MEMOLA- Multisensoryczna kołysko-huśtawka - KOMPLET - ZŁAP RABAT: KOD100

PROMOCJA NEGOCJUJ CENĘ

Kod rabatowy 100 zł

Produkt objęty rabatem cenowym w wysokości 100 zł.

Cena promocyjna zostanie naliczona w koszyku zakupowym
po wprowadzeniu kodu rabatowego KOD100 .

1 542,00 zł 1 253,66 zł
Dostępność: 1 - 3 dni robocze
Gwarancja: 2 lata
Producent: Memola

Rata już od: miesięcznie

przykładowe zdjęcie produktu

Multisensoryczna kołysko-huśtawka Memola - komplet

W skład zestawu Memola wchodzą:

 • Multisensoryczna kołysko-huśtawka Memola
 • Zasłonka
 • Moskitiera
 • Wieszak na zabawki
 • Torba podróżna do przewożenia Memoli
 • Trzy fazy Memoli

Wszystkie fazy Memoli powstają poprzez łatwe i szybkie przekształcenie jej konstrukcji. Pierwsza faza Memoli to łóżeczko leżanka/kołyska na pierwsze miesiące. Można używać jej przez pierwsze 6 miesięcy. W tym czasie służy także jako łóżeczko dla noworodka, w którym może spać. Wysokość burty to 35 cm. Druga faza to kosz sensoryczny. Trudno zauważyć, kiedy dziecko zaczyna siadać, stawać i może wypaść z kołyski. Moment taki jest niebezpieczny (większość dotychczasowych kołysek mają wysokość boków do ok. 30 cm). W Memoli dzięki podnoszonym wyżej bokom dziecko jest bezpieczne i realnie może dłużej używać kołyski. Ze względu na właściwości neurologiczne i sensoryczne przeznaczony jest do ćwiczeń metodą Integracji Sensorycznej. Nadaje się do użytku przez dziecko w wieku do ok. 8 miesiąca życia. Wysokość – 55 cm. Trzecia faza to huśtawka- przeznaczona jest dla dziecka od 3 do ok. 12 lat. Dla dziecka dużego Memola po przekształceniu z kołyski staje się huśtawką. Jest wyjątkową i miłą w dotyku, przytulną huśtawką, na której można się huśtać, zwijać w kłębek i wymyślać nowe zabawy.

Dlaczego Memola jest taka wyjątkowa?

Każdy, najmniejszy element konstrukcji i wyglądu Memoli jest głęboko przemyślany i służy rozwojowi dziecka, wygodzie rodziców oraz wsparciu Integracji Sensorycznej. Stworzona ona została pod czujnym okiem neurologa, więc można być pewnym tego, że jest bezpieczna i wspierająca rozwój małego dziecka. 1 - Kołysanie / stymulacja będnika Kołyska wisząca generuje naturalny ruch zbliżony do ruchów płodowych dziecka. Kołysanie rozwija błędnik oraz wpływa na prawidłowy rozwój motoryczny dziecka. 2 - Uchwyt / zmysł czucia gębokiego Zapobiega samoistnemu skręcaniu się Memoli. Dzięki temu w czasie użytkowania produkt w skutek huśtania czy kołysania nie zakręca się wokół własnej osi. Stymuluje zmysł czucia głębokiego. Uchwyt został zgłoszony do patentu. 3 - Wygoda / dopasowanie do wieku Regulacja wysokości dzięki której można dopasować Memolę do sufitu (o wysokości od 200 do 300 cm) oraz do wygodnej wysokości dla rodzica. Podnoszenie burty i przekształcenie w huśtawkę dostosowuje produkt do wieku i potrzeb dziecka. 4 - Stymulacja wzroku Pomiędzy pasami można powiesić pałąk, do którego można podwiesić zabawki w celu stymulacji sensorycznej wzroku dziecka. Najlepiej spełniają tę funkcję zabawki o intensywnych kolorach i wyrazistych kształtach. Pierwszym kolorem jaki widzi dziecko jest czerwony. Zbyt duża ilość kolorów rozprasza je i nie daje możliwości ćwiczenia wzroku. Dlatego Memola jest utrzymana w jasnych, jednobarwnych kolorach. 5 - Stymulacja zmysłu czucia głebokiego Wielkość / lekkość / okrągłość / uchwyt / kołysania Te wszystkie komponenty razem stymulują zmysł czucia głębokiego i błędnika. Dziecko ma miejsce do pełzanie w Memoli, a dzięki jej przyczepności i uchwytowi uczy się samo wprawiać ją w ruch. W ten sposób Uczy się świadomości swojego ciała i nabywa umiejętności sprawnościowych. Ma też odpowiednio dużo miejsca do zabawy i rozwoju. 6 - Kontakt wzrokowy Innowacyjne przezroczyste boki Memoli zapewniają dziecku kontakt wzrokowy z rodzicem i otoczeniem. Wspierana jest w ten sposób stymulacja mózgu dziecka oraz nerwy wzroku. Bardzo pozytywnie wpływa to także na rozwój emocjonalny dziecka i budowanie więzi z rodziną. 7 - Twarde dno / leżenie na brzuszku Zapewnia stabilne podłoże do prawidłowego rozwoju kręgosłupa dziecka, dodatkowo, co najważniejsze, pozwala położyć dziecko bezpiecznie na brzuszku do ćwiczeń podnoszenia główki. Oczywiście niewątpliwą zaletą jest tu też możliwość wykorzystania kołysania, ponieważ w połączeniu z przezroczystymi bokami pozwala na stosowanie ćwiczeń Integracji Sensorycznej. 8 - Pętelka na linę Pozwala na przywiązanie liny do kołyski i wygodne jej kołysanie z dalszej odległości np z łóżka lub kanapy. Sposobu tego używali nasi dziadkowie. Linę można bezpiecznie schować w dolnym pluszowym wałku. Memola oraz jej właściwości:

 • Kołyska jest wisząca, dzięki czemu oddaje najbardziej naturalny ruch zbliżony do ruchów płodowych dziecka. Dziecko jest przez 9 miesięcy kołysane w brzuchu, a ruch kołyski Memola zapewnia dziecku niezwykle kojący, różnorodny, delikatny ruch – zupełnie jak w brzuchu mamy.
 • Uchwyt - Memola ma specjalnie zaprojektowany zaczep, który sprawia, że nie skręca się wokół swojej osi w czasie kołysania. Jest to bardzo wygodne dla rodzica, ponieważ inne kołyski wiszące potrafią się zakręcać i wtedy rodzic musi wstać i ją ciągle odkręcać, aby wróciła do poprzedniej pozycji. Jest to absolutna nowość, która nie występuje w innych tego typu wiszących sprzętach. Umożliwia długotrwały, jednostajny i przyjemny ruch Memoli.
 • Wprawiona w ruch huśtawka dłużej się kołysze bez konieczności ponownego wprowadzania w ruch.
 • Stymuluje zmysł czucia głębokiego.
 • Dzięki uchwytowi Memola reaguje na ruchy dziecka w niej. Przesuwa się razem z nim. Dziecko szybko uczy się jak samo wprawić kołyskę w ruch i w ten sposób uczy się świadomości położenia własnego ciała.
 • Pamięć pozycji - Memola zawsze wróci samoczynnie i niegwałtownie do swojego punktu wyjścia.
 • Zabawki - Wokół kołyski można rozwiesić stymulujące wzrok i dotyk zabawki pamiętając jednak o tym, by nie było ich zbyt dużo. Nad dzieckiem znajduje się pałąk, na którym zawieszamy zabawki. Kołysząc dziecko, wprawiamy zabawkę w ruch, co również przyciąga jego wzrok i pobudza go do stymulacji wzroku i rozwoju koncentracji.
 • Kolory – stymulacja wzroku
 • Memola i jej konstrukcja celowo jest utrzymana w jednym kolorze, aby sama sobą nie rozpraszała dziecka i dawała mu poczucie bezpieczeństwa. Pierwszym kolorem, jaki dziecko widzi, jest kolor czerwony, później żółty, a na końcu kolor niebieski. W stymulacji wzroku malucha ważne jest, żeby pozwolić mu skupić wzrok na jednej wyrazistej rzeczy, za którą może wodzić wzrokiem. Dlatego Memola jest przygotowana do tego, żeby podwieszać dziecku zabawki w intensywnych kolorach w różnych miejscach.
 • Mata edukacyjna - Jest to pierwsza kołyska na tyle duża, że można do niej włożyć matę edukacyjna, żeby wzmocnić wrażenia dotykowe i stymulować mózg dziecka w czasie kołysania.
 • Stymulacja wzroku -Rozwój wzroku dziecka w Memoli stymulowany jest przede wszystkim przez możliwość widzenia świata dookoła bez przeszkód w każdej pozycji – również podczas leżenia na brzuszku. Ważnym elementem są zabawki podwieszane nad głową dziecka i wokół niego. Duże i w odpowiednich kolorach pozwalają mu ćwiczyć wzrok i umiejętność koncentracji.
 • Kontakt z rodziną- Najbardziej uspokajający dla dziecka i dla rodzica jest wzajemny kontakt. Rodzic nie może być przy dziecku bez przerwy, czasem przecież musi odejść na przykład do kuchni. Dzięki przezroczystości kołyski dziecko nie denerwuje się, bo widzi i słyszy rodzica, a rodzic ma je cały czas pod opieką i widzi, co się z nim dzieje. Gdy dziecko od pierwszych chwil jest pełnoprawnym członkiem rodziny, nie leży w kąciku, ale jest w centralnym miejscu domu, każdy może do niego mówić, podejść, pokołysać – tworzą się wtedy silne więzy rodzinne.
 • Ćwiczenia sensoryczne - Kołyska jest na tyle duża, że można wykonywać w niej od samego początku z dzieckiem ćwiczenia sensoryczne zalecane przez lekarza czy terapeutę, takie same jak w salach do integracji sensorycznej. Po okresie kołyski można do tych celów używać huśtawki.
 • Memola nadaje się do domowej rehabilitacji dziecka, nieprzerwanej i naturalnej, w jego otoczeniu rodzinnym.
 • Okrągłość -Memola jest okrągła, dziecko ma miejsce do dowolnej eksploracji świata. Może samo, pełzając po materacyku, przyjmować dowolne i wygodne pozycje. Dla rodzica jest to również wygoda - może ułożyć dziecko w dowolnej pozycji, w dowolną stronę.
 • Wielkość - Memola jest odpowiedniej wielkości, co w parze z jej okrągłością daje dziecku niezbędne miejsce do odkrywanie własnego ruchu, nieograniczone ciasnymi ściankami możliwości. Na wielkość i bezpieczeństwo Memoli ma wpływ również możliwość podniesienia ścianki tak, że nie musimy obawiać się, że przegapimy moment siadania dziecka. Bezpiecznie można jej używać dłużej niż do momentu siadania.
 • Wygoda rodzica - Dostosowywanie wysokości – część kołyski może być dopasowywana do wygodnej dla rodzica wysokości od podłogi. Zawieszenie Memoli jest regulowane i może być dostosowane do wysokości sufitu od 200 do aż 300 cm.
 • Kołysanie na odległość - Nasi pradziadkowie używali głównie kołysek wiszących. Wynikało to z ich obserwacji i praktyki, ponieważ takie kołyski najbardziej kojąco wpływały na dziecko. Dla wygody i zapewnienia dziecku ruchu kołysania nawet wtedy, kiedy trzeba odejść na chwilę lub coś zrobić, prostym sposobem było przywiązanie linki do kołyski i bujanie dziecka bez konieczności stania przy kołysce.
 • Memola wyposażona jest w pętelkę w jej podstawie, która pozwala na stabilne przywiązanie liny. Można wygodnie usiąść w fotelu z książką i w tym samym czasie spokojnie kołysać usypiające dziecko. Linę można bezpiecznie schować w dolnym pluszowym wałku, tak żeby nie przeszkadzała kiedy nie jest używana.
 • Talerz huśtawki - Daje możliwość wykorzystania produktu jako huśtawki. Miękki, przyjemny pluszowy materiał, na którym można wygodnie leżeć i się huśtać. Memola w ostatnim stadium swojego rozwoju po przekształceniu staje się huśtawką i można jej używać od 3. roku życia do ok. 12 lat. Huśtawka to nie tylko wydłużenie życia produktu, to też zapewnienie dziecku dłuższego okresu kołysania i właściwej stymulacji błędnika.

W skład zestawu nie wchodzą widoczne na zdjęciach kolorowe kule. Memola stworzona została przez polską projektantkę Agnieszkę Polinski (Wiczuk) i bardzo szybko zdobyła serca dzieci, ich rodziców, a także jury prestiżowego konkursu Red Dot Awards, gdzie zdobyła nagrodę.