aspektem, jaki warto wziąć pod uwagę przy zakupie mebli wypoczynkowych, jest materiał, z którego zostały one wykonane. Decydując się na umieszczenie fotela w ogrodzie, zwróć uwagę, aby jego siedzisko było wodoodporne, a stelaż wykonany z materiału odpornego na deszcz, czy promienie słoneczne (np. z technorattanu). Wstawiając mebel do domu lub na zadaszony taras można bez obaw zdecydować się na fotele wykonane z naturalnego rattanu, np. Fotel Halmar WHISPER.

relaks w ogrodzie

Dobry fotel relaksacyjny – czyli jaki?

Na rynku dostępne jest mnóstwo mebli z funkcją relax, przez co znalezienie odpowiedniego modelu może być nieco utrudnione. Dobry fotel do wypoczynku powinien pochodzić od sprawdzonego producenta, stosującego przy tworzeniu mebli wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne materiały. Ponadto mebel powinien być bezpieczny – przy wyborze zwróć więc uwagę, czy zarówno wchodzenie na fotel, jak i schodzenie z niego jest komfortowe i nie wiąże się z ryzykiem spadnięcia. Większość foteli bujanych lub wiszących posiada jednak solidne i bezpieczne stelaże, dzięki czemu można bez obaw korzystać z mebla zgodnie z jego przeznaczeniem.

Fotel relaksacyjny powinien także być dostosowany do użytkowania przez osoby o różnym wzroście i odmiennej wadze. Warto więc sprawdzić wymiary produktu, aby korzystanie z niego było komfortowe. Ponadto warto zwrócić uwagę na wypełnienie mebla – poduchy powinny być wykonane z odpornych na warunki atmosferyczne, przyjemnych w dotyku tkanin, co ma ogromny wpływ na bezproblemowe czyszczenie i wygodne użytkowanie.

Fotele relaksacyjne – wygodne i modne

Warto podkreślić, że fotele relaksacyjne są nie tylko praktyczne, ale także modne. Nierzadko meble stanowią główną ozdobę ogrodu, tarasu lub salonu, dlatego fotele do wypoczynku łączą w sobie wiele funkcji. Doskonałym przykładem mebli będących zarówno świetnym miejscem do relaksu, jak i doskonale komponującą się ozdobą są fotel Halmar MELODY oraz fotel Halmar GARDENA.

Fotele relax z podnóżkiem

Ciekawym rozwiązaniem są fotele relaksacyjne z podnóżkiem, takie jak fotel Parado Miloo Home. Dzięki możliwości dostawienia podnóżka, osoby korzystające z mebla mogą rozprostować nogi, co ma niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie kręgosłupa. Warto zwrócić uwagę także na leżaki z funkcją spania, umożliwiające przyjemną drzemkę na łonie natury, np. Leżak Halmar MOSLER.

Fotel relaksacyjny z masażem – jeszcze więcej przyjemności

Wzniesienie odpoczynku na jeszcze wyższy poziom umożliwiają fotele relaksacyjne z funkcją masażu i podgrzewania. Warto jednak podkreślić, że ze względu na konieczność podłączenia do prądu, zaleca się użytkowanie takich mebli na zadaszonym tarasie lub bezpośrednio w pomieszczeniu. Zazwyczaj w funkcję masażu wyposaża się oparcie fotela i miejsce pod udami.

Regularne korzystanie z tego rodzaju mebli może mieć ogromny wpływ na poprawę samopoczucia, rozluźnienie mięśni i prawidłowe krążenie krwi w organizmie. Ponadto zainstalowanie w fotelu funkcji podgrzewania sprawia, że taki mebel jest świetnym miejscem do wypoczynku podczas chłodnych, jesienno-zimowych dni. Polecanym przez użytkowników modelem jest dostępny w naszym sklepie fotel Halmar MATADOR.

Podsumowanie

Odpoczynek i regeneracja to kluczowe elementy mające wpływ na dobre samopoczucie i energię do dalszego działania. Warto więc umilić sobie czas relaksu i poszerzyć go o nowy mebel, który wręcz samoistnie będzie zachęcał do chwili wytchnienia w ciągu dnia. W naszej szerokiej ofercie znajdziesz tradycyjne fotele stojące, modele z funkcją bujania, huśtawki ogrodowe, a także leżaki i fotele relaksacyjne z podnóżkiem i możliwością masażu. Przed wyborem odpowiedniego mebla warto zwrócić uwagę na jego gabaryty, materiał, z jakiego powstał oraz design, aby fotel świetnie komponował się ze stylem ogrodu, tarasu lub wnętrza domu.

Ocena post

Category: PoradyPorównania, rankingi

Article by:ErgoExpert